Verekedés Szombathelyen, rendbontás egy italboltban, öklözés egy buszmegállóban

Farkas Bazsi 2020-06-08 13:20:00
Garázdaság miatt emelt vádakban döntött a Szombathelyi Járásbíróság.

A Szombathelyi Járásbíróság négy garázdaság miatt indult ügyben összesen hét vádlott büntetőjogi felelősségéről döntött büntetővégzéseiben.

A tényállások a következők:

A büntetett előéletű vádlott 2019 őszén szeszesital vásárlás céljából ittasan megjelent egy vasi kistelepülés élelmiszerboltjában, ahol magatartásával rendbontást idézett elő: a bolt előtt kiabálni kezdett, az eladónőt szidalmazta, majd megfenyegette. Miután a megvásárolni kívánt alkoholt a pultra csapta, a pult mögé bement az eladónő után, de egy ott tartózkodó vásárló kivitte a vádlottat, aki ezt követően a bolt ajtaját ütve tovább folytatta az eladónő szidalmazását. A bíróság 1 év 6 hónap –2 év próbaidőre– felfüggesztett szabadságvesztést szabott ki a terhelttel szemben.

2019 nyarán és őszén közterületen több verekedés történt. Egyik esetben Szombathelyen előzetes szóváltást követően a vádlottak kölcsönösen dulakodtak egymással, amely miatt a földre estek, ahol tettleg tovább bántalmazták egymást. A büntetlen előéletű vádlottakat a bíróság 2-2 évre próbára bocsátotta.

A másik esetben egy falu buszmegállójában várakozó sértettekhez lépett oda a vádlott, egyiküket szidalmazni kezdte és ököllel fülön ütötte, emiatt a sértett a fejével a buszmegálló falának esett, majd az elkövető a ruházatánál fogva lerántotta a földre és többször belerúgott. Ezt követően egy másik sértettet az arcának bal oldalán kétszer ököllel megütött. 100.000,- Ft pénzbüntetést kapott a büntetlen előéletű terhelt.

A harmadik esetben pedig az III. r. vádlott és a tanú egy község művelődési ház előtt szóváltásba keveredtek. Ezt észlelte az I. r. vádlott, aki odalépett és mellkason lökte az a III. r. vádlottat, aki visszarúgott és leszabta az I. r. vádlott pólóját, majd a földre lökte és ott dulakodtak tovább. Ekkor odalépett a tanú és a II. r. vádlott, hogy szétválasszák őket, mindeközben a III. r. vádlott két alkalommal combon rúgta a II. r. vádlottat, aki kétszer visszarúgott. A bíróság a büntetett előéletű vádlottakkal szemben 100.000-100.000-100.000,- Ft pénzbüntetést szabott ki.

Valamennyi vádlott kihívóan közösségellenes, erőszakos magatartása alkalmas volt arra, hogy másokban megbotránkozást, riadalmat keltsen. 

Szólj hozzá!

Hamarosan Szombathelyen nyit éttermet a Pizza Hut

A Fő tér egyik üzletébe költöznek be.

2026-ban kigurulhat a hangárból Orbán idénre ígért repülőrajtja

Elemzők szerint 2,8 százalékos GDP-bővülés várható, de a külső kockázatok továbbra is jelentősek.

Halálos baleset történt Győrben: autó és roller ütközött

A rendőrség fokozott figyelmet kér minden közlekedőtől.

Egy kreatív ajándék mindenkinek, aki szívesen barkácsol

Mit adhatsz annak, aki mindig a két kezével alkot valami újat?

Fellélegezhetünk: a GVH beleállt a Duolingoba!

A Gazdasági Versenyhivatal megtalálta a legégetőbb piaci problémát. 

Rétvári Bence lerázta a Szőlő utcai pedofil-botrány kapcsán parlamenti vizsgálóbizottságot követelő DK-t

Szerinte ha Dobrev Klárának lennének is bizonyítékai, azokkal a hatóságokhoz kellene fordulnia.

Cica örökbefogadó napot tart szombaton a Puha Praclik Egyesület Győrben, az ETO Parkban

Mentsünk együtt cicaéleteket, örökbefogadással vagy adományokkal!

Természetes támogatás az izmok és ízületek számára

Az aktív életvitel gyakran együtt jár kisebb-nagyobb mozgásszervi panaszokkal. A rendszeres sport, a sok ülőmunka vagy akár az időskori ízületi merevség mind olyan helyzet, amikor a test extra figyelmet igényel.

Újabb szombathelyi étterem zár be

Búcsúzik a Józsi bácsi.

Taxisokat ellenőrzött a kormányhivatal

2 szombathelyi sofőrnél hiányosságokat találtak.

Hogyan ünnepel egy fiatal a felnőttek között? Biztos nem társasjátékozni fogunk!

A szombathelyi Szabados Ármin nem csak dobásával, de a vb-döntő utáni nyilatkozatával is kitűnt.

A TISZA jelöltállítási folyamata kétlépcsős lesz

Applikációval lehet részt venni a folyamatban.

Elhunyt Robert Redford

A filmsztár Utah állambeli otthonában, szerettei körében halt meg.

Rendelkezésre áll a távhőszolgáltatás Győrben

Szeptember 15-től bármikor indítható a fűtés, ha hidegre fordul az időjárás.