Szombathely kapta meg az egyik felcsúti kutyapártos buszmegállót

ugytudjuk.hu 2018-10-14 14:08:00

A Kresz-parknál - hol máshol - helyezett el szombaton egy buszmegállót a Magyar Kétfarkú Kutya Párt (MKKP), a Szent Flórián körúton.

A kihelyezett buszmegálló egyike annak az ötnek, amit közadakozásból építettek a párt tagjai. Emlékezetes, hogy a felcsúti polgármester-választáson, mikor Mészáros Lőrinc helyéért Mészáros Lászlós és Mészáros László között zajlott a verseny, az "igazi Mészáros László" építette a buszmegálló mintapéldányát a településen. Mivel ez engedélyhez kötött, büntetés terhe mellett el kellett bontani, azóta más településeken próbálkoznak, ahol szükség lenne rá.

A kihelyezésről videó is készült.

Magyar Kétfarkú Kutya Párt

Szombathelyi buszmegállósoxorosítás

A városban voltak már sikeres akciói a kutyapártnak, például a járdafelújítást is sikerült elérniük.

Váratlan fordulat a Kutyapárt szombathelyi négyszínfestése után

Néhány hete írtunk róla, hogy a Magyar Kétfarkú Kutya Párt szombathelyi passzivistái a már ismert négyszín festéssel kidekorálták az aszfaltot a Károlyi Antal és a Kenyér víz utca közti szakaszon. Az MKKP ezen akciójának a lényege, hogy rendhagyó módon hívják fel a figyelmet a járdák, utak borzalmas állapotára, ezzel ösztönözve az önkormányzatokat, hogy javítsák ki a hibákat.

Szólj hozzá!

A Duna két arca a győri régióban: 72 éve pusztító árvíz, ma rekordközeli alacsony vízállás

Míg 1954-ben a folyó elöntötte a Szigetközt és Révfalut, idén a rendkívüli alacsony vízszint okoz aggodalmat.

Beiktatták Takács Tibort, Vas megye új rendőr-főkapitányát

Ma tartották az ünnepélyes állománygyűlést.

Egy klímaberendezés mögé rejtettek több mint négyezer doboz cigarettát - a GYMS megyei NAV kutyáját azonban nem tudták becsapni

A pénzügyőröknek gyanús lett a szinte üres furgon, végül 4550 doboz bolgár zárjegyes cigaretta került elő a padló alól.

Próbáld ki az egyedi vászontáskát: stílus és környezettudatosság

Mindannyian szeretnénk valami újat, valami személyeset, ami igazán tükrözi a személyiségünket. És ha már a mindennapi bevásárlásról van szó, miért ne lehetnénk divatosak?

KSH: 764 ezer forintra nőtt a bruttó átlagkereset májusban

A nettó átlagkereset meghaladta az 535 ezer forintot, a reálbérek pedig 9 százalékkal emelkedtek egy év alatt.

Új szolgálati autót kapott a győri Család- és Gyermekjóléti Központ

A Versenyképes Járások Program támogatásával beszerzett jármű a sürgős gyermekvédelmi beavatkozásoknál és a 34 településen dolgozó szakemberek mindennapi munkájában is segítséget nyújt.

Már nem Kondora Bálint a Vas Megyei Turizmus Szövetség elnöke

Június 15-én jegyezte be a bíróság a változást.

Határérték alá csökkent az azbeszt kiporzás a szombathelyi Oladi Plató közelében

Négy helyen végzett mérést az önkormányzat: a Síp utcában két helyen a Sáfrány és a Márton Áron utcában. A kormány a héten dönthet az azbeszt-helyzet kezeléséről.

Útlezárásokkal jön Szombathelyre a hétvégén a Spartan Race

A belváros, a Kárpáti Kelemen utca környéke és a Dolgozók útja is érintett.

Indul a szombathelyi ebösszírás

Azok is kötelesek ismét bejelenteni kutyájukat, akik ezt már korábban megtették.

Lefejezték a MÁV vezetőségét

Az új Igazgatóság kinevezéséről a Közlekedési és Beruházási Minisztérium fog intézkedni.

Az építőipari szerszámok jelentősége és választása

Az építőipar mindig is az emberiség egyik fő alappillére volt. Az új technológiák és módszerek mellett vannak dolgok, amelyek változatlanul fontos szerepet töltenek be.

Az eredeti költségvetés egyharmadából lesz lebonyolítva az augusztus 20-i rendezvénysorozat

A költségcsökkentés nem érinti az ünnep méltóságát, a résztvevők biztonságát, valamint a kiemelt családi, kulturális, zenei és esti látványelemek megfelelő színvonalú megvalósítását.