Egis Körmend: a balhézás szembemegy a csapat által vallott értékekkel

Bazsó Bálint 2021-10-11 16:48:00
Vizsgálják a mérkőzést biztosító cég felelősségét.

Közleményt adott ki az Egis Körmend, amelyben elítélik a Körmend-Falco mérkőzés hajrájában történt szurkolói rendbontást. 

Mint írják:

"Az Egis Körmend kosárlabda csapata mindig is elkötelezett volt a sportszerű küzdelem és a tisztességes versenyszellem mellett. Klubunk elítél minden olyan cselekedetet, mely mindezekkel ellentétes és szembe megy a körmendi csapat által vallott értékekkel."

Fotó: Vágvölgyi Bálint

A biztosító cég felelősségét is vizsgálják

A klub által kiadott közleményben kitérnek a mérkőzést biztosító cég felelősségére is. Mint írják:

"Vezetőségünk meg fogja vizsgálni a mérkőzés biztosításával megbízott cég felelősségét, és amennyiben szükségesnek ítéljük meg, úgy lépéseket fogunk tenni annak érdekében, hogy a jövőben ne történhessen meg hasonló eset a körmendi csarnokban. Ez a mi feladatunk, a rendőrségé pedig az, hogy kiderítse pontosan mi is vezetett az ominózus incidens kirobbanásához."

Ahogyan arról portálunk többször is beszámolt, a szombati Körmend-Falco mérkőzés utolsó negyedében, pár másodperccel a vége előtt tört ki a lelátói rendbontás.

Mindenkit beazonosítottak a szombati Körmend-Falco meccsen balhézók közül

Ahogyan arról szombaton beszámoltunk, a Körmend-Falco mérkőzés utolsó negyedében, mindössze 44 másodperccel a vége előtt tört ki a lelátói balhé és esett egymásnak a két szurkolótábor. "Szerencsére nem sérült meg senki, de mindenkit beazonosítottunk és beazonosítunk" - mondta érdeklődésünkre Horváth Árpád, a mérkőzést biztosító Metropolis ügyvezető igazgatója.

A sporteseményt biztosító cég ügyvezetőja lapunknak elmondta: mindenkit beazonosítottak, az elkövetőket pedig ki fogják tiltani a csarnokból.

Sérülés, anyagi kár nem keletkezett.

Tőle tudtuk meg, hogy normál minősítésű volt a mérkőzés, így rendőr alapesetben nem tartózkodhatott a csarnokban, ezért előbb a központi ügyeletre kellett telefonálni, csak ezt követően léphettek be intézkedni a hatóság emberei, ami pár perces csúszást eredményezett.

 

A rendőrség hétfő kora délutáni közleményéből kiderült: tizenhárom személlyel szemben csoportosan elkövetett garázdaság bűntett megalapozott gyanúja miatt büntetőeljárást, valamint két személlyel szemben rendzavarás szabálysértésének elkövetése miatt szabálysértési eljárást indított a hatóság. 

13 szurkolóval szemben indított eljárást a rendőrség a Körmend - Falco kosármeccsen történt rendbontás miatt

A Körmendi Rendőrkapitányság tizenhárom személlyel szemben csoportosan elkövetett garázdaság bűntett megalapozott gyanúja miatt büntetőeljárást, valamint két személlyel szemben rendzavarás szabálysértésének elkövetése miatt szabálysértési eljárást indított a 2021. október 9-én, Körmenden megrendezett Egis Körmend - Falco KC kosárlabda-mérkőzésen történtek miatt. A kamerafelvételek elemzése és esetleges további elkövetők beazonosítása jelenleg is folyamatban van.

Hozzátették: A kamerafelvételek elemzése és esetleges további elkövetők beazonosítása jelenleg is folyamatban van.

A Vas Megyei Rendőr-főkapitányság Rendészeti Igazgatósága pedig közigazgatási eljárás keretében vizsgálja a szervezők, valamint a rendezők esetleges felelősségét - áll a rendőrség szerkesztőségünkhöz eljutatott közleményében. 

Szólj hozzá!

Magyar Péter kvázi kimondta: aki nem rájuk szavaz, az a Fideszt tartja hatalomban

Vajon a DK, a Mi Hazánk és a Kétfarkú Kutyapárt magára veszi az üzenetet?

Nem sok mindenben értünk egyet a Győr+ Médiával - de ebben igen

Politikai viták ide vagy oda, a fenyegetés vörös vonal - véleménycikk.

Beruházási mélyponton az ország - ebből egyhamar nem lesz gazdasági fordulat

A KSH friss adatai szerint harmadik éve csökken a beruházások volumene Magyarországon.

Egy apró gesztussal most hatalmas örömet okozhatsz Győrben

Kedves figyelmesség-kampány indult a városi szociális intézményeinek hölgy ügyfeleiért.

Baleset történt a tavalyi győri Szent László napon

Egy gyerek arcába repült egy buzogány feje.

Trametes versicolor: az immunrendszer titkos fegyvere

Bizonyára hallott már a különféle gyógyító gombákról, amelyek hozzájárulnak mind az emberek, mind az állatok egészségének javításához.

Nem jelentek meg a fideszes képviselők a péntek esti győri közgyűlésen

Az ülést, mivel az nem volt határozatképes, a polgármester elnapolta.

Lezárták a bozsoki határátkelőt

Bucsu, és Kőszeg továbbra is nyitva.

Megjelent a Zaporozsec átalakulásáról szóló dal

Tagcserék történtek a zenekarban.

Gyerekcipő választási útmutató szülőknek

A gyermekcipők kiválasztása minden szülő számára komoly kihívást jelenthet. Ahogy csemetéink cseperednek, lábaik folyamatosan változnak, ezzel párhuzamosan pedig szükségük van arra, hogy a megfelelő lábbelit viseljék.

Február 27-én ismét Szombathelyre érkezik Magyar Péter

Azt még egyelőre nem lehet tudni, hogy melyik helyszínen várja majd az érdeklődőket.

Ha nem követed Vámos Zoltán Facebook-oldalát, akkor semmit sem fogsz tudni a hóhelyzetről

A Vas Vármegyei Kormányhivatal sem hivatalos weboldalán, sem Facebook-oldalán nem közölt eddig semmit a hóhelyzetről. A főispán privát oldalán tart one man showt.

A 7,5 tonnát meghaladó járművek 12 órától nem közlekedhetnek Vas vármegye útjain

A rendőrök pihenőhelyekre, parkolókba terelik az érintett járműveket!

Elárasztották a győri bíróságot azok a vélemények, amelyek szerint túlságosan kesztyűs kézzel bánnak a halálos gázolóval

A bíróság elnöke attól tart, hogy ezzel a közhangulat alkalmas lesz arra, hogy a bíróságba vetett közbizalmat megrendítse.

Változás a pénteki győri programban: TSZV tüntetés lesz, a közgyűlést viszont máshol lehet követni

Az időjárás átírta a terveket, de a részvétel lehetősége megmarad, több helyszínen is élő közvetítéssel.