Ungár: Balázsy lapos kúszásban közlekedik, csak nehogy bármiben is véleményt kelljen mondania

Farkas Bazsi 2019-08-28 15:59:00
Az LMP országgyűlési képviselője üdvözölte Jordán Tamás díszpolgári címét.

Balázsy Péter tegnap hivatalosan is polgármesterjelölt lett, ám ígértéhez képest nem mondott le a megyei jegyzői pozíciójáról, valamint továbbra is közpénzen folytat politikai kampányt - mondta Ungár Péter az LMP parlamenti képviselője egy mai, szombathelyi sajtótájékoztatóján. 

Ungár üdvözölte Jordán Tamásnak, a Weöres Sándor Színház igazgatójának adományozott díszpolgári címet

A képviselő azt is elmondta, hogy szerinte Balázsy Péter lapos kúszásban közlekedik, csak, hogy ne kelljen véleményt mondani azoknak a képviselőknek a tevékenységéről, akik tegnap nem szavazták meg Jordán díszpolgári címét és, akikkel Balázsy sorsközösséget vállalt. 

Azt pedig Ungár felháborítónak tartotta, hogy bár az egész művész és színház világ örömmel vette tudomásul Jordán kitüntetését, a Fidesz ezt nem szavazta meg, sőt, azt is mondták, hogy ha ismét hatalmat kapnak, ezt vissza fogják vonni. 

A politikus azt mondta, hogy attól, hogy Takátsné szerint Jordán Tamás megosztó, még Szombathely kulturális élete ellen szavazott. 

Újságírói kérdésre a lex Balázsy kapcsán Ungár azt mondta, hogy mivel időközben Miskolcon is a jegyző lett a Fidesz polgármesterjelöltje, így a törvényjavaslatot egy miskolci szocialista képviselővel közösen nyújtják be. 

Szólj hozzá!

A kínai agyagkatonáktól a kortárs festészetig – izgalmas programokkal vár a Rómer Múzeum Győrben

Tárlatvezetések, egy új kiállítás megnyitója és különleges időszaki ajánlatok is szerepelnek az eheti kínálatban.

Varju Lászlót választották a Demokratikus Koalíció elnökének

A DK üzent a károgóknak: folytatni kívánja munkáját, és továbbra is képviselni kívánja az európai, baloldali értékeket valló választókat Magyarországon.

Az önkormányzat segítségével újranyitották a Szombathely-Szőlősnél kialakított P+R parkolót

Ezt a parkolót is azbeszttel terhelt zúzalékkal szórták le, ezért kellett lezárni.

Ugytudjuk: Diószegi Judit vezeti a gyermekvédelmi vizsgálóbizottságot

Információink szerint a győri országgyűlési képviselőt választották meg a gyermekvédelem rendszerszintű válságát feltáró parlamenti testület élére.

Nyolcadik alkalommal rendezték meg az Országos Diákszínházi Fesztivált, amelynek ismét Győr adott otthont

Fiatal tehetségek vették birtokba a színpadot, az ország számos pontjáról érkezett ifjú színjátszók több napon át mutathatták be előadásaikat a városban.

Éjszakai vasúti karbantartások lesznek a Győr–Hegyeshalom vonalon

Abdán és Öttevényen is zajjal járó munkákra kell készülni június végén, a MÁV a vasúti pálya biztonságos üzemeltetése érdekében végez karbantartásokat.

Hétfőn hajnalban kizuhant egy diák, egy székesfehérvári kollégium ötödik emeletéről

A diák életben maradt, az oktatási és gyermekügyi miniszter közleményt adott ki a témában.

Hogyan válaszd ki az ideális fogszínt?

A fogszín kiválasztása több figyelmet igényel, mint azt elsőre gondolnánk.

Gyermekotthon vezetője és nevelői ellen emelt vádat a Soproni Ügyészség

A vádlottak bántalmazták, és büntetésben részesítették a speciális gyermekotthonban élő gyermekeket.

Több fa, új kutyafuttató és megújuló játszótér – bemutatták a Bisinger sétány terveit

Lakossági fórumon ismertették a belvárosi park megújításának részleteit. 

Két területet zár le a GYSEV Szombathelyen azbesztet tartalmazó kőzúzalék miatt

Lezárják a Szombathely-Szőlős megállóhely mellett kialakított P+R parkolót is.

Köszönet és elismerés a pedagógusoknak Győr városi ünnepségén

A Városházán köszöntötték az oktatási intézményeiben dolgozó szakembereket, átadták a Győr Oktatásügyéért és a Győr Sportjáért díjakat is.

Fekete Dávid egyszerre tagad és vádol a győri szállal is rendelkező parkfenntartási-mutyi kapcsán

Szerinte Pintér Bence inkább azzal foglalkozzon, hogy Szakács András tudhatott-e a korrupciós hálózatról. Ő addig is mossa kezeit, és áll bármilyen vizsgálat elé.

Monstre programajánlót hozunk az első győri, nyári hétvégére 

Final Fourt játszanak a kézis lányok, zajlik a DUNAFESzT, rengeteg koncert és családi program vár mindenkit - és még az idő is jó lesz.

A természet nem luxus, hanem létfeltétel – ezt üzeni az idei környezetvédelmi világnap

A szakemberek szerint az egészséges ökoszisztémák nélkül nemcsak a klímavédelem, hanem az élelmiszer- és vízbiztonság is veszélybe kerülhet.

A nemzeti összetartozás erejét ünnepelték Győrben

Az Országzászló-emlékműnél tartott megemlékezésen a trianoni veszteségekre és a magyarság összetartozására emlékeztek.

Reggel 6 és 9 között lezárják az Árpád parkolóház bejáratait Győrben

Burkolatfestési munkák miatt pénteken reggel három órán át nem lehet majd behajtani a létesítménybe.

Kiegyezett az ellenzék és a hivatal - elfogadták Körmend 2025-ös zárszámadását

Újabb ügyet sikerült kompromisszumos megoldással rendezni.