A bérek emelkedéséről kérdezte pénteki lapszámában a kormánypárti Magyar Idők a kormányközeli Parragh Lászlót, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) elnökét. A kormány terveiről rendre jól értesült, a döntésekre befolyással rendelkező kamarai elnök szerint jövőre ismét nagyobb összeggel nőhet a minimálbér és a garantált bérminimum összege. Meglehetősen szokatlan, hogy hasonló volumenű bejelentést nem a kormány egy tagja, hanem egy ahhoz közel álló szervezet tehet meg.
Parragh szerint a munkaerőért folytatott verseny miatt a nano-, mikro- és kisvállalkozások kivételével már jellemzően meghaladják a fizetések a minimálbért, illetve a garantált bérminimumot is, de az ország bizonyos térségeiben még mindig magas a minimálbéresek aránya.
Fontos megjegyezni, hogy az egy főre eső létminimum összege a Policy Agenda a Friedrich Ebert Alapítvány és a Magyar Szakszervezeti Szövetség számításai szerint 2017-ben 90.450 forint volt, miközben abban az évben a minimálbér nettó összege alig haladta meg a 84 ezer forintot. A 2018-as minimálbér ugyan 91.770 forintre emelkedett, de várhatóan a létminimum ezt meghaladóan változott, ha csak az infláció mértékét vesszük figyelembe. A létminimum az az összeg, ami egy háztartásnak ahhoz szükséges, hogy biztosíthassa tagjai számára a folyamatos életvitellel kapcsolatos szerény szükségleteket.