Vas megyei utak is az ország legveszélyesebb főútjai között - itt a lista

BZ 2019-03-26 11:34:00
Van olyan vasi út, aminek minden második kilométerére jutott baleset.

Egy közlekedéssel foglalkozó szakportál, a vezess.hu kikérte a KSH-tól a legveszélyesebb utakra és a balesetekre vonatkozó statisztikai adatokat. A legfrissebb hivatalos adatok 2017-es számokat jelentik.

A számokból kiderül, hogy az ország "legbalesetesebb" útjai az ország keleti részein vannak, de a legrosszabb 20-ban sajnos több olyan főút is szerepel, ami Vas megyén is áthalad.

Képek és videó a kisunyomi halálos baleset helyszínéről: Suzuki és BMW ütközött

A Suzukit vezető lány a helyszínen életét vesztette. Ahogy arról korábban beszámoltunk, halálos baleset történt hétfőn reggel a 86-os főúton Kisunyomtól, illetve a sorokpolányi leágazótól nem messze.

Balesetszám szempontjából a 8-as főút a 8. helyen van országosan, 102 balesettel, ezekből 7 halálos, 22 súlyos, 73 könnyű sérüléssel járt. 16. helyen szerepel a 84-es főút 62 balesettel, 7 halálos, 25 súlyos, 30 könnyű sérüléssel, valamint a 19. helyen álló 86-os főút 55 balesettel, 2 halálos, 20 súlyos, 36 könnyű sérüléssel.

A portál rámutatott arra is, hogy a top 20-ban több, a többihez képest rövidebb főút is szerepel, így egy még érdekesebb és még valósabb kép alakul ki a legveszélyesebb utakról.

A kilométerenkénti balesetszámmal finomított listára így sajnos már két Vas megyét is érintő út került a legveszélyesebb tíz út közé:

Az ország legveszélyesebb útjai
  út elnevezése balesetszám/km
1. M0-ás gyorsforgalmi 1,15
2. M1-es autópálya 0,74
3. 2-es főút 0,73
4. 25-ös főút 0,65
5. 4-es főút 0,64
6. 1-es főút 0,62
7. M5-ös autópálya 0,55
8. 8-as főút 0,53
9. 71-es főút 0,52
10. 84-es főút 0,46

Ezek a számok bizony azt mutatják, hogy mind a 8-as, mind a 84-es főút minden második kilométerén történt baleset az év során.

Képeken a gércei halálos baleset helyszíne

Néhány órája mi is hírt adtunk arról a gércei balesetről, amelyben egy ember életét vesztette. A katasztrófavédelemtől megtudtuk, hogy a két kocsiban összesen hatan ültek.

A vezess.hu cikke arra is rámutat, hogy az autópályák szereplése a legbalesetesebb utak között csak részben magyarázható azzal, hogy nagyobb forgalmat bonyolítanak, ugyanis ezeket éppen ezért építik egyirányúra, többsávosra, hogy biztonságosabb közlekedést biztosítsanak. Jó látni, hogy ilyen szempontból a Vas megyét átszelő M86-os gyorsforgalmi út biztonságosabbnak mondható, egyik listán sem szerepelt.

Minden esetre sajnos elég beszédesek a számok, talán nem is annyira indokolatlan a Speedmarathon.

Ha téged is idegesítenek a száguldozó sofőrök, most te is ajánlhatsz helyszínt, honnan trafizzanak a zsaruk

Hamarosan közeleg a nagy mérések nagy napja.

Szólj hozzá!

Ágh Péter tényleg nem fogta fel, hogy a TISZA számára ő nem parlamenti képviselő

A fideszes politikus egyeztetésre hívta Strompová Viktóriát.

A nagykölkedi gumi-ügyben érintett V.Németh Zsoltot javasolja a Fidesz a parlament Élőkörnyezetért Felelős Bizottság elnökének

Furcsa lenne, ha gumihegyhez kapcsolódó korrupció ellen harcoló TISZA jóváhagyná a kinevezését.

A legdrágább döntés az, ha nem döntünk: a magára hagyott erdők ára végül tonnákban és milliókban mérhető

Egy friss kutatás szerint a tétlenség nem természetes regenerációt, hanem romló állapotot és nagyobb veszteséget okoz.

Minimálisan nőtt a hazai gazdaság az első negyedévben - megjöttek a friss KSH adatok

A szolgáltatások húzták a magyar GDP-t, az ipar is segített, de a kilátások továbbra sem egyértelműen rózsásak.

Bezárta és bántalmazta apját egy kemenesaljai férfi - vádat emeltek ellene

A Sárvári Járási Ügyészség személyi szabadság megsértése és könnyű testi sértés miatt indított eljárást.

Indul a szezon, startol a Radó Matiné  – zene, kézilabda és chill hangulat a szigeten

Május elején bulival, meccsnézéssel és street fooddal rajtol Győr egyik leglazább programsorozata.

A Kaposvár csap össze a Falcóval az elődöntőben

Szombaton az Arena Savariában játszák a csapatok az első meccset.

Előkerült Vámos Zoltán!

Úgy néz ki, hogy két és fél héttel a választási veresége csupán búcsúzni jött a főispán.

Jövő héten fut Szombathely!

Szombaton rendezik meg a mára már hagyományosság vált futóversenyt.

Nyolcéves autóbusz szerződés kiírására készül Győr

Hosszabb távra tervezne a tömegközlekedéssel a város, de átmeneti időszak szinte biztosan lesz.

A kárpit megfelelő tisztítása

Az otthoni rend fenntartása sokak számára a porszívózásban, portörlésben és időnkénti felmosásban merül ki, ám vannak felületek, amelyek ennél jóval összetettebb figyelmet igényelnek.

Kitakarították és kifestették a győri vasúti aluljárót

Kósa Roland szerint apró lépés, de elindult a vasútállomás környezetének rendbetétele.

Pintér Bence megerősítette, hogy délelőtt civil ruhás rendőrnyomozók jelentek meg a Győr Projekt Kft.-nél - új szintre lépett a győri ügyek feltárása

A polgármester szerint már nem csak gyanú, hanem konkrét nyomozati lépések is történnek a Győr-Szol és más önkormányzati cégek ügyében.

A kommentek csak úgy jönnek-mennek Fekete Dávid közösségi oldalán 

A valóság ritka vendég a politikus online felületein.