Szociális bérlakás lakója volt a szombathelyi lövöldöző

Farkas Bazsi 2019-12-11 18:40:00
Riasztó pisztollyal lövöldözött.

Tegnap számoltunk be arról az esetről, ami még november végén történt a szombathelyi Kőszegi utcában. Az 5. számú házban lövöldözés tört ki, a rendőrség órákon keresztül volt az ingatlannál, másnap azonban még csak egy betű sem jelent meg erről a rendőrség hivatalos oldalán, a police.hu-n.

Ma újabb információkat kaptunk az esettel kapcsolatban.

A házban több lakás van, az egyik önkormányzati bérlakás. A lakások magántulajdonosai azonban arra panaszkodnak, hogy az önkormányzati lakás lakói nem tartják be a közös együttélés alapszabályait. Így hiába vannak az ingatlantulajdonosoknak értékes belvárosi lakásaik, azokat nem tudják hosszútávon bérbe adni a szerintük problémás lakó miatt. 

Azért hívták ki november 27-én a Szombathelyi Vagyonhasznosító és Városgazdálkodási Nonprofit Zrt. (SZOVA), mint ingatlankezelő képviselőjét, hogy a közösen beszéljék meg, hogy hogyan lehetne megoldást találni a helyzetre.

Ekkor fajultak úgy el a dolgok, hogy az önkormányzati bérlakás bérlője végül riasztó pisztoly rántott és lövöldözni kezdett. 

Az ügyben rendőrségi nyomozás folyik.

Kerestük a szombathelyi önkormányzatot, hogy bővebb információt kapjunk az üggyel és a lakóval kapcsolatban, amint kapunk válasz jelentkezni fogunk.

Szólj hozzá!

Programok a Pünkösdi hosszú hétvégére Győrben és környékén

Aki nem akar otthon maradni, annak lesz hova menni és mit csinálni.

Folytatódik a kánikula, majd pünkösdvasárnap hidegfront érkezik

Hétfőre pedig országszerte mintegy 10 Celsius-fokkal esik vissza a hőmérséklet.

4 gyakori hiba a lakberendezésben, amit ne kövess el

Egy új otthon kialakítása izgalmas kaland – de könnyű elveszni a rengeteg ötlet, trend és tennivaló között.

Nagycsaládra hivatkozó cigi csempészeket fogott a NAV az M1-esen

A bolgár házaspár 5 milliónyi cuccal bukott le. 

Ötször akarta önkényesen elvinni más autóját egy vasi férfi 

Kétszer sikerült is, börtön lehet a vége. 

Változik a vasúti menetrend a Sopron-Szombathely vonalon

A június 23-26 közötti időszakra érdemes felkészülni. 

30 millió forintos kerettel startol Győrben a praxiskezdési támogatás 

6 betöltetlen háziorvosi hely problémáját oldja meg az új rendszer.

Akadálymentesítik a kőszegi 1-es postát

Több mint 2 éve nincs a városban akadálymentes posta. Bányai-Németh Gábor önkormányzati képviselő járta ki a mostani fejlesztést.

Nyári csúcsforgalomra számít a MÁV a pünkösdi hosszú hétvégén

Főpróbának is beillő 3 nap következik a vonatközlekedésben.

Gyalogost gázolt egy férfi Szombathelyen

A sértett súlyos sérüléseket szenvedett.

Szombathely új parlamenti képviselője nem nyilatkozik Szombathellyel kapcsolatban

Csuzda Gábor a helyi Fideszhez irányított minket. A városi Fidesz elnökének fogalma sem volt arról, ki az a Csuzda képviselő.

Már már visszaállt a tanítási rend a győri Kazinczy Ferenc Gimnáziumban

Tegnap csőtörés miatt kellett hazaküldeni a gyerekeket.

Dübörgött a szombathelyi Ez az a nap!

Több Rohonci úti lakó is a hangos zenére panaszkodott.