Vérlázító: csak 15 évet kaphat a gyerekeit erőszakoló magyar rendőrgyilkos

ugytudjuk.hu 2019-11-08 09:21:00
N. István 20 évet ült a Soós-féle rendőrgyilkosság miatt, ám úgy tűnik, most újra a rácsok mögé kerülhet gyermekeinek megerőszakolásáért.

Vádat emelt a Heves Megyei Főügyészség N. István ellen két, a 12. életévét be nem töltött kiskorú személy sérelmére erőszakkal elkövetett szexuális erőszak bűntette miatt. A 60 éves férfi 1980-ban került rács mögé, ahonnan 20 év után szabadult feltételesen, miután 1979-ben Sóos Lajossal és György Józseffel együtt végeztek a Budapest határában posztos rendőrrel, hogy annak sorozatlövő fegyverét megszerezve, bankot rabolhassanak. Az akkori nyomozás során kiderült: mindhárman öltek embert előtte is.

Jelenleg újra börtön fenyegeti a férfit, mivel a vád szerint N. István 2017-ig többször is megerőszakolta élettársa kislányát, valamint közös fiukat a házuk mögötti romos épületben. Mivel a rendőrgyilkosság miatt kapott büntetés jogkövetkezményei alól az idő múlásával már mentesült, jogilag büntetlen előéletűnek számít, így tettéért legfeljebb 15 év szabadságvesztést kaphat, ha sikerült rábizonyítani a tettét. Az ügyészség a vádiratban fegyházbüntetés kiszabására tett indítványt, továbbá azt is indítványozták, hogy a nyilvánosságot zárják ki a majdani tárgyalásokról.

(Magyar Nemzet)

Szólj hozzá!

Csak néma csönd jött válaszul a sárvári fideszes önkormányzati képviselőktől, amikor azt kérdezték tőlük: Kinek van még köze a bucsui Magyar Péter választási indulásához?

Nemrég Varga Károly fideszes önkormányzati képviselő lapunknak vallotta be, hogy ő is gyűjtött ajánlásokat a TISZA miniszterelnökével azonos nevű jelöltnek.

Konkrét lépéseket fogalmazott meg a kormány a Nyugat-Magyarországi azbeszt-üggyel kapcsolatban

Azonnali kockázatcsökkentő intézkedések, behozatal felfüggesztése, és a felelősök számonkérése.

Német testvérváros kórusa ad koncertet Győrben a Szentlélek-templomban

Ingyenes hangversennyel érkezik Sindelfingen nagy múltú együttese, a Cappella Nuova és a Stiftshoforchester.

Lakossági fórumot tartanak a győri zártkertekről a városházán

A városvezetés szerint fontos tisztázni, milyen szabályok és lehetőségek vonatkoznak a zártkerti ingatlanokra.

Újra tervezték a kőszegi történelmi belvárost övező Várárok és Várpark zöld területét

Az év junior tájépítésze pályázatra klímatudatos, fenntartható megoldásokat vártak, melyek érzékenyen viszonyulnak a műemléki környezethez, a meglévő zöldfelületi értékekhez és a terület közösségi használatához.

Már nem Kántás Zoltán a Magyar Fürdőszövetség elnöke

A Sárvári Gyógyfürdő ügyvezetője nem is indult újra a posztért.

Cikkünk nyomán feljelentést tett Kósa Roland, Győr alpolgármestere

A fidelitasos Juhász Balázshoz köthető 4 egyesület NKA támogatása vetette fel bűncselekmény gyanúját. 115 millió forintról van szó.

Ingyenes szűrésekkel és egészségnappal várják az érdeklődőket Győr-Újvárosban

Szombaton ismét megrendezik az Egészség-Piac Plusz programot, ahol tanácsadásokkal, vizsgálatokkal és családi programokkal készülnek.

Már a pesszimista forgatókönyvek felé közelít a klímaváltozás – megjelent az új nemzetközi éghajlati jelentés

A kutatók szerint az elmúlt öt évben szinte minden fontos mutató romlott, miközben a másfél fokos cél elérése gyakorlatilag elúszni látszik.

21 Kutatóközpont: tovább nőtt a TISZA Párt előnye, a Fidesz mindössze 20 százalék körül áll

A felmérés szerint a választások óta tovább erősödött Magyar Péter pártja, miközben a társadalom nagy része elszámoltatást vár.

Új fix traffipaxok jönnek Győrbe - védik a gyalogosokat és visszaszorítanák a gyorshajtást

Három új helyszínen telepítenek sebességmérő eszközöket, miközben óvodásoknak osztottak láthatósági mellényeket és megújul az Erzsébet ligeti KRESZ-park is.

Programdömping vár a hétvégén Győrben 

Szakmai eseményektől a családi programokon át a koncertekig és sporteseményekig számos ingyenesen látogatható rendezvény közül válogathatnak az érdeklődők.

Illés Károly: “Senkit nem állt szándékomban megbántani.”

A szombathelyi Fidesz-KDNP önkormányzati képviselője azt mondja, hogy nem emlékszik már, hogy milyen környezet kommentelte azt emberekre, hogy korcsok.