Öngyilkos lett egy rab Sopronkőhidán

Nagy Donát 2020-03-06 17:07:00
Korábban az őrökkel is összeverekedett, ezért egy egyszemélyes cellába zárták.

A sopronkőhidai börtönben híre ment, hogy csütörtökön az őrök bántalmaztak egy rabot, aki később meghalt - kezdi cikkét az Index.

A BVOP először egy csütörtök este közzétett közleménnyel válaszolt a péntek reggeli megkeresésre, eszerint a rab öngyilkos lett. Amikor a további részletekről érdeklődött az újság, kiderült: valóban történt egy verekedés, de a börtön szerint nem az történt, amit a börtön belső viszonyait ismerő források mondtak.

Az Index újbóli megkeresésére a BVOP sajtóosztálya határozottan cáfolta, hogy az elhunyt férfi bántalmazásba halt volna bele. Azt viszont elismerték, hogy a halála előtt egy másik fogvatartottal valóban összeverekedett, de a börtön szerint ebben az incidensben a rab nem, a személyzet viszont megsérült.

A BVOP tájékoztatása szerint március 5-én a fogvatartott a szabadlevegőn tartózkodás, azaz a séta során összetűzésbe keveredett egy másik rabbal.

"A rendkívüli eseményt a börtön munkatársai észlelték és az ilyenkor életbe lépő szakmai protokoll alapján intézkedtek. Az érintett fogvatartott a többszöri felszólítás ellenére az együttműködést mindvégig megtagadta, az intézkedés során az egyik kollégánkat leköpte és fenyegető mozdulatokat tett felé, majd a másik felügyelőt lábszáron rúgta miközben hangosan szidalmazta őket. Az eset során a személyi állomány tagja 8 napon belül gyógyuló sérülést szenvedett, a fogvatartott az intézkedés során nem sérült meg"

- írta a BVOP az Indexnek.

A közleményből kiderül, hogy "a szakmai protokollnak megfelelően" a fogvatartott ezután került egyszemélyes biztonsági elkülönítésbe, ahol aztán öngyilkos lett.

Szólj hozzá!

Pintér Bence feljelenti mint bűnszervezetet és kezdeményezi a fekete pufajkások kitiltását Győrből

Feljelentéséhez csatolta azokat a felvételeket, amelyek alapján a nyomozó hatóság beazonosíthatja az elkövetőket.

3 és félmillió forint értékben elkövetett internetes csalás miatt kell bíróság elé állnia egy férfinak és egy nőnek

Nem létező árúkat kínáltak eladásra. Körmendi és Szentgotthárdi vásárlókat is megkárosítottak.

Kósa Roland a MÁV vezetőivel egyeztetett: több győri vasúti ügyben is előrelépést ígérnek

Az alpolgármester szerint az aluljáró takarításától az akadálymentesítésen át a zajvédelemig több konkrét kérdésben is sikerült eredményt elérni.

Több mint 100 millió forinttal támogatja Győr a civil szervezeteket

A városházán megkezdődött a támogatási szerződések aláírása, a 2026-os költségvetésben több fontos területre is jut pénz.

Magyar Péter reagált Szijjártó kijelentésére: „Magyarország helye Európában van” 

A TISZA elnöke szerint elfogadhatatlan, hogy bárki az EU-n kívül képzelje el az ország jövőjét.

Betondarabokkal dobálta meg apósát egy rábapordányi férfi

Szóváltásba keveredtek, most garázdaság és rongálás a vád. 

Kósa Roland a győri események után üzent a rendőrsének: bízik benne, hogy tanultak a 2006-os hibákból

Az alpolgármester szerint a múlt és a jelen ijesztően hasonlít egymásra.

A Savaria tér lesz Orbán Viktor szombathelyi látogatásának helyszíne

Csütörtökön 19 órakor mond beszédet a kormányfő.

700 millió forintos adózás előtti nyereséggel zárta 2025-öt a SZOVA

Csak a hulladékkezelés 2 milliárd foritnyi bevételt hozott.

Megint feljelentették a Bűnvadászokat

Ezúttal Kőszegen jártak el a rendőrök.

Ha csak egy videót nézel ma meg az este Győrbe érkező Orbán Viktorról, akkor ez legyen az!

18 percben gyönyörködhetsz vagy épp szörnyülködhetsz, hogy a miniszterelnök hányszor hasonult meg az elmúlt évtizedekben. 

Szombat este egy órára elsötétül Győr több ikonikus helyszíne - a Föld órája miatt

A város is csatlakozik a világméretű klímavédelmi akcióhoz, amelynek célja, hogy emlékeztessen: a környezetvédelem a mindennapi döntéseknél kezdődik.