Új bölcsőde épül Pannonhalmán

Guszter Richárd 2020-06-17 19:48:00
360 millió forintot kaptak rá, a rendőrörs melletti üres telken lesz az új intézmény.

360 millió forint fejlesztési támogatást kapott Pannonhalma egy új bölcsőde építésére – adta hírül Vas Gábor, a város polgármestere. A hat éven aluli gyermekek ellátását jelenleg Pannonhalmán a Játék – Vár Óvoda és Bölcsőde végzi a Szabadság téren: Az intézmény hat óvodai és egy bölcsődei csoportot működtet, 100 százalékos kihasználtsággal.

„Büszkeséggel tölt el, hogy a jelenlegi intézményünknek a híre a legjobbak között van a környéken, melyért a legnagyobb hála az ott dolgozó szakembereknek jár! A Városközpontban található intézmény azonban mostanra több szempontból is megérett a fejlesztésre” – írta.

A fejlesztést abból a szempontból is rendkívül fontosnak tartja a polgármester, hogy véleménye szerint nagyon sok település követi el azt a hibát, hogy a lakosságszám növekedésével a meglévő intézmények nem tudják kiszolgálni az ott élők igényeit, így gyakran megesik, hogy a gyermekeket más településre kell elvinniük.

Pannonhalma új intézménye a Petőfi utcában, a rendőrőrs melletti jelenleg kihasználatlan területen kap majd helyet

A polgármester úr hálás köszönetét fejezte ki Németh Zoltánnak (Fidesz), a Győr-Moson-Sopron megyei közgyűlés elnökének, és Kara Ákosnak (Fidesz) a térség országgyűlési képviselőjének, akik ezúttal is nagy mértékben járultak hozzá a sikerhez.

Szólj hozzá!

Hamarosan Szombathelyen nyit éttermet a Pizza Hut

A Fő tér egyik üzletébe költöznek be.

2026-ban kigurulhat a hangárból Orbán idénre ígért repülőrajtja

Elemzők szerint 2,8 százalékos GDP-bővülés várható, de a külső kockázatok továbbra is jelentősek.

Halálos baleset történt Győrben: autó és roller ütközött

A rendőrség fokozott figyelmet kér minden közlekedőtől.

Egy kreatív ajándék mindenkinek, aki szívesen barkácsol

Mit adhatsz annak, aki mindig a két kezével alkot valami újat?

Fellélegezhetünk: a GVH beleállt a Duolingoba!

A Gazdasági Versenyhivatal megtalálta a legégetőbb piaci problémát. 

Rétvári Bence lerázta a Szőlő utcai pedofil-botrány kapcsán parlamenti vizsgálóbizottságot követelő DK-t

Szerinte ha Dobrev Klárának lennének is bizonyítékai, azokkal a hatóságokhoz kellene fordulnia.

Cica örökbefogadó napot tart szombaton a Puha Praclik Egyesület Győrben, az ETO Parkban

Mentsünk együtt cicaéleteket, örökbefogadással vagy adományokkal!

Természetes támogatás az izmok és ízületek számára

Az aktív életvitel gyakran együtt jár kisebb-nagyobb mozgásszervi panaszokkal. A rendszeres sport, a sok ülőmunka vagy akár az időskori ízületi merevség mind olyan helyzet, amikor a test extra figyelmet igényel.

Újabb szombathelyi étterem zár be

Búcsúzik a Józsi bácsi.

Taxisokat ellenőrzött a kormányhivatal

2 szombathelyi sofőrnél hiányosságokat találtak.

Hogyan ünnepel egy fiatal a felnőttek között? Biztos nem társasjátékozni fogunk!

A szombathelyi Szabados Ármin nem csak dobásával, de a vb-döntő utáni nyilatkozatával is kitűnt.

A TISZA jelöltállítási folyamata kétlépcsős lesz

Applikációval lehet részt venni a folyamatban.

Elhunyt Robert Redford

A filmsztár Utah állambeli otthonában, szerettei körében halt meg.

Rendelkezésre áll a távhőszolgáltatás Győrben

Szeptember 15-től bármikor indítható a fűtés, ha hidegre fordul az időjárás.