Verésbe szaladt bele a Körmend Pécsen

ugytudjuk.hu 2019-05-09 18:43:00
A harmadik negyedben már 28 ponttal is vezetett a Pécs, aztán a vasiak tudtak kozmetikázni.

Csirics vezérletével egy perc alatt 7-0-val kezdett a Pécs. Aztán egy pillanatra megtorpantak a baranyaiak, Hammonds szerzett gyorsan négy pontot. Csirics és Pongó hármasával 13-4-nél időt kért a 38. születésnapját éppen ma ünneplő Matthias Zollner. Csirics nem tudott hibázni (1/1 dupla és 3/3 tripla), 16-6 állt a táblán. Támadásban összeszedték magukat a vasiak, de a védekezésük továbbra is pocsék volt, az első negyed után 32-21 volt az állás - írja a BB1.hu, kosaras szakportál.

Pongó is extra volt, négyből négy triplánál járt, fantasztikusan dobott, igaz sokszor senki sem zavarta őt ebben. Delas szólt hozzá először körmendi oldalról, de Bíró is hármast szerzett. Demeter 2+1-es akciójával, a tizennegyedik percben már tizenhattal vezetett a Vasút (41-25). 43-27-nél megint időt kért Zollner. Budimir faulttal együtt szerzett kosarat, egy híján húsz közte. Visszajött tizenötre a Körmend, ekkor Csirke hívta magához övéit. Pillanatok alatt megrázták magukat Taylorék, a szünetre épp az amerikai középtávolijával mentek pihenőre a csapatok (56-39).

Bradford közelijével folytatódott a mérkőzés. Taylor kisvártatva egy hármassal válaszolt, Budimir pedig egy lerohanás után visszatornázta húszra a különbséget (61-41). Csirics negyedik hármasa után robbant a csarnok, szárnyalt a PVSK, nem tehetett mást, ismét időt kért Zollner. Hiába, Csirics bevágta az ötödik távoliját is, Pongó sem akart lemaradni, neki is az ötödik hármasa volt (72-44). Zárkózott a Körmend, de így is tetemes volt a különbség. Az utolsó percben benézett húsz alá a vendég együttes, 79-60-ról indult a záró felvonás.

Thames két hármasa után azonnal időt kért Csirke, hiszen tizenháromra olvadt a differencia. Sikerült időben rendeznie a sorokat, visszavert minden felzárkózási kísérletet a hazai gárda. Price a harmincötödik percben kipontozódott, a hátralévő időt okosan hozta le a PVSK, amely ilyen arányban is teljesen megérdemelten nyert. A Körmend tehát az első meccslabdájával nem tudott élni (egy győzelemmel matematikailag is bebiztosíthatta volna első helyét a felsőházban), a baranyaiak viszont könnyen lehet, hogy ki-ki mérkőzést játszanak majd Jászberényben a záró fordulóban.

Pécsi VSK-Veolia - Egis Körmend 98-85 (32-21, 24-18, 23-21, 19-25)

Felsőházi középszakasz, 8. forduló
Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 1600 néző
V.: Cziffra Cs., Ádám J., Goda L. (Hartyáni Zs.)

PVSK: Pongó 23/21, Taylor 23/3, Csirics 21/15, Budimir 12, Horti 6. Csere: Wright -, Demeter 8/3, Bíró 3/3, Olasz -, Berkics -, Dragasevic 2.

Körmend: Thames 23/9, Bradford 11, Price 11/9, Hammonds 11/3, Delas 7/3. Csere: Ferencz 15/15, Csorvási 7, Takács -.

Elkötelezte magát a felügyelő bizottság felállításában az SZKKA

Legkorábban május végén, június elején kezdheti meg működését a FEB. 55 millió forint sorsa lóg a levegőben.

Kiss & Go táblákat tesznek ki több győri óvoda és bölcsőde közelébe

Reggel és délután pár percig parkolójegy váltása nélkül lehet várakozni.

1,4 millióval kopasztották meg, pedig elsőre nem hitte el a csalók meséjét

Az elkövető első telefonhívását megszakította, másodjára azonban a tettesek mégis meg tudták győzni arról, hogy bankszámláját támadás érte.

Kihelyezett hulladékudvar lesz Gyirmóton szombaton

A MOHU Zrt. kérésére a beszállítani kívánt hulladékot a kihelyezett gyűjtőhelyen hulladék fajtánkként mérlegelni szükséges.

Szétverte a börtöncellát egy férfi a szombathelyi börtönben

Cselekményével közel 200 ezer forint kárt okozott.

Napos, gomolyfelhős idő várható pénteken

A legmagasabb nappali hőmérséklet 15 és 20 fok között valószínű.

Bebes István, körmendi polgármester feljelentést tesz, mert közadatokat jelentetett meg az Ugytudjuk.hu

A város első embere szerint üzleti titok egy közpénzből felújított, nemzeti vagyonnak minősülő épület üzemeltetésére tett pályázati ajánlat.

MÁV: Szombattól folytatódik a tavaszi utómunkálat a győri fővonalon

A Budapest–Győr–Hegyeshalom vonalon a karbantartás második fázisa érinti az S10-es, S12-es és G10-es járatokat, a szombathelyi Savaria IC-ket és a soproni InterCityket.

„Rohadjon meg minden kék!” – 80 nap elzárás jár a szombathelyi rendőr fenyegetéséért

Bíróságról börtönbe szállítás közben fenyegetőzött a rab.

A szentiváni civil jelölt Pintér Bence polgármesterjelöltségét támogatja

Pintér Bence egyesülete pedig úgy támogatja dr. Balog-Farkas Renátát, hogy nem indulnak el a szentiváni körzetben.