Újabb fegyelmi indult Czeglédy Csaba ellen, ezúttal a borostája miatt

ugytudjuk.hu 2018-10-19 13:59:00
Sajnos, ez nem vicc

Múlt héten mi is megírtuk, hogy amiatt kapott fegyelmi fenyítést Czeglédy Csaba, mert megsértette a zárka- és körletrendet: az engedélyezettnél 47 darabbal több könyv volt nála a cellájában. Emiatt egy hónapra eltiltották a börtönprogramokon való részvételtől, a könyveket pedig el kellett távolítani a zárkából.

Nem fogod elhinni, miért kapott fegyelmit a több mint egy éve előzetesben lévő Czeglédy Csaba

A hvg.hu információi szerint megsértette a börtönszabályzatot Czeglédy Csaba, ezért megbüntették. Bűne az volt, hogy túl sok könyvet olvasott. Nem vicc, tényleg ebbe kötöttek bele. Büntetésül eltiltották egy hónapra minden börtönprogramtól. A lap információi szerint első és másodfokú eljárás során jutottak eredményre, ami során bizonyítékokat és tanúvallomásokat is gyűjöttek.

Czeglédy ügyvédje szerint a több mint egy éve előzetes letartóztatásban lévő expolitikus-jogász helyzetét szándékosan próbálják megnehezíteni azzal, hogy hetek óta nincs nála mobiltelefon, pedig a a vádemelés előtti időszakban a védelmén dolgozókkal való kapcsolattartás különösen fontos lenne. Az eddig használt, börtönökben rendszeresített mobilja elromlott, szervizbe került, mégsem adtak helyette cserekészüléket.

„Több jogszabály, így a büntetőeljárásról szóló törvény is egyértelműen kimondja, hogy a védő és börtönben lévő ügyfele közti kapcsolat nem korlátozható és nem ellenőrizhető. A védelemhez való jogának a megsértése, ami történik, hiszen szándékosan akadályozzák abban, hogy kommunikáljon”  - mondta a hvg.hu-nak Hankó Faragó Miklós.

A bv-intézet  a szerviz lassúságára hivatkozik: előbb be kell vizsgálniuk és le kell selejtezniük a telefont, ez viszont bármeddig tarthat. Czeglédy hetek óta csak naponta fél órára kap egy telefont.

Czeglédyvel az ügyvédei elmondása szerint máshogy is szórakoznak: amiatt indult ellene fegyelmi eljárás, mert túlságosan borostás. Van egy olyan szabály, hogy a fogvatartott nem változtathatja meg külsejét ahhoz képest, ahogy a büntetés-végrehajtásba bekerült, de állítólag szó nincs arról, hogy Czeglédy felismerhetetlenné vált volna.

Czeglédy Csabát tavaly nyár óta tartják fogva gazdasági bűncselekmény gyanújával. A nyomozást idén szeptemberben befejezték, azóta sem emeltek vádat.

Szólj hozzá!

Jövő héten Körmendre érkezik Magyar Péter

Országjárára indul a TISZA-párt elnöke.

Vámos Zoltán beleszállt Rápli Róbertbe

A fideszes képviselőjelölt szerint ugyanis a tiszás jelölt hiába állítja, a Fidesz nem akar Szombathelyre akkugyárat létesíteni. 2023-ban a szombathelyi Fidesz-KDNP frakció nem szavazta meg, hogy Szombathely elutasítja az akkugyárakat.

Toscana és a Dolomitok képeken és történeteken keresztül Győrben

Diavetítéssel egybekötött útiélmény-beszámolóra várják az érdeklődőket február végén a Rómer Házban.

Buszmegállóban verekedett össze két férfi Szombathelyen

A verekedést kezdő férfi a rendőri intézkedés során más személynek adta ki magát.

„Partnerséget és válaszokat kértünk” - Kósa Roland a győri Lázárinfón több fronton szembesítette a minisztert

Vasútállomás, zajvédelem, szolidaritási hozzájárulás és átláthatóság - az alpolgármester szerint Győrben túl sok a kérdés és túl kevés a konkrét válasz.

Programajánló a hétvégére Győr környékén

Valentin nap, kolbásztöltés, koncert hegyek, zsibvásár, és még rengeteg minden más. 

Kósa Roland: Szeles Szabolcs nem mondott igazat

Az alpolgármester szerint a Fidesz korábbi megszorításai után most épp azok beszélnek támogatáshiányról, akik elvették a pénzt a győri sporttól.

2026 év lepkéje - a nagy tűzlepke

A faj három alfajából egy kipusztult, egyet pedig a kipusztulás veszélye fenyegeti.

Tanúként hallgatták ki Pintér Bencét a Győr-Szol-nál eltűnt 1milliárd 700 millió forint ügyében

A polgármester szerint nem könyvvizsgálatra, hanem végre konkrét pénzügyi adatokra lenne szükség.

A NAV a gépjárműadó-mentesség bejelentésére figyelmezteti a jogosultakat

Egyszerűen, online intézhető - a 2026-os díjat be sem kell már fizetni.

„Két éve ott álltam a Partizán stúdiója előtt” - Magyar Péter szerint ma már a győzelem kapujában állnak

Hatvan nap van hátra a választásokig, a TISZA elnöke szerint most már nem elképzelhetetlen a kormányváltás.

Mézes élet - fűszerezve: morzsák a mézeskalács történetéből a győri Esterházy-palotában

Időszaki kiállítás, tárlatvezetések és húsvéti mézesbábos programok várják az érdeklődőket 2026. május 3-ig Győr belvárosában.

Újrakezdés a randizásban: 6 praktikus tanács

A hosszú szünet utáni visszatérés a randizás világába izgalommal és némi aggódással is járhat. Sokunk kerül abba a helyzetbe, hogy évek múltán újra próbálkozik a párkereséssel.

Pintér Bence - „Aki ezt olvassa, vigye hírét: Győr nem nyugszik bele”

A polgármester videóval erősítette meg korábbi felhívását.