Több mint kétszáz gyorshajtó számíthat bírságra Vas megyében

Vágvölgyi Bálint 2020-07-24 14:44:26
Volt, aki a záróvonalon 129 km/h sebességgel előzött.

A Vas Megyei Rendőr-főkapitányság Közlekedésrendészeti Osztályának munkatársai a napokban végrehajtott közlekedésrendészeti ellenőrzés során 214 sofőr sebességtúllépését rögzítették Vas megyei közútjain. A sebességellenőrzések célja mindig a közlekedésbiztonsági helyzet javítása és a gyorshajtások miatt bekövetkező közlekedési balesetek megelőzése és visszaszorítása.

A képen látható autós szabálytalan előzését a 88-as számú főúton, Sárvár térségében rögzítették munkatársaink. A kőszegi sofőr a záróvonal és a jelzőtábla tilalma ellenére előzött, ráadásul a megengedett sebességhatárt is jelentősen átlépte: 90 km/h helyett 129 km/h sebességgel közlekedett. A forgalom-ellenőrző járőrök megállították, az előzési szabályok megsértése miatt helyszíni bírságot, a sebességtúllépés miatt közigazgatási bírságot szabtak ki, valamint összesen tíz büntetőpontot adtak.

A lakott terület közelsége miatt a 87-es számú főút Kőszeg külterületének kiemelten balesetveszélyes útszakaszán is több sebességtúllépést rögzítettek kollégáink. Az útszakaszon halálos kimenetelű és súlyos sérüléssel járó baleset is történt, ezért sebességkorlátozó táblák kihelyezésével próbálták a közlekedők figyelmét felhívni a sebességhatárok betartására. Azonban sok járművezető, ahogy a fenti képen is látszik, nem veszi ezt figyelembe, jelentősen átlépi a megengedett sebességet. A felvételen látható, hogy a sofőr a megengedett 50 km/h helyett 123 km/h sebességgel közlekedett. A gyorshajtás miatt a jármű üzemben tartójával szemben 200 ezer forint közigazgatási bírság kerül kiszabásra.

Egy másik gépjárművezető 90 km/h helyett 162 km/h sebességgel közlekedett a 87-es számú főúton, Szombathely térségében. A járőrök a rumi sofőrt megállították, 90 ezer forint közigazgatási bírságot szabtak ki és büntetőpontot adtak.

Forrás: Police.hu

Szólj hozzá!

Baleset történt Szombathelyen a Bartók Béla körút egyik gyalogátkelőhelyénél

Olvasónk szerint gyalogost gázoltak, a rendőrség egyelőre ezt nem erősítette meg.

A téli esküvő meglepő előnyei: spórolás és egyediség

Ha esküvőt tervezel, eszedbe jutott-e már, hogy a hideg évszakban is kimondhatod a boldogító igent?

Orbán Anita a TISZA külügyi vezetője

Bejelentette friss arcát a párt.

„A hallgatás most beleegyezés” - Diószegi Judit Szeles Szabolcs válaszát várja

A TISZA győri képviselőjelöltje szerint a helyi Fidesz nem kerülheti meg Lázár János roma közösséget sértő kijelentéseit.

Lássuk be! Néhány felfestett fehér csík még senkinek nem mentette meg az életét

Egy szombathelyi tragédia kapcsán lángoltak fel az indulatok egy gyalogátkelőhellyel kapcsolatban.

Vigyázat! - már a Magyar Vöröskereszt nevében is megpróbálnak lehúzni a csalók

Telefonon próbálkoznak, a szervezet figyelmeztet, hogy ők sosem gyűjtenek ily' módon. 

Mosonmagyaróváron szinte ingyen lesz a buszbérlet - 100 és 200 forint havonta

Február elsejétől a helyi járatokon diákoknak és felnőtteknek is jelképes havi bérletet vezetnek be.

Közel 23 ezerszer intézkedtek tavaly a szombathelyi városrendészek

2200 lakossági bejelentés érkezett a hatósághoz. Ez 200 több, mint 2024-ben.

Gyógyszertámogatás, akadálymentesítés és orvosi időpontfoglalás is vitát váltott ki a győri Humánszolgáltatási Bizottság rendkívüli ülésén

Az Idősbarát Győr koncepcióról folyt a vita, és döntöttek a Győri Filharmonikusok többletbevételéről is. 

Íme a hétvégi győri programok

Rengeteg szórakoztató és kulturális esemény várja a kimozdulni vágyókat.

7 új buszvárót telepítenek Szombathelyre

Ne kelljen már ázni, fázni a buszra várva.

Rangos díjakat adtak át a Győri Városházán a Magyar Kultúra Napján

A város kulturális életének meghatározó szereplőit, alkotóit és közösségépítő szakembereit köszöntötték.

Miért hódítanak a gyorsrögzítős biciklis táskák?

A kerékpározás során folyamatosan igény van az innovációra, különösen praktikus megoldások terén.

Zsirai Dóra kapta idén a szombathelyi önkormányzat Kiemelkedő Kulturális Munkáért–díját

Fazekas Gábor, Szekér Tamás, és a TDK is a kitüntetettek között van.

Tél tábornok kicsit lazít a hétvégén

Csapadékosabb, enyhébb idő jön a következő napokban. 

Dobrev Klára szerint az Európai Parlamentben összenőttek a magyar jobboldali pártok

Egy oldalon a jobboldal - mondja a baloldal egyik utolsó mohikánja. 

Hiába kérdeztük, nem nyilatkozott Máhr Tivadar a hajnali fürdő látogatásairól

A sárvári alpolgármester azt mondta, küldjük meg írásban a kérdéseinket, csakhogy azokat már 2 hete megküldtük, de válasz eddig nem érkezett.