Végkimerült kórházak: Akár 6 órát is várakozni kell a koronavírusban elhunytak után hátramaradt személyes holmikért

Nagy Donát 2020-12-04 11:42:00
Egyre jobban elszabadulnak az indulatok a gyászoló családok és a túlterhelt egészségügyi dolgozók között.

Elnézést, hogy nem tudtak közben telefonálni, ezt megértem. De nem tudok mást mondani, mint hogy mi igyekszünk. Nincs elég ember. A mi dolgozóink is kidőlnek, a mi dolgozóink is megbetegednek. Van, aki a havi munkaidőkeretét már tizedikén letudja, mert annyira sokat dolgoznak

- hallható azon a felvételen, amelyiken egy vidéki kórház orvosa beszél az elhunyt covidos betegek rokonaival.

Hangfelvétel egy vidéki kórház orvosától, aki elismeri, nincs elég ember

null

A hangfelvételt a Telex hozta nyilvánosságra. Azt írják, hogy kórház nevét és a pontos dátumot szándékosan nem írják le, a cél ugyanis nem az, hogy az orvost felelősségre vonják, sőt.

A Telex a többi laphoz hasonlóan számtalanszor, számtalan helyről kért már engedélyt, hogy megmutathassák, mi történik valójában a világjárvány idején a kórházak falain belül, ám sehova sem engednek be tudósítót, és legtöbbször még a megkeresésre sem reagáltak.

Beszédes viszont, hogy egyetlen orvosnak kell kiállnia 9-10 idegileg teljesen kimerült, érzelmileg labilis, gyászoló családtaghoz, és válaszolni az egyébként megválaszolhatatlan kérdésekre.

A most közzétett hangot egy 42 éves nő rögzítette telefonjával. A lap szerint ő közel három órát várt a kórház előtt arra, hogy átvehesse elhunyt édesanyja személyes holmijait. Azt mondta, rajta kívül még 9-10 család állt sorban ugyanezért, köztük volt olyan is, aki már hat órája várakozott.

A felvételen az nem hallható, de az orvosban azután pattant el valami, miután az egyik hozzátartozó félreértett valamit, és azzal gyanúsította meg a doktornőt, hogy az édesapját idő előtt vették le a lélegeztetőgépről.

Én ekkor kapcsoltam be a felvételt, mert nem hittem el, hogy tényleg ordibálnak, miközben arra várunk, hogy kihozzák a tegnap elhunyt rokonaik kórházi cuccait

- mondta a Telexnek a felvételt készítő nő.

Szólj hozzá!

Megszólalt a Szőlő utcai ügy koronatanúja – súlyos részletek kerültek nyilvánosságra

Az áldozat videóinterjúban mondta el, hogyan használta ki és erőszakolta meg Juhász Péter Pál.

5 év börtönt kapott a két hetes gyermekét súlyosan bántalmazó szombathelyi anya

A Győri Ítélőtábla helyben hagyta a Szombathelyi Törvényszék korábbi ítéletét.

Adventi moziestek Győrben, az Olimpiai Sportparkban

Meghitt filmélmények egész decemberben. 

December 5-én újra jótékonysági főzés lesz a győri vásárcsarnoknál 

Egy tál meleg étellel bárki segíthet a gyerekeknek és a rászorulóknak.

Korszerű karbantartóbázist építene a GYSEV Szombathelyre

A létesítmény a Szolnokon gyártott szuper-vonatokat szolgálná ki.

Ötmilliárd forintos szociális tüzelőanyag program indul

Nagy István szerint kétszázezer család juthat így segítséghez.

Pintér Bence - 23 milliárd forint forog kockán

Józan döntést kér a képviselőktől a fürdő ügyében.

Adventi programkavalkád a Rómer Múzeumban

Kézműves foglalkozás, tárlatvezetés, koncert és könyvvásár várja az érdeklődőket decemberben.

Magyar Péter: Orbánék, a mesterséges intelligenciával gyártották a kamu adóemeléses dokumentumokat

Amit összedobtak, még hamisítványnak is ócska - állítja a pártvezető.

Beelőzték a gyorsétteremben, amitől úgy begőzölt egy férfi Sopronban, hogy egy akciófilmbe képzelte magát

Az egyik sértettet megverte, a másikat pedig kocsija motorháztetején hurcolta. 

Védett madarat ejtett csapdába egy vasi férfi

Az állatorvosi beavatkozás sem segített az állaton. Elpusztult.

Szerinted mi volt a leginkább „rage bait” 2025-ben?

Ez a kifejezés lett az év szava, ami a szándékosan dühöt keltő provokációt jelenti.

Jótékonysággal indult az advent a Győr-Szol telephelyén

A közszolgáltató idén először állított saját adventi koszorút az Orgona utcában.