Vas megyében és az ország nagy részében tovább csökkent az influenzás megbetegedések száma

Vágvölgyi Bálint 2019-02-20 20:02:00

A múlt héten tovább csökkent az influenzaszerű megbetegedések száma - írta legfrissebb, szerdai jelentésében a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK).

Tudatták: a megelőző héthez viszonyítva 23 százalékkal kevesebb beteg fordult orvoshoz influenzaszerű tünetekkel. A fővárosban és 16 megyében csökkent, Fejér megyében nem változott, Győr-Moson-Sopron és Zala megyében viszont nőtt az orvoshoz fordulás gyakorisága. Influenzaszerű megbetegedések halmozódásáról a 7. héten Veszprém megyéből kettő és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyéből egy jelentés érkezett. A járványok mindhárom esetben óvodai közösséget érintettek.

A betegek legnagyobb arányban (34,1 százalék) a fiatal (15-34 éves) felnőttek közül kerültek ki, a gyermekek aránya 31,6 százalék volt. A 35-59 évesek korcsoportjába tartozott a betegek 25,8 százaléka, míg 8,5 százalékuk 60 éven felüli volt.

A 7. héten az NNK virológiai laboratóriumába 160 vizsgálati anyag érkezett. Összesen 82 esetben mutatták ki az influenza A vírus és 10 esetben légúti óriássejtes vírus (RSV) jelenlétét.

A járvány miatt a legtöbb kórházban és ápolási intézetben továbbra is fenntartják a látogatási tilalmakat.

(via MTI)

 

Szólj hozzá!

Közmeghallgatást tart május 28-án a győri önkormányzat

A városházi fórumon a lakosok és helyi szervezetek képviselői is kérdezhetnek, javaslatokat tehetnek.

Szombathely is csatlakozik a Vágatlan Májushoz

A nem hivatalos programot Gajdos László miniszter hirdette meg.

Római kori tárlatvezetés és Egry-túra is várja az érdeklődőket a Rómer Múzeum programjain

Kiállításokkal, múzeumi sétával és egész napos kirándulással készül a következő napokra a győri intézmény.

Megalakult a Tisza-kormány

Kinevezte Magyar Péter kormányának minisztereit Sulyok Tamás köztársasági elnök kedden Budapesten, ezzel megalakult az új kabinet.

Ruff Bálint: „A valaha volt legnagyobb elszámoltatás lesz" – Győrben is elkezdhetnek izzadni néhányan

A TISZA miniszterjelöltje országos politikai és gazdasági felelősségre vonást ígér, városunkban pedig már most is elég hosszú a lista.

Negyven éve ért fel Európa csúcsára a Rába ETO férfi kézilabdacsapata

Kósa Roland jubileumi ünnepségen köszöntötte az 1986-os IHF-kupagyőztes legendákat.

Öltönyben járta az irodaházakat, majd kulcsok és beléptetőkártyák segítségével lopott egy férfi Győrben és Mosonmagyaróváron

A vádlott természetesen mozgott a helyszíneken, így nem keltett feltűnést -  az ügyészség végrehajtandó börtönbüntetést indítványozott ellene.

Fűzy András lett a győri Fidesz elnöke

Boncsarovszky Péter és Faber Kristóf a csoport alelnökei.

Megkezdődött a szombathelyi Olad Plató azbeszttel szennyezett útjainak bitumenes zárása

Valamint kalcium-kloriddal locsolnak le 20 négyzetméternyi területet.

Egyelőre 165 millió forintos költségvetéssel számol a 2026-os Savaria Karnevál

Az egyik idei húzónév a Beton.Hofi lesz. A karneválszínházat ezúttal a miskolci színház társulata játssza.

Nem árulják el mennyibe került a szombathelyi Nagyszálló

Az épület homlokzatán megjelent telefonszám végén bejelentkező ingatlanos nem érti, hogy miért érdekel egy újságot, hogy mi az ára a patinás épületnek.

Kapitány István: nem válunk le az orosz energiáról, és marad a rezsicsökkentés

A TISZA Párt gazdasági és energetikai miniszterjelöltje szerint diverzifikálni kell az energiaforrásokat, miközben átláthatóbb gazdaságot és korrupcióellenes fellépést ígért.

Ezt jelzi, ha csak egy „B opció” vagy a másik életében

Valahol mélyen mindannyian arra vágyunk, hogy valaki életének középpontjában legyünk.

Úszó költőszigetet kapott a győri Marcal-tó – így próbálják megmenteni a veszélybe került vízimadarakat

A társadalmi összefogással létrehozott platform biztonságos fészkelőhelyet nyújthat a drasztikusan megfogyatkozott sirály- és csérféléknek.

V. Németh Zsolt szerint érdemes Vadhajtásokat olvasni

Igaz, egy kicsit a kurv@ anyázás zavarja a képviselőt.