Történetének talán legviharosabb kampányidőszakán van túl Sárvár

Fehér Buda 2019-10-11 11:56:00
Értékelt a sárvári ellenzéki összefogás.

A Híd a Jövőnkért Egyesület az idei önkormányzati választások előtti utolsó fórumát tartotta meg Sárváron csütörtök este. A Nádasdy vendéglőben Farkas János, az egyesület kampányfőnöke köszöntötte az ellenzéki összefogás segítőit, majd az összefogás polgármesterjelöltje, Németh Zsolt vette át a szót.

Németh felidézte, hogy az elmúlt nagyjából fél évben a plakát- és médiaháborúktól volt hangos a város. Az összefogás plakátjait ugyanis rendszeresen megrongálták, végül még a reklámlehetőséget is elvették tőlük, amikor a velük szerződésben álló hirdetőcégeket megfenyegették

A polgármesterjelölt elmondta, hogy miután a Győri Ítélőtábla is elkaszálta a Sárvári Média Kft.-t, vagyis a helyi közmédiát, végre ők is belekerültek a Sárvári Hírlapba, habár egy képen és a nevükön túl nem futotta többre. Németh még hozzátette, hogy érdekes módon a Fidesz jelöltjei mellett megjelent egy-egy X, de az összefogás jelöltjei mellett nem, ami azt sugallja, mintha a Fidesz jelöltjeire kellene szavazni. Emiatt szerinte megkérdőjelezhető, hogy mennyire volt elfogulatlan a hírlap jelölt-bemutatója.

Németh után az összefogás többi jelöltje mutatkozott be a közönségnek, Klimits István, Zsigmond Tamás, Bicsák Attila, Szabó Lajos és Eiveck Péter élőben elevenítette fel, hogy milyen volt számukra a kampányidőszak, és arról is meséltek, hogy mit terveznek elérni a választások után. Szabó Richárd és Strompová Viktória a szülői és munkateendőik miatt nem tudtak megjelenni a fórumon, de mindketten egy-egy üzenetben köszöntötték a nézőket.

A fórum végén újból Németh Zsolt vette át a szót, aki a közönségnek arról mesélt, hogy a Fideszes képviselők a kampány végén azzal gyanúsították meg őket, hogy a győzelmük esetén ők a kormánnyal akarnak háborúzni Sárvárról. Megnyugtatott mindenkit, az ellenzéki összefogás nem akar háborúzni, de meglepőnek találták, hogy pont rájuk akarják kenni a háborúskodást, amikor Orbán Viktor maga lelkesít azzal a szlogennel, hogy “Harcoljuk ki a győzelmet!”.

Németh zárásként azt is felidézte, hogy nemrég Strasbourgban járt, beszélt a kinti, ellenzéki magyar képviselőkkel, akik biztosították arról, hogy Sárvár akkor sem fog elesni az EU-s pénzektől, ha ellenzéki győzelemmel zárul a vasárnapi szavazás. Sőt, szerinte abban az esetben még az is előfordulhat, hogy több pénze lesz Sárvárnak, mint más városoknak.

A beszélgetést, mint mindig, most is élőben közvetítették a Facebookon, itt nézhetitek vissza a felvételt:

Szólj hozzá!

Egybegyűjtöttük a hétvége győri programjait

Ha ebből nem találsz kedvedre valót, a probléma nem velünk van. 

Nem csak a víz fogyott el, hanem a konstruktív gondolkodás is – szerkezeti válság szorítja sarokba a magyar agráriumot

Az aszály, a hibás vízgazdálkodás és a rossz termelési irányok egyszerre növelik az importfüggőséget.

Győr befizette a szolidaritási adó aktuális 5 milliárd forintos részletét – Pintér szerint a „nemfizetés” csak egy drága politikai üzenet lett volna

Más városokkal ellentétben Győr nem kockáztatott: a polgármester szerint 9 millió forintba került volna egy eredménytelen húzás.

650 millió forintból újul meg Győr vízi és vízparti élete - a folyók városa szintet lép

Akadálymentes horgászstég, vízitúra-központ és új szabályozási rendszer is érkezik a következő években.

Eltűnt Vámos Zoltán 

A választások utáni héten a Fidesz-KDNP jelöltje nem jelentkezett.

Hol találhatnak egymásra az emberek?

Az ismerkedés örök kérdése számos embert foglalkoztat, hiszen valahol mind keressük a tartós kapcsolatokat, a mély érzelmi kötődéseket vagy azt az egyetlen társunkat, akivel életünket megoszthatjuk.

„Megállapodtunk a benzin és a gázolaj védett árának fenntartásáról” – Magyar Péter egyeztetett a MOL vezetésével

A TISZA elnöke szerint az üzemanyag-ellátás biztosított, és az új kormány alatt sem drágulnak a hatósági árak.

11 ember ivott a szombathelyi kórházban a fagyállós csapvízből

A klímaberendezésekben használt vegyszer került a rendszerbe.

Lakossági fórumot hívott össze Szombathely polgármestere az azbeszt szennyezés miatt

Hétfőn a városházán tart teljes tájékoztatást Nemény András.

Czeglédy Csaba azért léphetett vissza, mert valószínű eljutott hozzá is, hogy mennyire ramatyul áll

A 21 Kutatóközpont most publikált, ám a választás előtt végzett felmérése szerint 8%-on állt a DK támogatott független szombathelyi parlamenti képviselőjelöltje közvetlenül a szavazás előtt.

Gagyi Levente: nem járt nálam egyetlen hatóság sem

Cáfolta a fideszes képviselő az a pletykát, ami szerint a rendőrség végzett nála házkutatást választási csalás gyanújával összefüggően.

Egyeztetett a városvezetés a győri országgyűlési képviselőkkel

Kósa Roland szerint közös munka indul az uniós források és a városi ügyek mentén.

Nincsen ivóvíz a szombathelyi kórház sürgősségi tömbjében

Nem hivatalosan fagyálló került a rendszerbe. Palackos vízzel biztosítják a betegek ellátását.

Újabb győri társasházakat von be az ingyenes szelektív hulladékgyűjtésbe a GYHG

Több száz címen jelennek meg tavasszal a sárga fedeles kukák.

Befagyasztotta az Nemzeti Filmintézet a támogatások kiosztását

Megszűnik a Savaria Filmszemle évi több tízmillió forintos finanszírozása?

A mai szórólap pakkal már nem jött City7

Kár érte, kiváló propaganda anyag volt.

A Kúria mondta ki, hogy nem sértette meg a választási törvényt Pintér Bence

A fideszes képviselőket bírálta, amiért nem jelentek meg a közgyűlésen, a Nemzeti Választási Bizottság pedig ezért első körben elmarasztalta a győri polgármestert.