Kiss Sándor 1989-ben vonult nyugdíjba, előtte közel 25 évig volt Sárvár tanácselnöke. Ezalatt az idő alatt rengeteget tett a városért, ekkor épült ki például a sárvári gyógyfürdő akkori elődje is. Kiss Sándor idén tölti be a 90. életévét, éppen ezért három helyi képviselő, Németh Zsolt, Szabó Lajos és Eiveck Péter az aláírásával kezdeményezte az egykori tanácselnök elismerését.
Németh Zsolt, a Híd a Jövőnkért Egyesület elnöke az Ugytudjuknak elmondta, hogy azért indították útjára a kezdeményezést, mert szerintük Sárvárnak büszkének kell lennie a múltra, főleg ha az sikeres volt. Úgy gondolják, hogy vannak olyan erkölcsi feladatok, amelyeket akár évtizedekkel később is, de el kell ismerni. A város a jelenlegi korban is sikeres, aminek az egyik alapja az, hogy a Sárvár már a ’70-es, ’80-as években is jelentős sikereket tudott elérni a fejlődés és a várossá avatás kapcsán. A varossá nyilvánítás 1968-as dátumához hozzátartozik a vagon- és gépgyár akkoriban új gyártócsarnokának alapkőletétele és annak későbbi felépítése. De ekörül építették meg az SZTK rendelőintézetét, a vár éttermét, valamint a termálfürdő szabadtéri uszodáját, és a termálpanziót.
Németh Zsolt a lapunknak azt is felidézte, hogy ebben az időszakban teremtődtek meg a fürdőváros alapjai, hiszen hasznosították a sós vizet, ebből lett a Termálkristály, és megfogalmazták a gyógyfürdő és a gyógyidegenforgalom koncepcióit is. Felhúzták a Danubius szállodát, ezzel olyan vendéglátói kultúra jött létre Sárváron, amely addig az ország kisvárosaiban teljesen ismeretlen volt. Ugyanebben az időszakban rekonstruálták a Nádasdy-várat is, a Híd a Jövőnkért Egyesület elnöke szerint a várban elhelyezett kulturális intézményekkel nemcsak a várost uraló épületegyüttes megmentése zajlott le, hanem megteremtődött egy európai értelemben is gazdag, kisvárosi, kulturális élet. Mindezek a sikerek pedig Kiss Sándor személyéhez köthetők.
A kezdeményezést elindító képviselők úgy gondolják, hogy egy ilyen emberi tevékenységet mindenképpen jelentős módon el kell ismerni, hiszen Kiss Sándor közel negyed évszázadig volt a város vezetője, és a vezetésével Sárvár mezővárosból egy modern kisvárossá vált. Mindezt úgy, hogy az élelmiszeripar mellett a gépgyártás is megteremtődött, a rendszerváltáskor így egy olyan gazdag kulturális élettel bíró és alapjaiban prosperáló várost és közösséget örökölhettünk, amelyet a későbbiekben folyamatos fejlesztéssel a mai sikerre lehetett vinni. Németh Zsolt még hozzátette, hogy mindezek miatt a városnak erkölcsi kötelessége 2019-ben tisztességgel, megfelelő elismerésben részesíteni Kiss Sándort, aki egyébként a mai napig tevékeny résztvevője a városi életnek. Az egykori tanácselnök ugyanis eljár különböző programokra, amelyeken aktívan részt vesz, így a saját közösségét a mai napig jó hangulatban formálja.