Szuper dolog a kijárási tilalom, de mi legyen a tömegközlekedéssel?

Bazsó Bálint 2020-11-09 19:00:00
Mert amúgy az ilyenkor is jár.

A bejelentett és holnap elfogadásra kerülő korlátozások közül az este nyolc órakor kezdődő kijárási tilalom okozza egyelőre a legtöbb tarkóvakargatást, mind az egyszerű állampolgárok, mind a közszolgáltatást végző cégek körében.

Ilyen például az elsőre banális kérdésnek tűnő kutyasétáltatás is, hiszen simán előfordulhat, hogy Buksi miatt összejön egy méretes szabálysértés és egy vastag csekk. 

De le lehet-e vinni 8 után a kutyát pisiltetni?

Orbán Viktor ma jelentette be a legfrissebb kijárási korlátozásokat, melyek között az is szerepel, hogy este 8 és reggel 5 között tilos lesz az utcán csámborogni, kivéve, ha éppen munkába megyünk vagy onnan sietünk hazának. Azaz este 8 után tilos a szabadban sportolni, jönni-menni, és kutyát sétáltatni is. Utóbbi viszont abszolút életidegen.

Így például a közösségi közlekedésben is nem várt kérdéseket vet fel, hogy mi legyen a menetrend szerinti közlekedéssel este nyolc után?

A hvg.hu fel is tette a kérdést a Budapesti Közlekedési Központnak, amely a médiából értesült a kijárási tilalomról szóló bejelentéséről.

"A budapesti közösségi közlekedést érintő változásokkal kapcsolatos előkészítő munkák elvégzését megkezdtük, azonban ez egy komplex feladat, ezért a járatok menetrendjével kapcsolatos változásokról csak később tudunk információt adni."

Magyarra lefordítva: Egyelőre ők sem tudják mi lesz így. 

Szólj hozzá!

10 külügyi vizsga vár Bebes Istvánra ahhoz, hogy főkonzul lehessen

Szeptembertől Düsseldorfban látja el a feladatot.

El akarta hallgattatni a molesztált diáklányokat az igazgató, most mégis újra kinevezhetik a Soproni Tankerület egyik általános iskolájában

A direktor bevédte volna az első fokon szeméremsértésért elítélt néptánctanárt, őt pedig a tankerület.

V.Németh Zsolt Szentpéterfán beszélt arról, hogy árvizek tekintetében Magyarország az egyik legveszélyeztetettebb Európában

Vas vármegyében az árvíz utáni helyreállításra összesen több mint 560 millió forintot fordítanak.

Részegen bántalmazott egy férfi egy másikat Szombathelyen

Miután földre vitte, még több alkalommal bele is rúgott. 

Összedőlés fenyegeti a toronyi ravatalozót?

Kidúcolták az épület megrepedt oldalfalát.

Egyre közelebb húz a Fideszhez Görbicz Anita

Kocsis Máté digitális polgári körének egyik alapítója lett, a győri Fidesz országgyűlési képviselő-jelöltségének egyik fővárományosa.

A Falcóból igazolt játékost az Egis Körmend

A 2004-es születésű Hansen Daniel 2 szezonra írt alá a piros-feketékhez.

Újra üzemel a kiégett szelektív-szemétgyűjtő sziget Győrben, a Hédervári úton

A hétfői tűzben elpusztult kukákat gyorsan pótolta a GYHG.

Konferencia-Liga meccsen lép pályára az ETO FC csütörtökön, Svédországban 

A csapat nevéből eltűnt a ‘Győr’, de reméljük ez nem befolyásolja a teljesítményt.  

Idén a Vásárcsarnok is bekapcsolódik a karneváli hangulatba

46 hagyományőrző csapattal vár a histórikus játék!