Ezért tartott öt évig, mire elfogták a soroksári gyilkost

Fehér Buda 2018-09-09 11:40:00

2013. szeptemberében ölték meg egy nőt Soroksáron, azonban egészen mostanáig kellett várni, mire kiderült, hogy ki is lehet a tettes. Nemrég ugyanis egy olyan férfit gyanúsítottak meg a gyilkossággal, aki egy ideje már börtönben ül. De miért kellett erre ennyit várni? Miért nem lehetett idáig beazonosítani a tettest a DNS-minta alapján?

Ezt kérdezte meg a Blikk a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnokságától, mire azt a választ kapták, hogy:

"A büntetés-végrehajtási intézeteknek 2013-ban nem volt olyan jogszabályi kötelezettségük, amely a befogadott fogvatartott személyek DNS mintájának levételét írta volna elő."

Ugyan most sem vesznek mindenkitől automatikusan DNS mintát, amikor börtönbe kerül, viszont ha 5 évnél hosszabb szabadságvesztésre ítéltek, a 3 évnél hosszabb időre ítéltek, ha az elkövetés üzletszerű volt, vagy bűnszövetségben történt, illetve a jogszabályban külön felsorolt bűncselekmények miatt 3 évnél hosszabb időre ítéltek valakit, akkor megtörténik a mintavétel. 

Címlapkép: pixabay.com

Szólj hozzá!

Elhunyt Mészáros Tibor 

Az erőemelő 58 éves volt.

Teljes körű adventi élelmiszer-ellenőrzés indul – jönek a fokozott vizsgálatok a karácsonyi vásárokban

Az NKFH országos razziát rendelt el a szezonális árusoknál, vendéglátóknál és boltokban.

A Bajnokok Ligájába repítené a Haladást a DSM Football!

Na nem most, hanem egy éveken át tartó építkezés eredményeképpen. 2031-re célozták meg az NB 1-et.

Mától megszűnt a Szabad Európa magyar kiadása

A szabadeuropa.hu sem frissül már.

Ingyenes hétvégi programok Győrben

Koncertek, filmklub, mosolyhajtás, lesz itt minden!

Két szombathelyi parkolóőrt támadtak meg

Nem tetszett az autó tulajdonosainak, hogy pótdíjazzák a kocsit.

Forró teával indulnak útnak a győri kukások

A GYHG igyekszik komfortossá tenni a munkavégzést kollégáinak. 

Magyar Péter - Túl sok év telt el az életünkből kishitűséggel, keserűségben

A Tisza vezére közös rendszerváltásra készül, aki változást szeretne, most regisztrálhat és dönthet a párt jelöltjeiről. 

10 millió forintra bírságolta az NMHH Balázsékat

A rádióműsorral szemben egy újabb eljárást is indítottak.

Uniós és hazai forrásból, 170 millió forintból fejlesztette telephelyeit a Velekey Kft. Szombathelyen

Európai uniós és hazai költségvetési támogatásból fejlesztette telephelyeit a lemeztermékek lézervágásával, élhajlításával és szerelvények gyártásával foglalkozó Velekey Kft. Szombathelyen. .

Spanyol, lengyel és német ellenféllel találkozik a Falco

A “K” jelű csoportban folytatják a sárga-feketék.

A DK nyerte a családi pótlék-emelés licitversenyét

Dobrev Klára drasztikus emelést ígér. 

Kormánydöntés született a szombathelyi Oladi Iskola felújításáról

Elsőként azt vizsgálják meg, hogy mennyibe is kerülne ez a mutatvány.

A kollagénről egyre többet hallani, és ez nem véletlen

Az elmúlt években a kollagén igazi hívószóvá vált az egészségtudatos életmód világában. Egyre gyakrabban találkozhatunk vele a hírekben, szakmai cikkekben és a táplálékkiegészítők kínálatában is – de miért ekkora az érdeklődés iránta?

Közös döntések születtek a győri GYHG és a szakszervezetek egyeztetésén

A béren kívüli juttatások emelésében, a 2026-os bérrendezés keretrendszerében és több szakmai kérdésben is egyhangú megállapodás született.