Polgármesteri döntés: mégsem kap ingatlanokat a győri szemétszállító cég

Pintér Bence 2020-12-15 18:57:30
Visszavonta a közgyűlés határozatát a polgármester, amelyben ingatlanokat juttatott a GYHG-nak. A múlt hónapban a kormány bejelentette a szemétszállítás teljes központosítását.

Úgy értesültünk, és ezt aztán Dézsi Csaba András polgármester (Fidesz) is megerősítette, hogy a vészhelyzet ideje alatt a közgyűlés helyett is eljáró polgármester visszavonta azt a közgyűlési határozatot, amely egy sor – hulladékkezeléshez köthető – ingatlant adott át a Győr-Szoltól az arról nemrég leválasztott GYHG Győri Hulladékgazdálkodási Nonprofit Kft.-nek, hogy rendezzék az önkormányzati cég anyagi helyzetét, és így az fel tudjon venni összesen 800 millió forint hitelt. Erről a korábbi döntésről itt írtunk bővebben.

„Jelenleg megfontolás tárgyát képezi a GYHG által igényelt kölcsön felvételének indokoltsága, ezért ez a lépés ebben haladékot jelent”

– mondta a döntés okát firtató kérdésünkre a polgármester Dézsi Csaba András, polgármester.

A városvezető januári megválasztása után hamar bejelentette, hogy azt szeretné elérni, hogy Győr legyen az ország egyik legtisztább városa. Ennek érdekében a GYHG élén rövid idő alatt több vezetőváltás is volt, és több újítást is bevezettek a szemétszállításban, és leválasztották a céget a Győr-Szolról. Legutóbb megváltozott a GYHG vezetőségének személyi összetétele, majd a cégnek egy sor ingatlant adott át a város, hogy a likviditási problémáikat tudják rendezni.

Ezt vonta most vissza polgármester, miután az állam kicsavarta az önkormányzatok kezéből ezt az ágazatot is. November végén derült ki, hogy a kormány ismét átalakítani készül a szemétszállítást: az egyszer részben már központosított rendszert teljesen kiveszik az önkormányzatok kezéből. Az állam a hulladékgazdálkodási tevékenység meghatározott részét magánfelek bevonásával, koncessziós szerződés útján kívánja ellátni a továbbiakban – írta az Mfor.

Szólj hozzá!

12 oldalas érvelési kisokost juttat el a Fidesz a szavazóinak, hogy egy közéleti vitában teljes mellszélességgel tudják képviselni a kormány álláspontját

Egészségügy, oktatás, infláció, mélyszegénység, korrupció, jogállamiság, energiapolitika, utak állapota, kegyelmi ügy. Mindenre van magyarázat.

Meglepetés! Jah, nem. A Fidesz-frakció nem megy el a mai győri rendkívüli közgyűlésre

Boncsarovszky Péter fideszes frakcióvezető-helyettes egy csomó olyan dolgot vizsgáltatna meg a testülettel, ami nem a testület hatásköre.

Gyűlölködöm, tehát vagyok?

Egy győri plakát őszintébben beszél a magyar közéletről, mint az összes politikai kampány együttvéve.

NMHH: újra törvényt sértett a "Balázsék" egyik adása

A hatóság szerint ezúttal az idősebb nők emberi méltóságát sértették meg.

Malac arcúra retusált emberek képével kampányol Deutsch Tamás

Nem ez az első fiaskó az idei Fidesz-kampányban, de ezt még mi sem láttuk jönni. 

A közgyűlés határoztára van szükség ahhoz, hogy a polgármester a kérdéseit hivatalos formában is feltehesse a győri rendőrség vezetésének

Ezért hívott össze rendkívüli ülést Pintér Bence - az Orbán-beszéd közben történt atrocitások tisztázása a cél. 

Dunaújvárosban is visszalépett a DK országgyűlési képviselőjelöltje

Szabó Zsolt a város alpolgármestereként ismert politikus a kerületben, mégis visszalépett.

Rendőrség: A választási gyűlések rendjének fenntartása a szervező felelőssége

Közleményt adott ki a testület az elmúlt napok eseményei után.

Magyar Péter: aki nem a lakcímén voksolna, annak április 2-án 16 óráig lépnie kell!

Fontos határidőre figyelmeztet a TISZA Párt: csütörtök délutánig lehet átjelentkezni a szavazáshoz.

Idén nyáron végre felújítják a Hecsei úti felüljárót Győrben

A város egyik legfontosabb közlekedési útvonalán júniustól indulnak a munkák, időszakos lezárásokra is készülni kell.

A 21 Kutatóközpont szerint 40-28-ra vezet a TISZA a Fidesszel szemben

Ez a teljes népesség leképezésében jött eredmény. A friss felmérés szerint 2 párti parlament lehet a következő ciklusban.

Király Gábor 50 éves

Április elsején, a bolondok napján született a 108-szoros válogatott labdarúgó.

Pintér Bence feljelenti mint bűnszervezetet és kezdeményezi a fekete pufajkások kitiltását Győrből

Feljelentéséhez csatolta azokat a felvételeket, amelyek alapján a nyomozó hatóság beazonosíthatja az elkövetőket.