Tényleg többen dolgoznak Szombathely rendbentartásán, mint korábban

Nagy Donát 2020-03-03 09:12:00
Már maga az átszervezés is sokat segített.

Az elmúlt hetekben olyan érzésem volt, mintha több ember venne részt a város takarításán, rendbetételén, mint a korábbi időszakban. Egyik 5 perces utam során például sorban láttam dolgozni a Szova, a Prenor, majd a Szompark munkatársait is a város északi és nyugati részén.

Az elmúlt években az utakra hullott őszi falevelekre sokszor simán ráesett már a hó januárban, most viszont még a füves területekről is elvitték a leveleket.

Megkérdeztem a szombathelyi Polgármesteri Hivatalt, hogy csak puszta véletlenről van szó, netán én járok nyitottabb szemmel, vagy történt valami lényeges módosítás a munkaszervezésben, esetleg sokkal több pénzt fordítunk városgondozásra.

A hivatalból Horváth Soma (Éljen Szombathely!) alpolgármester küldött választ:

Október után többször egyeztettünk a városgazdálkodást végző cégekkel, ezek az egyeztetések folyamatosak. Átbeszéltük, hogy miként és hogyan lehetne az eszköz- és személyállomány lehetőségeikhez képest operatívabban elvégezni a munkákat. Ennek eredményeképp sikerült plusz anyagi és személyi ráfordítás nélkül hatékonyabb munkavégzést kidolgozni, melyet már az elmúlt hónapokban is tapasztalhattak a szombathelyiek.

Az idei költségvetésben a parkfenntartásra például 90 millió forinttal többet biztosítunk, ami a személyi állomány bővülését és az eszközfejlesztést is tartalmazza. Ezzel például azt szeretnénk elérni, hogy a nyári időszakban többször találkozzanak fűnyíróval a szombathelyiek, az őszi időszakban pedig hatékonyabban tűnjenek el a falevelek.

Ráadásul nemrég sikeres volt az a 806 millió forintra benyújtott pályázat is, amelyet a hulladékgazdálkodás fejlesztésére nyújtott be Szombathely.

Szólj hozzá!

Megkezdődött a szombathelyi Olad Plató azbeszttel szennyezett útjainak bitumenes zárása

Valamint kalcium-kloriddal locsolnak le 20 négyzetméternyi területet.

Egyelőre 165 millió forintos költségvetéssel számol a 2026-os Savaria Karnevál

Az egyik idei húzónév a Beton.Hofi lesz. A karneválszínházat ezúttal a miskolci színház társulata játssza.

Nem árulják el mennyibe került a szombathelyi Nagyszálló

Az épület homlokzatán megjelent telefonszám végén bejelentkező ingatlanos nem érti, hogy miért érdekel egy újságot, hogy mi az ára a patinás épületnek.

Kapitány István: nem válunk le az orosz energiáról, és marad a rezsicsökkentés

A TISZA Párt gazdasági és energetikai miniszterjelöltje szerint diverzifikálni kell az energiaforrásokat, miközben átláthatóbb gazdaságot és korrupcióellenes fellépést ígért.

Ezt jelzi, ha csak egy „B opció” vagy a másik életében

Valahol mélyen mindannyian arra vágyunk, hogy valaki életének középpontjában legyünk.

Úszó költőszigetet kapott a győri Marcal-tó – így próbálják megmenteni a veszélybe került vízimadarakat

A társadalmi összefogással létrehozott platform biztonságos fészkelőhelyet nyújthat a drasztikusan megfogyatkozott sirály- és csérféléknek.

V. Németh Zsolt szerint érdemes Vadhajtásokat olvasni

Igaz, egy kicsit a kurv@ anyázás zavarja a képviselőt.

Tisztújítást tart ma a Szombathelyi Fidesz

Új elnöke, és elnöksége lehet a városi szervezetnek.

Ismét kikerült egy telefonszám az eladó tábla mellé a szombathelyi Nagyszállón

Most már nincs akadálya annak, hogy a jövőbeli lehetséges vevő, felhívja az eladót.

Nyarat idéző hétvégére hoztunk egy óriási csokor győri programot

Beindult a fesztiválszezon, csak úgy tobzódunk a helyi eseményekben. 

A zöldebb városok ára – szakértők szerint a környezetbarát városfejlesztések önmagukban nem oldják meg a társadalmi problémákat  

Megfelelő állami beavatkozás nélkül éppen az alacsonyabb jövedelműek kerülhetnek hátrányba.

Szombaton megint fut a város Szombathelyen

Reggel fél 8 órától indul a nevezés.