Orbán az orvosok átvezényléséről: "Mindannyiunknak tudomásul kell venni, ha menni kell, akkor menni kell"

Bazsó Bálint 2020-10-07 20:42:59
Egyelőre nem lesznek szigorítások, az egészségügy akár 200 ezer fertőzött ellátásáról is képes gondoskodni, az orvosok maguk kérték a változtatásokat, visszatér a kedvezményes öt százalékos lakásáfa, és persze Soros György. De hogy került az ellenzék a kolbászba? Orbán Viktor a képernyőn!

Egyidőben 200 ezer fertőzött is lehet, ehhez pedig szükség van 16 ezer kórházi ágyra és 800-1000 lélegeztetőgépre - mondta Orbán Viktor a Hírtv-ben szerda este. 

Hozzátette: úgy döntöttek, hogy egyelőre nem kell műtéteket elhalasztani, ám átvezénylésekre szükség van. Újabb, az emberek életét korlátozó intézkedéseket egyelőre nem terveznek.

Emlékeztetett: míg a járvány első hullámában egy, másfél hétre lehetett előre látni, addig "a második hullámban a minisztereink már három hétre láthatnak előre".

Az orvosok átvezényléséről szólva elismerte: valóban kényelmetlen dolog, ám az átvezényeltek száma még nem érte az el az összes ápoló és orvos 1 százalékát sem.

A béremelések kapcsán kiemelte:

"7-8 hónapig biztosan el fog tartani a járvány, miközben nincs vakcina, az orvosokon pedig óriási a terhelés. Mikor lépjük meg ezeket a lépéseket?

- tette fel a kérdést a miniszterelnök. Az átvezénylésekről szólva közölte:

"Élet-halál kérdés, járvány van. Mindannyiunknak tudomásul kell venni, ha menni kell, akkor menni kell. Járvány idején, mikor nem a normális munkarend szerint kell dolgozni, akkor elkerülehetetlen a vezénylési rendszer."

Ugyanakkor hozzátette: ez persze nem lehet napi gyakorlati, ha jól van tervezve a rendszer, akkor nem kell vezényelni. 

"Nem kell katonának lenniük az orvosoknak"

- mondta arra válaszul, hogy a Magyar Orvosi Kamara szerda délután éles kritikával illette az orvosok jogviszonyának átalakítását.

Magyar Orvosi Kamara: Katonák nem leszünk!

Az egészségügyi szolgálati jogviszonyról szóló törvényről írt állásfoglalását jutattal el szerkesztőségünknek a Magyar Orvosi Kamara elnöksége. Ezt most változtatás nélkül közüljük: A Magyar Orvosi Kamara álláspontja szerint egy ilyen társadalmi hatású törvény előkészítését és elfogadását csak az érintettekkel történő megfelelő egyeztetést követően, a mindenki számára elfogadható kompromisszumok megkötése után szabad keresztülvinni.

Az adásban ugyanakkor a miniszterelnök azt is közölte, hogy ezeket az intézkedéseket az orvosi kamarával összhangban hozták, mint mondta: "ezeket az orvosi kamara kérte".

Bejelentette: a 2022 végéig megépülő lakások esetében visszatér a kedvezményes lakásáfa.

Soros György már a spájzban van?

Természetesen szóba került korunk főellensége, Soros György is.

Orbán annak kapcsán beszélt róla, hogy az üzletember szerint a CEU-ügy miatt az EU-nak próbapert kéne indítania Magyarország ellen.

"Soros György az a hazafi, akitől nem lep meg, ha megtámadja saját hazáját"

- mondta a miniszterelnök, akitől azt is megtudtuk, hogy mi az a Soros-kolbász:

"Az én tenyerem is szokott viszketni, erre mondtam, hogy Soros-kolbász. A magyar ellenzéket bedarálták, betöltötték és Soros György áll mögöttük."

- érzékeltette disznóvágásos hasonlattal a miniszterelnök.

Szólj hozzá!

Kommentben reagált Strompová Viktóriának Lázár János

Bocsánatot is kért, meg nem is a miniszter.

Elég imádkozni, vagy dolgozni is kellene? - merült fel a kérdés a győri temetők kapcsán

Riogatás, hangulatkeltés, vagy valós probléma? Maratoni vita széksértésekkel.

Fodor Roland szerint a győri városvezetés kommunista

A bérlakás-rendszer kapcsán jutott erre a képviselő, aki független- és fideszes társaival leszavazta a jövedelmi plafon bevezetését.

A hétvégén is borult, párás, ködös idő várható

6-8 fok közötti csúcsértékek várhatóak.

A TISZA határon túl született politikusai nyílt levélben állnak ki a Lázár János által szlováknak nevezett Strompová Viktória és a külhoni magyarság mellett

A magyar nemzet nem születési hely kérdése, hanem közös nyelv, kultúra, sors és közös felelősség - írják.

Egy meccs után kiesett a darts vb-ről Kovács Patrik

Az egyetlen magyar induló sima 3-0-ás vereséget szenvedett.

Az intim élmények mögötti mozgatórugók

Gondolkodtál már azon, hogy valójában miért is szeretkezünk? Egy nemrégiben közölt kutatás új szempontokat hozott felszínre: arra utal, hogy az intimitáshoz kapcsolódó motivációink nagyban befolyásolják az aktus utáni elégedettséget.

Embert gázolt a vonat Győrben

A súlyos közlekedési baleset az Egressy Béni úti vasúti átjáróban történt. 

Győr környéki programok a hétvégére advent negyedik ünnepén

Élményfestés, slam poetry, karácsonyi brunch party és egy csomó program vár mindenkit a győri régióban. 

Magyar Péter: Lázár János tűnjön el a közéletből, vagy nyilvánosan kérjen bocsánatot, amiért leszlovákozta a TISZA felvidéki származású képviselőjelöltjét!

Liszt Ferenc szerinted magyar volt? Az aradi vértanúk? Mádl Ferenc elég magyar volt neked? - teszi fel a kérdést a pártelnök.

245 közadat-pert bukott el az állam az elmúlt 5 évben

Mit titkolnak az állami cégek, és leginkább: miért?

Szlovákiában akár 6 hónapos börtönbüntetés is kiszabható azokra, akik megkérdőjelezik a Beneš-dekrétumokat

Újabb lendületet vett a németek, és magyarok kollektív bűnösségét kimondó jogszabálycsomag.

Pezsgős évbúcsúztató a győri Esterházy-palotában

Ingyenes tárlatvezetéssel és koccintással zárul az év a város egyik legszebb kiállítóterében.

Rápli Róbert: A kormánynak a települések mellé kell állni, és nem sarcolni azokat

A TISZA szombathelyi képviselőjelöltje szerint a városi úthálózatokat csakis akkor lehet helyrehozni, ha helyben marad a település pénze.

3 tonna élelmiszert vont ki a forgalomból egy vadhús-feldolgozó üzemben a Nébih

A téli szezonális élelmiszerlánc-ellenőrzések újabb eredményeit tette közzé az Agrárminisztérium.