Vas és Győr-Moson-Sopron megyében még villanyoszlopokat is kidöntött az erős szél

ugytudjuk.hu 2020-02-06 14:34:00
Szombathelyen az oladi városrésznek gyűlt meg a baja a szélviharral.

Több szombathelyi olvasónktól is hallottuk, hogy a tegnapi szél miatt akadozott az áramellátás az oladi városrészen. Megkérdeztük hát az E.ON-t, hogy mik voltak a tapasztalataik a tegnapi napon, mennyiben nehezítette meg az áramellátást a szélvihar.

Az E.ON-tól megtudtuk, hogy amit az oladi lakók észlelhettek, az a villamos hálózat zavartalan működését biztosító automatikus zárlatvédelmi rendszer volt. A viharos időjárásban ennek a rendszernek nagy szerepe van. Áramszünet a lakótelepen nem volt, de ennek a rendszernek a működését a lakók tizedmásodpercnyi ideig tartó pillanatokban érzékelhették, több alkalommal "pislant" egyet-egyet a lámpa.


 

Azután is érdeklődtünk, hogy miként vészelték át a vezetékek a hatalmas szelet. Megtudtuk, hogy a hibákat az erős szél csak áttételesen okozta.

Jellemzően kidőlő fák, leszakadó nagy méretű faágak okoztak vezetékszakadásokat, illetve oszloptörések is történtek.

Ilyenkor a kidőlt fákat el kell távolítani, az elszakadt vezetéket javítani, illetve a megrongálódott oszlopokat ki kell cserélni. Vas megyében az Őrségi részek voltak leginkább érintve, például Kétvölgy. Győr-Moson-Sopron megyében elsősorban a Győrtől délre eső terület, valamint Sopron, Kapuvár területe szenvedte meg az időjárást.
 

Szólj hozzá!

Cikkünk nyomán feljelentést tett Kósa Roland, Győr alpolgármestere

A fidelitasos Juhász Balázshoz köthető 4 egyesület NKA támogatása vetette fel bűncselekmény gyanúját. 115 millió forintról van szó.

Ingyenes szűrésekkel és egészségnappal várják az érdeklődőket Győr-Újvárosban

Szombaton ismét megrendezik az Egészség-Piac Plusz programot, ahol tanácsadásokkal, vizsgálatokkal és családi programokkal készülnek.

Már a pesszimista forgatókönyvek felé közelít a klímaváltozás – megjelent az új nemzetközi éghajlati jelentés

A kutatók szerint az elmúlt öt évben szinte minden fontos mutató romlott, miközben a másfél fokos cél elérése gyakorlatilag elúszni látszik.

21 Kutatóközpont: tovább nőtt a TISZA Párt előnye, a Fidesz mindössze 20 százalék körül áll

A felmérés szerint a választások óta tovább erősödött Magyar Péter pártja, miközben a társadalom nagy része elszámoltatást vár.

Új fix traffipaxok jönnek Győrbe - védik a gyalogosokat és visszaszorítanák a gyorshajtást

Három új helyszínen telepítenek sebességmérő eszközöket, miközben óvodásoknak osztottak láthatósági mellényeket és megújul az Erzsébet ligeti KRESZ-park is.

Programdömping vár a hétvégén Győrben 

Szakmai eseményektől a családi programokon át a koncertekig és sporteseményekig számos ingyenesen látogatható rendezvény közül válogathatnak az érdeklődők.

Illés Károly: “Senkit nem állt szándékomban megbántani.”

A szombathelyi Fidesz-KDNP önkormányzati képviselője azt mondja, hogy nem emlékszik már, hogy milyen környezet kommentelte azt emberekre, hogy korcsok.

A háborús vészhelyzet végetértével Homlok Zsolt ismét követelheti a pénzét a Haladás VSE-től

Nem a focicsapatról, hanem a 14 szakosztályt tömörítő egyesülettől van szó.

Ez a nap más, mint a többi - hat év után véget ért a veszélyhelyzet Magyarországon

A koronavírus-járvány, majd az orosz–ukrán háború miatt bevezetett különleges jogrend lezárult, de több intézkedés tovább él törvényi formában.

Illés Károly korcsoknak minősített embereket

Tóth Norbert szombathelyi, tiszás parlamenti képviselő bocsánatkérésre szólította fel a szombathelyi Fidesz elnökét.

Pintér Bence: rendőrnyomozók jelentek ma meg a Győr-Szolnál – tovább gyűrűzik a lakáskassza-ügy

A súlyos pénzügyi gondokkal küzdő városi holdingnál adatgyűjtést végeztek a hatóságok, miközben továbbra is rengeteg a kérdés az eltűnt milliárdok körül.

Visszavonul Ferencz Csaba

A szezon végével szögre akasztja cipőjét az Egis Körmend játékosa.