Nyílt pályázaton versenyeztették meg az egyedül induló Illés Akadémiát az újonnan épülő fociakadémia üzemeltetésére

Farkas Bazsi 2019-11-18 11:59:00
15 évre kapta bérbe a létesítményt a Haladást éppen elcsórósító gazdasági csoport.

Ha van építkezés Szombathelyen, ami kiverte a lakóknál a biztosítékot, akkor az a virágos rétet szanáló labdarúgó akadémia, ami a város határban nő ki a földből. Egyelőre senki sem érti, hogy mi szükség van újabb foci utánpótlás létesítményre akkor, amit ráadásul 6 milliárd forintért a Mészáros Lőrinc érdekeltségébe tartozó ZÁÉV Zrt. épít. 

Ahhoz, hogy megértsük szombathelyi foci helyzetét ki kell nyitni a látószöget és a Szombathelyi Haladást is górcső alá kell venni. A Haladás jelenleg az NB II-ben versenyez, ott is sereghajtó a társaság. Az azt működtető cég, a Szombathelyi Haladás Labdarúgó Kft. régóta komoly adóssággal küzd. Mindez - a cégvezetők állítása szerint - oda vezethető vissza, hogy nőttek a fociban a kiadások, a bevételek pedig csökkentek, ráadásul egy komoly szponzor is visszalépett a Hali mögül. Hogy mekkora a baj, nem tudni. De NAV végrehajtás, önkormányzati jóváhagyás nélkül csökkentett törzstőke, korábban pedig fizetési elmaradások is jellemezték a kft.-t.


Továbbá arról is mélyen hallgat most már a kft és a Haladás VSE is, hogy hogyan is áll a focisták befogadása az egykori anya egyesületbe. A nyáron ugyanis komoly közlemény cunami lepett el minket is azzal kapcsolatban, hogy szándék az lenne bőven a Labdarúgó Kft. többségi tulajdonosának, a Halmill Kft.-nek az átvételére, csakhogy azóta sem történt semmi. És innen kezd érdekessé válni az akadémia.  

Több forrásból ugyanis úgy értesültünk, hogy nem a Haladás VSE-nél landol végül a Halmill, hanem az Illés Béla Labdarúgó Akadémia fogja átvenni a többségi tulajdont.

Ehhez jön most az az újabb adalék, hogy az Illés Akadémia még tovább terjeszkedik, hiszen újabb pályák kerülnek hozzájuk.

Ungár Péter (LMP) országgyűlési képviselő írásbeli kérdést intézett az Emberi Erőforrások Minisztériumához, amelynek nevében Rétvári Bence államtitkár válaszolt.

Ebből az derül ki, hogy nyílt vagyonhasznosítási pályázatot hirdettek meg, amin mindössze egyetlen pályázó volt, az pedig az Illés Labdarúgó Akadémia volt, akik így el is vitték a létesítményt.

  • 15 éves időtartamra kapták meg a használati jogot. 
  • A létesítmény üzemeltetése, fenntartása, karbantartása az ő dolguk.
  • A közüzemi költségeket Illéséknek kell állni.
  • Az árvízvédelemmel kapcsolatos teendőket szintén nekik kell ellátni.


Bár apránként tisztul a kép, továbbra is nagyon sok kérdés van még Haladás-ügyben. A városháza a múlt hét végén kapta meg azokat a pénzügyi beszámolókat, amikből kiderül az NB II-es csapat valódi anyagi helyzete. Ezt legkésőbb a novemberi közgyűlésen, vagyis november 28-án a nyilvánosság is megismerheti.


 

Szólj hozzá!

Csendes, motoros felvonulással búcsúznak ’Almától’, szombaton, Győrben

A tragikus körülmények között elhunyt motorost, egyedi módon kísérik utolsó útjára. 

Ma van a család nemzetközi világnapja

A legfontosabb egység az életünkben, de vajon kinek mit jelent?

Idén is a Paks nyerte a Magyar Kupa döntőjét

Büntetőpárbaj végén fricskázták meg újra a Ferencvárost.

Vádemelési javaslatot tett a rendőrség a szombathelyi zebrás kettős gázolás ügyében

Maradandó fogyatékosságot eredményező közúti baleset gondatlan okozása vétség miatt folytattak büntetőeljárást.

Danny Van Poppel nyerte a Tour de Hongrie győri befutóját

A 100 éves verseny első szakasza az ETO Parkban ért célba, Pelikán János a legjobb magyar.

Kitüntették a mentők Ágh Pétert

Az indoklás szerint a képviselő példaértékűen támogatta a mentők munkáját és fejlesztéseit.

Győrszentiváni siker! Újra nyitva a Lakossági Információs Iroda

Hat hónapnyi herce-hurca után újra lehet helyben intézni egy csomó mindent. 

Mennyire ismerjük a testünk működését?

Időről időre helyet kapnak a hírekben olyan betegségek, állapotok, amelyek az adott ország lakosságának jelentős részét érintik.

Veréssel fenyegettek meg egy szombathelyi önkormányzati képviselőt

A képviselő kitiltotta a férfit a szociális bérlakásokból, emiatt akart rá kezet emelni.

Illés Károly nem veszi fel Hende Csaba parlamenti mandátumát

A Fidesz vezetésének hamarosan döntenie kell, hogy ki ül be a Vas01-es választókerület megüresedett képviselői székébe.

Kövér László Tápszentmiklóson "hazaárulózott"!

Az Országgyűlés elnöke Fekete Dáviddal karöltve kampányolt Ukrajna ellen. (Véleménycikk következik.)

A celldömölki nyomozók befejezték abban az ügyben a nyomozást, amelyben egy osztrák nő méltatlan és veszélyes körülmények között tartott állatokat

A hatóságok és a civil állatvédő szervezetek 102 kutyát és 32 további állatot mentettek ki két csöngei ingatlanról.

Szikével rabolta ki a dohányboltot egy férfi Mosonmagyaróváron

Roller, ruha, dohánybolt: az óvári férfi nem tudott leállni. 

Útlezárások, forgalmi változások Győrben a Tour de Hongrie idején

A 100 éves verseny páratlan élményt, és komoly lezárásokat hoz szerda délután. 

Ende - Elérhetetlen lett Hende Csaba Facebook-oldala

Szombathely parlamenti képviselőjének hivatalos közösségi oldala februárban frissült utoljára.