Fotó: haladas.hu

Az ifjúsági labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtezőjének első mérkőzésén az Illés Akadémia-Haladás U19-es csapata egy góllal kikapott a fehérorosz FC Minsk hasonló korú együttesétől, írja a Haladás hivatalos honlapja.

Az első félidőben bátran, tudatosan játszottak az illés Akadémia, zsinórban rúgták szögleteiket. Igaz komoly helyzeteket nem sikerült kidolgozniuk, miként Kiss Ágoston kapusnak sem akadt dolga. A 43. percben Zerdzeu kapott egy hosszú indítást, majd a védők gyűrűjében, 12 méterről, balról a bal sarokba lőtt (1-0).

03.10.2018 Fc Minsk - Illés Akadémia U-19

Uploaded by FKMinsk on 2018-10-03.

Szünet után kiegyenlített küzdelem folyt a pályán, sok volt a kemény összecsapás. A hajrában mindkét kapu előtt adódott egy-egy nagy ziccer, de az eredmény már nem változott.

Németh Szabolcs, edző: –  Mezőnyben ellenfelünk fölé nőttünk, de egy egyéni hibából gólt kaptunk. A játék képe alapján bizakodó vagyok a továbbjutást illetően.

A visszavágót október 24-én, 16.30-kor rendezik a Haladás Sportkomplexumban.

FC Minsk–Illés Akadémia-Haladás 1-0 (1-0)

Minszk, 300 néző, vezette: Hasanov (azerbajdzsáni).
Illés Akadémia-Haladás: Kiss Á. – Kiss B., Bokor, Bolla, Füleki – Szilágyi (Halmai, 89.) Kovalovszki, Nyári, Illés (Keresztes, 72.) – Edelényi (Szekér, 54.) Tóth-Gábor. Edző: Németh Szabolcs.