Jordán Tamás Szombathely díszpolgára lesz!

Farkas Bazsi 2019-08-27 14:09:00
Ez mondjuk nem a Fideszen múlt.

Ma a szombathelyi közgyűlésen, zárt ülésen döntöttek úgy a városatyák, hogy díszpolgári címet adnak Jordán Tamásnak a Weöres Sándor Színház alapítójának, aki jelenleg is igazgatója az intézménynek. 

Jordán díszpolgári kinevezését az Éljen Szombathely frakció kezdeményezte. Úgy értesültünk, hogy hozzájuk csatlakozva Balassa Péter (Jobbik), Koczka Tibor (Fidesz-KNDP) és Molnár Miklós (Pro Savaria) is támogatta a javaslatot. A Fidesz frakció Puskás polgármesterrel együtt azonban nemet nyomott. 

Kecskés László (Fidesz-KNDP) indokként azt mondta, Jordán személye túl megosztó ahhoz, hogy díszpolgár lehessen Szombathelyen. 

Jordán a kitüntetéssel járó oklevelet novemberben, a város ünnepnapjának számító Szent Márton Gálán veheti át.

Jordán vs. Fidesz

Jordán és a Fidesz viszonya már jó ideje nem felhőtlen. 2017-ben az akkori fideszes többség nem fogadta el Jordán színházigazgatói pályázatát, akkor csak újabb procedúra árán maradhatott a direktor az általa alapított teátrum élén. A hétvégén pedig attól volt hangos a sajtó, hogy Puskás polgármester nem engedte bemutatni a Savaria Karnevál megnyitóján a színház ajándék darabját, mert szerinte az nem volt eléggé emelkedett a Karneválhoz. 

Szólj hozzá!

Autó ütközött segédmotorkerékpárral Celldömölkön

Nem adott elsőbbséget, most eltilthatják a vezetéstől. 

Új regionális autópálya-matricát vezetnek be az M1-re 2026-tól

A bővítési munkák idejére kedvezményes, négy vármegyére érvényes éves matricát kínálnak az autósoknak.

Hasznos győri információk az évkezdéshez

Autóbusz-menetrend, bérletek, patikaügyelet, miegymás.

Akciósan kapja a közterületet az egyházmegye Kőszegen

Korábban fizetniük sem kellett a templom felújítások miatt foglalt területek után.

Változékony idő várható az új év első hétvégéjén

Napközben fagypont fölött lesznek a maximumok.

Olyan dunaszerdahelyi szervezet kapott 159 millió forintos támogatást a magyar államtól, aminek még honlapja sincs

Miközben a felvidéki magyar jogsérelmekben nincs előrelépés, a pénzosztás olajozottan működik.

Digitálisra vált a bérletes parkolás Győrben

Január 5-én indul az értékesítés, az árak nem változnak.

Év végi programajánló Győrben

Nem kell otthon ülni Szilveszterkor sem.

Figyeljünk a négylábú kedvencekre szilveszterkor!

Ami nekünk ünnep, sok állatnak az év legfélelmetesebb éjszakája.

Eladó a szombathelyi Cabana Garden épülete

198 és félmillió forint az ára.

„Börtönökbe vinnék a Szőlő utcai gyerekeket” - újabb súlyos állítások a gyermekvédelmi botrányban

Dobrev Klára szerint a kormány a tanúk eltüntetésével próbálhatja lezárni az ügyet, miközben egyre több a megválaszolatlan kérdés.

Magyar Péter: Orbán Viktor miatt két év alatt több mint 800 milliárd forinttól esett el Magyarország

A TISZA elnöke szerint a kormány hitelekkel pótolja az elvesztett uniós forrásokat, amit még az unokáink is fizetni fognak. 

Rápli Róbert üzent Czeglédynek: “Derkovitsi gyerek vagyok, és büszke szombathelyi!”

A DK támogatta független jelölt kommentekben provokálta tovább a TISZA jelöltjét.