Van még egy kis bibi a Győr egészére kiterjedő változtatási tilalommal

Pintér Bence 2021-05-18 11:37:00
Az egy dolog, hogy a társasház-építésekről egyeztetni kell, de a rendelet az államilag támogatott lakás. és házfelújításokat is ellehetetlenítheti.

Mint arról korábban írtunk: Dézsi Csaba András polgármester (Fidesz) a korábbi évtized szerinte felelőtlen társasház-építési tendenciát szem előtt tartva az egész városra változtatási tilalmat jelentett be (bizonyos kivételekkel). Arról is írtunk, hogy a rendelet lehet, hogy alaptörvénybe ütközik.

Van azonban egy másik problémás pont is, amelyre iparági szereplőkkel folytatott háttérbeszélgetéseink során hívták fel lapunk figyelmét: röviden az, hogy a változtatási tilalom nem csak új építkezésekre vonatkozik, hanem mindenféle értéknövelő beruházásra is.

Magyarán szólva változtatási tilalom alá eshet mondjuk egy panelporgramos energetikai korszerűsítés, vagy a most 3+3 millió forintos állam itámogatásal működő otthonfelújítási program is.

A rendelet csak a családi házak építésére tartalmaz kivételt ilyen irányban – és ráadásul ezek a mindenféle kivételek is lehet, hogy alkotmányellenesek. Ráadásul súlyosan megnövelheti a bürokratiksu terheket a városházán, ha tényleg mindenről külön kell egyeztetni. Ezzel kapcsolatban feltettünk egy sor kérdést a városházának, amint válaszolnak rájuk, jeletkezünk.

Szólj hozzá!

Egy 5 éves óvodást fenyegetett meg egy férfi Körmenden

Azt mondta neki, hogy a családjával együtt fellógatja.

A 41.Vasi Vasember triatlonversenyt rendezik szombaton Szombathelyen

59 váltó és 414 egyéni induló áll rajthoz.

Letartóztatásba került a szombathelyi Paragvári utcai késelő

„Gyere ki! Megöllek!”, „Megölök mindenkit!” - ezt kiabálta a támadó.

További félmilliárdos csontvázak esnek ki a győri önkormányzati cégek szekrényeiből

A Győr+ mínusz 210 milliója mellett, a Győr Projekt 600 millió forintos adósságot halmozott fel, míg a Győr-Szol napok alatt 600 millió forintos mínuszba tette a folyószámla-hitelkeretét.

Bezár a répcelaki sajtgyár

A vállalat azt ígéri, nem kell búcsúznunk a Medve sajttól.

40-es sebességkorlátozást vezettek be a szombathelyi Öntő utcában

Megtiltották a parkolást a Váci Mihály utca egy szakaszán, és egyirányúsították a Garai János utcát.

2 millió forintra nőtt a kőszegi polgármester, Básthy Béla fizetése 

Törvényi kötelesség a városvezetők bérét emelni. Az alpolgármester tiszteletdíja is nőtt.

Drágább lesz házasodni Kőszegen

2019 óta nem emelt árat az önkormányzat. Eddig.

A MOHU MOL 18 új kukásautót adott át Győrben

Az átadott új Mercedes típusú kukásautók modern, EURO 6E környezetvédelmi besorolásúak, használatukkal csökkenni fog a károsanyag-kibocsátás és a környezet terhelése.

Az ETO indulhat a konferencia ligában, a DAC nem

Egy tulajdonos csak egy csapatot nevezhet a pontvadászatba.

Elfogták a rendőrök a szombathelyi késelőt

A vita hevében egy személyt életveszélyesen, három másikat könnyebben sebesített meg a fiatal férfi.

Könyörögve kéri a Madártani Egyesület, hogy ne etessük a vízimadarakat!

A vízimadarak etetése nemcsak felesleges, de tömegesen sodorja veszélybe és betegíti meg az állatokat.

Kitette a kölyökkutyát a 81-es út mellett, amely ezt nem élte túl

A kölyökkutyát nem sokkal később a főúton elütötték.