Szijjártó Péter próbál valamit csinálni az Ausztriába ingázók érdekében

Nagy Donát 2021-02-05 15:39:44
Egyelőre egyeztetnek és átgondolják, valóban probléma-e az ingázók heti teszteltetése.

Ahogy korábban mi is írtuk, az osztrák kormány szerdától szigorított határátlépési rendet vezet be. Ez röviden azt jelenti, hogy az Ausztriába ingázó magyar munkavállalókat heti rendszeres tesztelésre kötelezik.

Hivatalos: jövő hét szerdától tényleg hetente kell tesztre járni az Ausztriába ingázóknak

A jövőben a rendszeres ingázóknak negatív PCR- vagy antigénteszt-eredményt kell felmutatniuk, amely nem lehet 7 napnál régebbi - olvasható a frissen megjelent rendeletben. Wien (OTS) - Am Mittwoch, dem 10.2.2021, tritt die Novelle der COVID-19-Einreiseverordnung („Verordnung des Bundesministers für Soziales, Gesundheit, Pflege und Konsumentenschutz über die Einreise nach Österreich im Zusammenhang mit COVID-19") in Kraft.

Tegnap telefonon egyeztettem Alexander Schallenberg osztrák külügyminiszter kollégával. Ennek mentén a jövő héten összegyűjtjük az új szabályozás gyakorlati következményeit, azokat én továbbítom számára, kérve tőle, hogy vegye ezeket figyelembe a szabályozás jövője szempontjából.

- írja Szijjártó Péter a Facebook oldalán.

A magyar külügyminiszter szerint számos tisztázandó kérdés van az elvégzendő tesztek helyszínével, típusával és regisztrálásával kapcsolatban, emellett külön problémát jelent a várakozási idő további meghosszabbodása is.

Log into Facebook

Log into Facebook to start sharing and connecting with your friends, family, and people you know.

Nem vitás, az ingázók munkáját segítő szervezetek oldalait elözönlötték a kérdések, mivel hiába jött ki a hivatalos rendelet, több részlet egyelőre tisztázatlan.

Szijjártó egyébként egyeztetett a kérdésben Ágh Péter, Barcza Attila, Hende Csaba, Molnár Ágnes, Nagy István, V. Németh Zsolt és Vigh László képviselőkkel, valamint Hámori György polgármesterrel is.

No, meglátjuk, mire jutnak.

Szólj hozzá!

Egy friss felmérés szerint komoly politikai mélyütés a Szőlő utcai botrány a kormánynak

A 21 Kutatóközpont szerint a gyermekvédelmi ügy példátlan társadalmi figyelmet kapott, és érdemben rontotta a kormány megítélését.

Ma délután érkezik Győrben a kivilágított kukásautó

A GYHG egy kis extra fényt visz az ünnepekbe.

30 millió forintot költenek el a kőszegi Óház kilátó tetőcseréjére

Sem Ágh Péter, parlamenti képviselő, sem Básthy Béla, polgármester nem tartotta fontosnak közölni az összeget.

161 embert vert át egy kőszegi netes csaló

Nem is létező árukat kínált eladásra. Több mint 5 millió forintot csalt ki így.

Felemelte és a szemetes kukába tette ismerősét egy férfi Pannonhalmán

Egy pizzéria teraszán szabadultak el az indulatok.

Nagy esély van a fehér karácsonyra

De azért még ne kiabáljuk el!

Kommentben reagált Strompová Viktóriának Lázár János

Bocsánatot is kért, meg nem is a miniszter.

Elég imádkozni, vagy dolgozni is kellene? - merült fel a kérdés a győri temetők kapcsán

Riogatás, hangulatkeltés, vagy valós probléma? Maratoni vita széksértésekkel.

Fodor Roland szerint a győri városvezetés kommunista

A bérlakás-rendszer kapcsán jutott erre a képviselő, aki független- és fideszes társaival leszavazta a jövedelmi plafon bevezetését.

A hétvégén is borult, párás, ködös idő várható

6-8 fok közötti csúcsértékek várhatóak.

A TISZA határon túl született politikusai nyílt levélben állnak ki a Lázár János által szlováknak nevezett Strompová Viktória és a külhoni magyarság mellett

A magyar nemzet nem születési hely kérdése, hanem közös nyelv, kultúra, sors és közös felelősség - írják.

Egy meccs után kiesett a darts vb-ről Kovács Patrik

Az egyetlen magyar induló sima 3-0-ás vereséget szenvedett.

Az intim élmények mögötti mozgatórugók

Gondolkodtál már azon, hogy valójában miért is szeretkezünk? Egy nemrégiben közölt kutatás új szempontokat hozott felszínre: arra utal, hogy az intimitáshoz kapcsolódó motivációink nagyban befolyásolják az aktus utáni elégedettséget.

Embert gázolt a vonat Győrben

A súlyos közlekedési baleset az Egressy Béni úti vasúti átjáróban történt. 

Győr környéki programok a hétvégére advent negyedik ünnepén

Élményfestés, slam poetry, karácsonyi brunch party és egy csomó program vár mindenkit a győri régióban.