Sátory Károly a buszváró megrongálásáról: Bárki tette, köszönjük!

ugytudjuk.hu 2019-06-25 14:06:00

A képviselő ezt azután közölte, miután keddre virradó éjjel ismeretlenek elbontották a Szent Flórián körúton emelt fedett buszvárót.

Hosszú évtizedekig nem volt semmi a Víztorony melletti buszmegállóban, ami védte volna a várakozókat az esőtől, így amikor Magyar Kétfarkú Kutya Pártnak Felcsútról el kellett hoznia a saját, fából készült fedett buszváróját, a helyi passzivisták kérésére a szombathelyi Szent Flórián körúton állították fel azt. Nemény András (Éljen Szombathely-MSZP-DK-Együtt) elmondta, hogy április 30-án a közgyűlés tárgyalta a buszmegálló ügyét, arról döntöttek, hogy ha már ott van és a helyiek is megszerették, ez a buszváró maradjon, de rendelkezzen a szükséges engedélyekkel - amihez a kérelmeket azóta egyébként beadták. Nemény elmondta, hogy az a váró, ami itt épült volna, természetesen megépülhetne az út túloldalán, ugyanis a szemközti buszmegálló továbbra sem fedett.

Az ismeretlenek által elkövetett rongálást követően Sátory Károly, a körzet képviselője (FIDESZ-KDNP) kedden honlapján és a mindössze egyetlen kedvelővel és két követővel rendelkező Facebook-oldalán is szokatlan gyorsasággal reagált a körzetét érintő fejleményekre:

"Vélhetően lelkes civilek szüntették meg a törvénytelenséget...." - írja. Azt nem részletezte, hogy azok a "vélhetően lelkes civilek" miért az éjszaka leple alatt rombolták le a buszmegállót és azt sem, hogy mit szól ahhoz, hogy a park egyik épülete mögé egyszerűen odadobták, amivel tulajdonképpen még illegális hulladéklerakást is elkövettek.

Bejegyzése végén még a honlapját linkelve hozzáteszi:

"Bárki tette, köszönjük!"

Ezt köszöni, de amit a bejegyzése alatti kommentekben kap, azt kevésbé. Erre mondják, hogy népharag.

Szólj hozzá!

Tisztújítást tart ma a Szombathelyi Fidesz

Új elnöke, és elnöksége lehet a városi szervezetnek.

Ismét kikerült egy telefonszám az eladó tábla mellé a szombathelyi Nagyszállón

Most már nincs akadálya annak, hogy a jövőbeli lehetséges vevő, felhívja az eladót.

Nyarat idéző hétvégére hoztunk egy óriási csokor győri programot

Beindult a fesztiválszezon, csak úgy tobzódunk a helyi eseményekben. 

A zöldebb városok ára – szakértők szerint a környezetbarát városfejlesztések önmagukban nem oldják meg a társadalmi problémákat  

Megfelelő állami beavatkozás nélkül éppen az alacsonyabb jövedelműek kerülhetnek hátrányba.

Szombaton megint fut a város Szombathelyen

Reggel fél 8 órától indul a nevezés.

Betiltja az EU a hamis intim és gyermekpornográf tartalmakat generáló mesterséges intelligenciákat

Újabb szigorításról állapodtak meg Brüsszelben, az Európai Unió tovább erősítené az AI-rendszerek szabályozását.

Öt templom, öt felekezet, egy közösség – újra megtelik élettel Győr-Újváros

Május 7-én kezdődik az Öt Templom Fesztivál, ahol koncertek, színházi előadások és kulturális programok várják az érdeklődőket egészen vasárnapig.

Győrben is segíthetünk: ismét országos élelmiszergyűjtést szervez az Élelmiszerbank

A győri áruházakban is várják a tartósélelmiszer-adományokat május 8-án és 9-én.

Közösen tárgyal az Audival Pintér Bence és Hajtó Péter a péri repülőtér jövőjéről

A Városstratégiai Bizottság döntése alapján ketten képviselik majd Győr érdekeit az egyeztetéseken.

Kósa Roland: Győr biztonsága elképzelhetetlen a tűzoltók és rendőrök munkája nélkül

A TSZV-frakció idén is anyagi és erkölcsi elismeréssel jutalmazza a kiemelkedő szolgálatot teljesítő tűzoltókat és rendőröket.

Súlyosabb büntetést kér a győri ügyészség a lányát zaklató és feleségét bántalmazó férfira

A Győri Fellebbviteli Főügyészség szerint a 12 év fegyház nem áll arányban a férfi által elkövetett bűncselekmények súlyával.

Kártyákra nyomták a Falco játékosait!

Kálmán Lászlóról, Perl Zoltánról, Váradi Benedekről, és Keller Ákosról készültek prémium kosaras kártyák. Van olyan relikvia amiből mindössze egyetlen darab. 

Márciusban tovább csökkent a Győr+ online olvasottsága

Az Ugytudjuk.hu-t négyszer annyian olvassák, mint a győri városi médiát.