Nem más, mint az ELTE rektora, Borhy László.
Az MTA Akadémikusok Gyűlése háromévente választ új tagokat, idén 193 hazai és külföldi tudósra érkezett ajánlás. Borhy Lászlót rendes tagjává választotta meg meg az MTA, aki az ELTE Bölcsészettudományi Kar Régészettudományi Intézet Ókori Régészeti Tanszék egyetemi tanáraként eddig is levelező tag volt már.
Rendes tag olyan levelező tagból lehet, aki tagsága óta jelentős tudományos eredményeket ért el szakterületén.
Az ELTE Savaria Egyetemi Központ arról tájékoztatott, hogy akadémiai ajánlásának szövege szerint Borhy László "szűkebb szakterülete a római provinciák régészete, Pannonia története és régészete, római hadtörténet, római fegyvertörténet, római falfestészet, latin epigraphia. Munkássága főleg az ókori Brigetióban (ma: Komárom/Szőny) általa megkezdett régészeti feltárásokhoz kapcsolódik. Eredményeit 2013 óta 37 konferencián, 8 könyvben és 27 cikkben tette közzé. Kiemelkedik a Die Römer in Ungarn (Darmstadt, 2014) című könyve (magyarul Szabó Miklós akadémikussal együtt, 2015). Módszere: az általa közzétett feliratos forrásokból, tárgyi leletanyagból kibontakozó lokális történelem pannoniai és római birodalmi kontextusba helyezése. Vezetője egy MTA által támogatott kutatócsoportnak. 2015-ben az ELTE BTK dékánja, 2017-ben az ELTE rektora lett. 2018-tól az MRK társelnöke és a CELSA elnöke. 2014-ben Komárom városa brigetiói tudományos munkásságáért díszpolgárrá választotta."
Borhy László kutatásai legújabb eredményeiről Pannonia provincia késő római határvédelmi rendszere címmel ma 17 órakor az Iseumban tart előadást.