150 négyzetméternyi területet ad bérbe Sárvár városa egy vállalkozónak, aki egy vendéglátót hoz majd létre a Csónakázó-tó mellett - döntött a város képviselő-testülete a februári ülésén. A területen nagyjából egy 72 négyzetméteres pavilon felépítésére adtak engedélyt, amihez így egy 78 négyzetméteres előkert is kapcsolódik.
A területet a város évi bruttó 1 millió 405 ezer forintért adja majd bérbe, a vállalkozó ezen felül a saját költségén építteti majd fel a pavilont. A vállalkozó a várossal meghatározott időre, 15 évre bérli ki a terültet, és már azt is tudni lehet, hogy a vendéglátó délelőtt 11 órától este 22 óráig tarthat majd nyitva, ha elkészül.
A képviselő-testületi ülésen bemutattak egy térképet is, ebből jól látszik, hogy hova fog majd épülni a vendéglátó:

Fotó: sarvarvaros.hu
Tehát, nagyjából itt, egy dobásnyira a tóparttól:

Az augusztus 5-i programot az eredetileg meghirdetett helyszín helyett az Esterházy-palotában rendezik meg.
A Rómer Flóris Múzeum arra kéri a vízpartokon kirándulókat és horgászokat, hogy ha régészeti leletre bukkannak, ne mozdítsák el, hanem értesítsék a szakembereket.
A rendőrség a megszaporodott lakossági panaszok miatt kiemelten foglalkozik a területtel.
A korábban elnémult rádió, és a lekapcsolt tv-adás után ma a web- és a Facebook-oldal is elérhetetlenné vált.
A kormány szerint már több száz vállalat csökkentette energiafelhasználását, de a következő napok extrém hősége miatt továbbra is fokozott takarékosságra kérnek mindenkit.
A törés szépen gyógyul - nyugtatott Kondora István.
Nemény András polgármester azt is megtiltotta, hogy az intézmények, gazdasági társaságok területén kialakított elektromos gépjármű töltőállomások 17.00 és 22.00 óra között használják.
A városban jelenleg biztosított az ivóvízellátás, ugyanakkor az elhúzódó hőhullám és a Duna alacsony vízállása miatt Pintér Bence szerint most minden győri együttműködésére szükség van.
2028-ra készülhet le, 12 milliárd forintot emészt majd fel az építése.
A komoly turbulenciában lévő fiatal demokraták leigazolták Palóc Andrét is - felkészül a “győri” Szakács István?
Közel félmillió forint készpénzt vittek el az autójából, miközben a férfi egy apartmanházban tartózkodott.
A rendkívüli hőhullám és az országos takarékossági intézkedésekhez csatlakozva 77 helyszínen kapcsolják le fokozatosan a városi díszfényeket.
Robotikát, mesterséges intelligenciát és nemzetközi csapatmunkát tanultak az Audi Development Camp résztvevői, a legjobb csapat pedig különdíjat is kapott.
A Tourinformmal szemben újranyitott belvárosi hűsítőhely mellett több klimatizált közösségi tér és öt párakapu is segíti a győrieket a tartós kánikulában.
A város első embere augusztus 10-ig szabadságon van, utána ígért részletes tájékoztatást az állapotáról.
Augusztus 3. és 10. között nem hajthatnak át autóval a felüljárón, a Szentiváni úti körforgalmat pedig két napra szintén lezárják.
Az elemzők szerint ugyan elmaradt a GDP-bővülés a várakozásoktól, de a gazdaság már ötödik egymást követő negyedévben növekedett, ami a tartós stagnálás végét jelezheti.
Augusztus 7-ig lehet jelentkezni a győri egyetem önköltséges és államilag finanszírozott képzéseire, összesen több mint nyolcvan képzési lehetőség közül választhatnak az érdeklődők.
