VIDEÓ - Hat év után ma vádat emeltek a soroksári futónő meggyilkolása miatt

BZ 2019-07-03 14:57:00
A bestiális gyilkosság évek óta foglalkoztatja az embereket.

Évek óta foglalkoztatja a közvéleményt egy eddig tisztázatlan bestiális bűntény, a soroksári gyilkosság.

2013. szeptember 25-én az esti órákban kocogni indult egy fiatal helybéli nő, ám sosem ért haza. A XXIII. kerületi Szigetdűlő középső útján a kerékpárúton egy férfi támadt rá.

Egy közeli bokros területre vonszolta, ahol szexuálisan is bántalmazta, majd megölte.

A férfi elvette lemeztelenített áldozata mobiltelefonját, majd elszökött.

Évekkel később, 2018 szeptemberében találták meg a gyilkossággal gyanúsítható férfit. Mint kiderült, a DNS-nyomok buktatták le R. Szilvesztert, akit a gyilkosság elkövetése után néhány hónappal más bűncselekmény miatt leültettek. Azért tartott évekig a nyomozás, mert 2013-ban nem volt olyan szabály, ami miatt a fogvatartottaktól automatikusan DNS-mintát kellene venni - mindenkitől egyébként most sem vesznek mintát.

A meggyilkolt nő férje sokkot kapott, amikor megtudta, hogy meglehet felesége gyilkosa.

Ma a Fővárosi Főügyészség a R. Szilveszter ellen aljas célból elkövetett emberölés bűntette, szexuális erőszak bűntette és kifosztás bűntette miatt nyújtott be vádiratot a Fővárosi Törvényszékre.

Ha bűnösnek találják, a halmazati szabályokat figyelembe véve akár életfogytig tartó szabadságvesztést is kaphat a férfi.

Fordulat

Uploaded by PoliceHungary on 2018-09-08.

A vádlott előzetes jelenleg is letartóztatásban van.

Szólj hozzá!

Nem árulják el mennyibe került a szombathelyi Nagyszálló

Az épület homlokzatán megjelent telefonszám végén bejelentkező ingatlanos nem érti, hogy miért érdekel egy újságot, hogy mi az ára a patinás épületnek.

Kapitány István: nem válunk le az orosz energiáról, és marad a rezsicsökkentés

A TISZA Párt gazdasági és energetikai miniszterjelöltje szerint diverzifikálni kell az energiaforrásokat, miközben átláthatóbb gazdaságot és korrupcióellenes fellépést ígért.

Ezt jelzi, ha csak egy „B opció” vagy a másik életében

Valahol mélyen mindannyian arra vágyunk, hogy valaki életének középpontjában legyünk.

Úszó költőszigetet kapott a győri Marcal-tó – így próbálják megmenteni a veszélybe került vízimadarakat

A társadalmi összefogással létrehozott platform biztonságos fészkelőhelyet nyújthat a drasztikusan megfogyatkozott sirály- és csérféléknek.

V. Németh Zsolt szerint érdemes Vadhajtásokat olvasni

Igaz, egy kicsit a kurv@ anyázás zavarja a képviselőt.

Tisztújítást tart ma a Szombathelyi Fidesz

Új elnöke, és elnöksége lehet a városi szervezetnek.

Ismét kikerült egy telefonszám az eladó tábla mellé a szombathelyi Nagyszállón

Most már nincs akadálya annak, hogy a jövőbeli lehetséges vevő, felhívja az eladót.

Nyarat idéző hétvégére hoztunk egy óriási csokor győri programot

Beindult a fesztiválszezon, csak úgy tobzódunk a helyi eseményekben. 

A zöldebb városok ára – szakértők szerint a környezetbarát városfejlesztések önmagukban nem oldják meg a társadalmi problémákat  

Megfelelő állami beavatkozás nélkül éppen az alacsonyabb jövedelműek kerülhetnek hátrányba.

Szombaton megint fut a város Szombathelyen

Reggel fél 8 órától indul a nevezés.

Betiltja az EU a hamis intim és gyermekpornográf tartalmakat generáló mesterséges intelligenciákat

Újabb szigorításról állapodtak meg Brüsszelben, az Európai Unió tovább erősítené az AI-rendszerek szabályozását.

Öt templom, öt felekezet, egy közösség – újra megtelik élettel Győr-Újváros

Május 7-én kezdődik az Öt Templom Fesztivál, ahol koncertek, színházi előadások és kulturális programok várják az érdeklődőket egészen vasárnapig.

Győrben is segíthetünk: ismét országos élelmiszergyűjtést szervez az Élelmiszerbank

A győri áruházakban is várják a tartósélelmiszer-adományokat május 8-án és 9-én.