Változtak az Ausztria felőli belépés szabályai

Kovács Lilla 2020-05-22 12:40:00
Nem kerül hatósági házi karanténba, aki 4 napnál nem régebbi negatív koronavírusteszttel rendelkezik.

Péntektől változtak az Ausztria felőli belépés szabályai, nem kerül hatósági házi karanténba az a magyar vagy osztrák állampolgár, aki 4 napnál nem régebbi negatív koronavírusteszttel rendelkezik - közölte a koronavírus-járvány elleni védekezésért felelős operatív törzs ügyeleti központjának munkatársa a pénteki online sajtótájékoztatón.

Kiss Róbert rendőr alezredes azt mondta: ha azonban a belépést követő 14 nap alatt a belépők a koronavírus tüneteit észlelik magukon, nem hagyhatják el a lakóhelyüket, tartózkodási helyüket vagy szálláshelyüket, és telefonon értesíteniük kell a járványügyi hatóságot.

Változtak a szabályok a magyar-szlovák határon is, beléphetnek Magyarországra a szlovák állampolgárok, ha nem tartózkodnak Magyarországon 24 óránál többet.


Az alezredes arról is beszélt, hogy az operatív törzs utasítására a nap folyamán több mint 30 kórházba és más, a védekezésben résztvevő szervezethez érkezik védőeszköz-szállítmány.

 

Szólj hozzá!

Több millió forintos kár keletkezett a hétfői tűz során Győrben

A GYHG igyekszik minél hamarabb pótolni a kigyulladt kukákat.

Prevenciós kitelepüléseket tartanak a vasi rendőrök

Rejtvényekkel, totókkal, érdekes interaktív előadásokkal készülnek a kiberbiztonság, drogprevenció és a vagyonbiztonság témakörében is.

Szemtanúkat keres a győri rendőrség

Egy figyelmetlen fehér Astrás koccant az ETO Park parkolójában.

Szúnyoggyérítés lesz a Szigetközben

Az elmúlt hetek kisebb árhulláma miatt van rá szükség. 

Bíróság előtt kell felelnie a férfinak, aki a Kőszeg-Szombathely között közlekedő vonat elé feküdt

Öngyilkos akart lenni, túlélte, de veszélyeztette a vonatközlekedést. 

Tűz volt Győrben hétfő délután

Kigyulladt egy szelektív-szemétgyűjtő sziget.

Gigaper készül a Booking.com ellen

Több ezer szálloda perli be őket egy korábbi árképzési gyakorlat miatt.

Emberölési kísérlet Gönyűn

A 13 éves tettes maga hívta a rendőrséget.

A lakáspiacon megvolt a repülőrajt

3 éves csúcson volt a kereslet júliusban.

Borsi Róbert és a színházfelújítás

Politikai monodráma két felvonásban. 

Az Oroszlánnyal kezdi a szezont a Falco

A Körmend a Péccsel nyitja a bajnokságot.