Hatalmas illegális szemétlerakó van a győri Tűz utcában

Pintér Bence 2020-05-25 14:19:00
Nézzék meg a saját szemükkel!

„Úgy tűnik megtaláltuk Győrben Magyarország legnagyobb illegális, városi szeméttelepét közel az Ifjúsági Olimpiára épített Olimpia parkhoz a Tűz utcában” – írja a Fullánk.hu, mi pedig elmentünk Újvárosba, hogy megnézzük magunknak a dolgot. Ide mentünk:

 

Bár nem tudjuk megállapítani, hogy ez-e Magyarország legnagyobb illegális városi szeméttelepe, az biztos, hogy elég nagy. Mutatjuk!

Fotók: Pintér Bence


A szemétlerakó pár száz méteres körzetében van egyébként játszótér, orvosi rendelő, étterem és panzió is – ezek, és a környéken lakók számára nem csak a bűz és a látvány, de az is nagy kockázat, ha patkányok költöznek a szemét alá: a Fullánk arról írt, hogy ez már meg is történt.

A lap becslése szerint nagyjából ötszáz négyzetméteren ezer köbméter hulladék lehet – ezt ránézésre mi nem tudtuk kiszámolni, de az biztos, hogy a saroktelken és környékén rengeteg a szemét. (A rendezési terv szerint az adott telek 424 négyzetméter nagyságú). A lapnak többen nyilatkoztak a környéken arról, hogy az önkormányzatot már többször próbálták bevonni a probléma megoldásába, egyelőre sikertelenül – erről, illetve arról, hogy lép-e valamit a város az ügyben, galériánk megjelenésével egyidőben megkérdeztük a polgármesteri hivatalt is.

A Tűz utcai illegális szeméttelep problémája jól illusztrálja azt, hogy a polgármesteri cél, miszerint Győr legyen másfél éven belül Magyarország legtisztább városa, nem lesz könnyű harc.

Takács Tibor lehet Vas megye új rendőr főkapitánya

Július közepén tartanak állománygyűlést, itt jelenthetik be az új főkapitányt.

Harminc év után újul meg a győri buszpályaudvar környékének egyik legrosszabb útszakasza

Július 6-án kezdődik a Zrínyi utca és a Hunyadi utca felújítása, a munkálatok idején forgalomkorlátozásokra is számítani kell.

Republikon: közel háromszoros a TISZA Párt előnye a Fidesz előtt

A június végi felmérés szerint tovább nőtt a különbség a két legnagyobb politikai erő között, miközben a kisebb pártok támogatottsága érdemben nem változott.

A víz jövőjéről tanácskoztak Győrben - jubileumi konferencia a fenntartható megoldásokért

Ötödik alkalommal rendezték meg, a „Víz, amit akarunk” konferenciát, ahol a klímaváltozás és a biztonságos vízgazdálkodás állt a középpontban.

Kedvezőbb megoldást kínál a GYHG az építési törmelék leadására Győrben

Országosan fizetőssé válik a hulladékudvari leadás, városunkban azonban továbbra is elérhető egy jóval olcsóbb lehetőség.

Tárlatvezetések és különleges kiállítások várják a látogatókat a győri Rómer Múzeumban, a kánikulában és utána is

A hétvégén is érdemes betérni az Esterházy-palotába, ahol az első kínai császár legendás agyagkatonái mellett több időszaki tárlat is várja az érdeklődőket.

A gyűlöletnek nincs helye a közéletben – a Védvonal lépett a Kovács Ákost gyalázó kommentek miatt

A Fidesz kommunikációs igazgatója szerint elfogadhatatlanok azok a hozzászólások, amelyek az énekes súlyos betegségéről szóló hír alatt jelentek meg.

Átadták a 2026-os Szent László-érmeket Győr díszközgyűlésén

Négy, a város kulturális, sport- és közéleti életében kiemelkedő munkát végző személyiség vehette át az elismerést a Szent László Napok alkalmából.

Elhunyt Völler László, ismert szombathelyi vendéglátós

Jövő héten csütörtökön tartanak emlékező misét. 

Öntsünk tiszta vizet az azbesztes pohárba: szennyezett szerpentinitet találtak több győri útszakaszon, de a polgármester szerint nincs közvetlen egészségügyi veszély

A murvás utak tiszták, de több, 2020 előtt épült aszfaltos úton azonosították az osztrák eredetű kőzúzalékot, amely hosszú távon milliárdos beavatkozást tehet szükségessé.

Ha valami még hiányzott a nyárból: országjárásra indulnak Orbán digitális harcosai 

Miközben a Fidesz történeténelmi választási vereségét próbálja feldolgozni, a kampány csodafegyverének szánt Digitális Polgári Körök most épp közösségszervezésbe kezdenek.

Százezer forinttal tolja meg több százezer gyermek tanévkezdését a TISZA-kormány - éles váltás jon az iskolakezdési támogatásokban

A Fidesz-kormány éveken át az előrehozott családi pótlékot nevezte segítségnek, miközben a határon túli magyar családok ennél nagyságrendekkel nagyobb támogatást kaptak.