Patkányirtás kezdődött ma az Iszkápa közi illegális szeméttelepen Győrben, két hét múlva számolják fel az egészet

Pintér Bence Guszter Richárd 2020-08-06 10:59:00
A város tulajdonába került az újvárosi telek, először a 400-500 patkányt kell kiirtani.

Kétéves az Ugytudjuk.hu, hogy megajándékozhassunk, olvasd el figyelmesen a cikket! 

Ahogy azt már korábban is tudni lehetett, megoldás született az Iszkápa köz és a Tűz utca saroktelkén álló illegális szeméttelep ügyében Győrben: mint arról Dézsi Csaba András polgármester (Fidesz) egy sajtótájékoztatón a helyszínen beszámolt, az újvárosi telket a tulajdonos egy személyes találkozó után átengedte a városnak, így az önkormányzat már fel tudja számolni a hulladéklerakót, ami így néz ki:

Fotók: Pintér Bence

A szemétlerakótól két perc sétára egyébként orvosi rendelő és játszótér is található.

A polgármester elmondása szerint nem tudnak rögtön nekiállni a munkának, mivel először közegészségügyi okokból azt a 4-500 patkányt kell kiirtani, ami befészkelte magát a szemétkupacba. Ez nagyjából két hétig tart, utána elkezdi kelszállítani a szemetet. Fekete Dávid, a terület képviselője (Fidesz), arról beszélt, hogy hiába szereltek fel kamerákat pár éve és értek tetten több hulladéklerakót, nem sikerült megakadályozni a szemétkupac felgyűlését, eddig pedig azért nem tudtak lépni, mert magánterület volt a telek.

Rákérdeztünk arra, hogy mi lesz a telek sorsa, hogyan akadályozzák meg, hogy újra felgyűljön itt a szemét, illetve hogy mit gondol a polgármester Pollreisz Balázs szocialista önkormányzati képviselő javaslatáról, miszerint a telken szociális bérlakásokat kéne építeni.

A polgármester először az utóbbi kérdésre tért ki. Elmondta: örül, hogy Pollreisz Balázs elkezdett gondolkozni, de jobban tenné, ha nem a Facebookon üzengetne, hanem benyújtaná a javaslatát, megjelölve azt, hogy milyen forrásból valósítsák meg a beruházást. Hozzátette: az ellenzéki képviselők eddigi összes javaslatát befogadta, várja a többit; emellett a szociális bérlakások építésén is gondolkoznak a városházán, de ennek megvan a formális útja.

Arról, hogy mi lesz a területtel, Dézsi Csaba András elmondta: a kérdés szélesebb problémára mutat rá, mégpedig arra, hogy Győrben az utóbbi hónapokban megerősített közterület-felügyelet nem működik megfelelően. Ezért tervei szerint jövő héten rendkívüli közgyűlést hív össze, amely során azt a javaslatot fogja tenni, hogy a közterület-felügyeletet vonják össze a városőrséggel, míg a mezőőrség parkőrséggel fog kiegészülni.

A polgármester azt mondta, ha kell, akkor folyamatosan itt fognak állni a közterület-felügyelők, és fizikailag akadályozzák meg, hogy újra lerakjanak itt szemetet.

A teljes sajtótájékoztató itt tekinthető meg:

 

Ugytudjuk.hu Győr on Facebook Watch

Dézsi Csaba András polgármester sajtótájékoztatót tart az Iszkápa közi szemétkupacról.

 

Valami oda nem illőt olvastál a cikkben? Ez csakis EZÉRT lehetett.

Szólj hozzá!

Szeles Szabolcs egyszerre volt Győr és a WHB pénzügyi jolly jokere

A politikus vagyonnyilatkozatai és pályája alapján jól kirajzolódik, hogyan épül fel egy klasszikus NER-karrier Győrben.

Ónos eső miatt figyelmeztetnek, de marad az enyhe idő

Citromsárga riasztás van érvényben több északi vármegyében, napközben többfelé várható csapadék.

Munkagéppel okozott balesetet egy férfi - vádat emelt ellene a Győri Ügyészség

Rosszul kanyarodott és a sértettet nekinyomta egy autónak. 

Nemény András: "Megértem, hogy megosztotta a közvéleményt az Orbán Viktorral való találkozóm."

A szombathelyi polgármester leginkább arról akarta meggyőzni a miniszterelnököt, hogy a közösségi közlekedés kerültjön át a kötelező feladatok közé, így automatikusan járna mellé állami támogatás.

Az aHang megmérte: tízből hat magyar nyilvános Orbán-Magyar vitát szeretne a választások előtt

A friss közvélemény-kutatás szerint a választók többsége támogatná, hogy miniszterelnök-jelölti vitát tartsanak.

Vádat emelt az ügyészség a Pintér Bence által feltárt, és az Ugytudjuk.hu-n publikált GYHG-ügyben

Közel 760 milló forintos vagyoni hátrányt okozhattak a hulladékkezelő cégnek.

Kávé és festmény, női testképek, művészkönyvek - februári programok a Rómer Múzeumban

Beszélgetés egy festményről a Café Kultúrban, és több izgalmas időszaki kiállítás vár mindenkit Győr belvárosában.

Lex Haladás: a Homlok Zrt. nem tudja elvinni a sportegyesület állami támogatását 

Hiába akarja érvényesíteni a kölcsönadott 200 millió forint és kamatainak visszafizetését a cég, az állam védőpajzsot nyújtott a sportszervezetnek.

Az EU döntése szerint fejlett járásokban nem támogatnak útfejlesztéseket, ezért most Sárvár 1 milliárd forintos uniós támogatást kap útfejlesztésekre

Korábban Kondora polgármester azt mondta, azért nem kapnak uniós pénzt a sótonyi körfogalomra, mert fejlett településnek számítanak. Most mégis uniós forrásból történő útfejlesztéseket jelentettek be.

Pintér Bence: eltűnt 1 milliárd 700 millió forint, válasz pedig továbbra sincs a Győr-Szol-tól

„Az idő halad, a becsület fogy” - a múlt heti közgyűlés margójára.

Az állandó stressz árnyoldalai: milyen betegségeket okozhat?

Manapság a stressz életünk elválaszthatatlan részévé vált, mégis sokan nem is sejtik, milyen hosszú távú egészségügyi kockázatokat rejthet magában.

Valami bűzlik a Publicus Vas01-re vonatkozó legutóbbi felmérése körül

Nem tudni ki a megrendelő, a kutatás a mai napig nem került nyilvánosságra az intézet weboldalán, és nem készült felmérés arról, hogy mi van akkor, ha Vámos, Rápli és Czeglédy neve is ott van a szavazólapon.

Szerda délután Győrbe érkezik a Lázárinfó - Fekete Dávid meghívta a barátait

5 órakor a Vásárcsarnoknál bárki, bármit kérdezhet. Állítólag. 

Közel 50 millió forinttal nőtt Ágh Péter értékpapír vagyona egy év alatt

Ingatlanja, autója azonban továbbra sincs a parlamenti képviselőnek.

Zavarkeltésről beszél a Győr Projekt, a több száz milliós hiányról viszont hallgat

A városi cég szerint a kérdések veszélyeztetik a működést.