Párszáz millió forintos “spórolás” miatt most szinte használhatatlan a Haladás Sportkomplexum egyik edzőpályája

Farkas Bazsi 2020-09-10 06:59:00
Az alapkő-letételtől az átadásig 6 milliárd forintot drágult a létesítmény. Pont ezen spóroltak.

Az elmúlt napokban többször cikkeztünk róla, hogy a Haladás Sportkomplexum megint túl kicsi, mivel a Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia élvonalbeli játékosai nem kapnak edzés lehetőséget a létesítményben.

Aztán mégis csak történt valami, és bejutottak a kézisek, ám sajnos azt a “luxust” már nem kapták meg, hogy a két edzőpálya közül a nagyobbikon tudjanak készülni. 

Újabb fideszes piti bosszú miatt lehetetlenítik el továbbra is az élvonalban szereplő szombathelyi női kézilabda csapatot?

Alig két hete írtunk róla, hogy a közgyűlési döntés ellenére, megint kiszorultak az SZKKA NB1-es női kézilabdázói a Haladás Sportkomplexumból. Az ok pályafoglaltság volt. Nos az augusztus 21.

Haladás Sportkomplexumban két edzőpálya van, egy “A” és egy “B”. Az “A” az a pálya, ahol első osztályú futsal, röplabda és kézilabda meccseket szokták rendezni, a “B” pedig egy oszlopokkal és garázskapukkal körbevett szűk kis pálya. Csakhogy az eredeti terveken nem így nézett volna ki a Haladás Sportkomplexum pályája.

Fotó: sportkomplexum.hu

Az talán már feltűnt mindenkinek, hogy a régi és az új Haladás munkacsarnokban is 500-500 néző tud leülni. A kérdés már itt felmerülhet, hogy minek kellett egy 15,6 milliárd forintos beruházás, ha végül a nézőtér befogadóképessége sem növekedett meg. 

Információink szerint a Haladás Sportkomplexum munkacsarnoka az eredeti tervek szerint 1500 néző befogadóképességű lett volna.

Ezt úgy valósították volna meg, hogy a két pálya között nem oszlopok tartják az épület súlyát, hanem egy nagy áthidaló ívelt volna az “A” és a “B” pálya között. Csakhogy ez párszáz, információink szerint 170 millió forintba került. 

Magyar Retro (2010) - "Amit megeszek, az az enyém"

Magyar Retro (2010) - Amit megeszek, az az enyém - Coub - The Biggest Video Meme Platform by Bubber

A terv ugyanis az volt, hogy a két pálya egymással teljesen egyenértékű centerpálya lett volna. A “B” pálya oldalvonalánál pedig egy mobil lelátó rendszer kapott volna helyet. Így, amikor meccs van, azt kihúzva a nézőteret megnövelve, akár 1500 ember is befért volna a Sportkomplexumba. Egy igazi kis katlan hangulatát kölcsönözve a csarnoknak. 

Bérleti szerződés nélkül használja a Haladás VSE a Sportkomplexumot

Közgyűlési döntés van róla, hogy a Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia használhatja a Haladás Sportkomplexumot. A kézisek ennek ellenére nem tudnak megfelelő keretek között bent edzeni a létesítményben. Az edzés időpontokat a Haladás VSE osztja be. A Haladás VSE nem is használhatná a Sportkomplexumot, mivel februárban lejárt a bérleti szerződésük.

A kivitelezés azonban valahol félrecsúszott, az történt ugyanis, hogy úgy helyezték el az épület külső tartóoszlopait, hogy szűk lett a hely. Ez egyébként a most már használatban lévő pályánál is látszik. Az oldalvonalaktól alig van 10-10 centi üres tér. 

De az is gyanús, hogy a nézőtér ennyire meredeken lett megépítve. A kameraállás miatt pedig az ott helyet foglalók a másik térfélből nem is látnak semmit. Mintha itt is szűkíteni kellett volna az alaprajzon, hogy a centerpályának legyen elég helye. 

Fotó: sportkomplexum.hu

Mindez azért lehetett, mert az áthidaló ötlete gyorsan semmivé foszlott, a helyette beépített oszlopok pedig további helyet vettek el a két pálya között, így az “A” pályát is feljebb kellett tolni. 

A Haladás Sportkomplexum építési költsége 9,6 milliárd forintról indult és 15,6 milliárdnál állt meg. 

A Haladás Sportkomplexum építését felügyelő cég, vagyis a Haladás Sportkomplexum Fejlesztő Nonprofit Kft. ügyvezetője 2014. január 10. és 2014. szeptember 30. között Illés Károly, a Fidesz-KDNP jelenleg is mandátummal rendelkező képviselője volt, havi bruttó 1 millió 500 ezer forintos fizetésért. 

Jelenleg ugyanennek a cégnek bruttó 600 ezer forintért látják el az ügyvezetését. 

Hopp, egy kajálós fotót, videót, coub-ot találtál a cikkben?! Akkor klikk IDE, hogy megtudd, hogyan nyerheted meg az ebédedet! 

Szólj hozzá!

Győrnek 1 milliárd 700 milliót, Szombathelynek 210 millió forintot kell befizetnie a helyi iparűzési adóbevétel többlete után

Budapestnek 3 milliárd 690 millió forintot kell így adóznia. Az április 30-án kihirdetett rendeletet május 8-ig még véleményezheti a társadalom.

Rács mögé küldenék a győri üdítő és bringa tolvajt

A közel 1 milliós kárt okozó férfi tucatnyi alkalommal lopott.

A Weöres Sándor Színház társulatának tagja, Nagy Cili rendezi az idei karneváli darabot

Az elmúlt években 20 fővel csökkent a színház alkalmazotti létszáma. 

Bebes István kiszáll a körmendi kosárlabdából

De, hogy jelenleg miképp volt bent, azt sem tudni.

Repülő rajt helyett zuhanórepülés

2025 I. negyedévében a gazdaság teljesítménye stagnált a 2024. I. negyedévihez képest.

Felülvizsgálják a győri fizetős parkolórendszert

A lakók véleményét is kikérik ebben a kényes témában. 

Nem eladó a szombathelyi Szabadidőközpont

A megyei napilap szellőztette meg a hírt, hogy a SZOVA eladná a területet. Maga a polgármester cáfolta meg a híresztelést.

A jövőben tilos energiaitalt eladni 18 éven aluliaknak

Júniusban léphet éltbe az új szabályozás.

Kiégett egy önkormányzati lakás Győrben

Az első hírekkel ellentétben nem történt gázrobbanás.

Hatszor bukott meg a próbavásárláson egy budapesti boltos

A maximális időtartamú üzletzárás mellé maximális mulasztási bírságot is kiszabott a Nemzeti Adó- és Vámhivatal.

Virágos versenyt hirdettek Győrben

Május 1-től lehet nevezni.