Németh Zsolt: Lakossági fórumra mentem, de pártrendezvényen találtam magam

ugytudjuk.hu 2019-09-26 09:45:00
A sárvári politikus azt írja, szintet léptek a fórumok a városban.

Nemrég érkezett a lapunkhoz Németh Zsolt, a Híd a Jövőnkért Egyesület polgármesterjelöltjének a sajtóközleménye, amit változtatás nélkül közlünk:

Lakossági fórumra mentem, de pártrendezvényen találtam magam

A médiával kapcsolatosan a sárvári ellenzéki képviselők már rengetegszer kifejtették a véleményüket. Ennek összegzése az, hogy a korábbi sajtótájékoztatóinkat követően többszörösen megfigyelhető volt, hogy a véleményüket nem úgy, esetenként egészen másként, vagy éppen kommentálva és átértékelve juttatták el a sárvári polgárokhoz. 

Ekkor világosan azt mondtuk, hogy ebben a formában nem kívánjuk igénybe venni a média szolgáltatását, mert egyoldalú, propagandára törekvő, és az ellenzéki oldalt esetenként negatív fényben és hamisan tünteti fel. Most viszont kampány van. A kampányban ahhoz, hogy egyenlők legyenek a versenyfeltételek egy közpénzből fenntartott médiaszolgáltatás, amely a sárváriak adóforintja, az nem lehet a Fidesz jelöltjeié.

 

Minden sárvárinak az lenne az érdeke, hogy arányosan, pártatlanul, és félelem nélkül, minél mélyebben megismerhesse a polgármesterjelölteket, és a képviselőjelölteket egyaránt. Sajnos nem így van. Látjuk, hogy a Sárváron a Választási Bizottság sem értette, vagy nem akarta megérteni azt, hogy mi a város, és mi az emberek érdeke

A médián túl ma már a lakossági fórumok is szintet lépnek, és azzal a megdöbbenéssel találkoztam, hogy egy meghirdetett lakossági fórumon egyszerűen nyíltan arról beszélnek, hogy ez az „ő” rendezvényük. 

Németh ellenzéki polgármesterjelölt felteszi a költői kérdést: Vajon a csapadékvíz-elvezetés, az utak állapotának javítása, a szociálpolitika, az egészségügy, az oktatás, a parkolás kérdése, és napestig sorolhatnánk, vajon csak a fideszes szavazók “rendezvénye”? És vajon ők minden tekintetben egyetértenek a jelenlegi helyzettel? Azon már meg sem lepődünk, de intelligencia vonatkozásában sajnosnak tekintjük, hogy az említett lakossági fórumon a megjelent képviselők és városvezetők még odáig sem jutottak el, hogy legalább egy szóval üdvözöljék az ellenzék polgármesterjelöltjét, aki egyben város jelenlegi képviselője.

Mi soha nem fogjuk azt a hibát elkövetni, hogy bármilyen rendezvényünkön politikai ellenfeleinket legalább egy gondolattal ne köszöntsük. Emberek vagyunk, azok is maradunk, és alázattal, tisztességgel viselkedünk minden élethelyzetben.
 

Szólj hozzá!

Feladta magát: letartóztatták a győri halálos gázolás gyanúsítottját

A 19 éves férfi tíz nap bujkálás után önként jelentkezett a rendőrségen, a bíróság egy hónapra elrendelte a letartóztatását.

Lezárták a győri Baross híd, Hunyadi utca és Wesselényi utca közötti járdáját - felújítás kezdődött az egyik legforgalmasabb gyalogos szakaszon

Az Útkezelő Szervezet a nyári tanszünet idején végzi el a 160 méteres járdaszakasz teljes felújítását. A munkák idejére kerülőutat jelöltek ki.

2020 és 2025 között 11 milliárd 852 millió forintot kapott az államtól az Illés Akadémia, a kiemelt akadémiai státusza miatt

De ezen felül is kapott állami pénzt. Összesen 14 milliárd forint után csippant a telefon.

Harmadfokú hőségriasztás lép életbe - csütörtöktől, jövő kedd éjfélig tart a rendkívüli készültség

A tartós kánikula komoly egészségügyi kockázatot jelent, a hatóságok fokozott óvatosságra kérik a lakosságot.

Újabb szervezet állt ki az M87-es mellett: a Közösen Vas Megyéért Egyesület is nyílt levélben fordult Vitézy Dávidhoz

Az egyesület szerint a túlárazott beruházásokkal szemben fel kell lépni, de a Kőszeg és Szombathely közötti négysávos út megépítését nem szabad elhalasztani.

Új látványelemekkel, különleges fényfestéssel és erős vállalati összefogással készül a jubileumi Savaria Történelmi Karnevál

A 25. jubileumi Savaria Történelmi Karnevál sajtótájékoztatóján a szervezők ismertették a rendezvény legfontosabb újdonságait, bemutatták a jubileumi év kiemelt programjait, valamint a Karnevál megvalósítását segítő vállalati partnereket és együttműködéseket.

Rápli Róbert: Az M86-os és az M87-es fejlesztése nem maradhat el!

Szombathely parlamenti képviselője levélben fordult Vitézy Dávid miniszterhez.

Nagy István azonnali beavatkozást követel az üzemanyagárak miatt – miközben a kutakon szinte ugyanazok az árak, mint az Orbán-kormány ársapkája idején

A volt agrárminiszter szerint a gazdáknak nem ígéretekre van szüksége, hanem kiszámítható megélhetésre - kérdés, hogy az elmúlt 16 év, vagy a plusz 3 forint a kutakon fáj-e nekik jobban.

Országos szabályozást sürget a győri azbesztes utak ügyében Balog-Farkas Renáta

Az alpolgármester levélben fordult Gajdos László miniszterhez, és több javaslatot is tett a szerpentinitet tartalmazó útburkolatok egységes kezelésére.

Közel félszáz győri diák szerzett diplomát a Nemzeti Tudósképző Akadémián

A Győri SZC Baksa Kálmán Két Tanítási Nyelvű Gimnázium 48 tanulója teljesítette sikeresen a rangos tehetséggondozó program követelményeit.

Romantikus vígjáték és Star Wars a csillagos ég alatt – újabb két estén vár a szombathelyi Zenés Kertmozi

Két egymást követő estén ismét szabadtéri mozivá alakul az Emlékmű-domb. Július 31-én a friss magyar romantikus vígjáték, a Szenvedélyes nők, augusztus 1-jén pedig minden idők egyik legismertebb sci-fije, a Star Wars IV. rész – Egy új remény várja a közönséget. A vetítések ingyenesek.

Vádat emeltek egy győri nő ellen aki kidöntötte a vasúti jelzőlámpát, majd elhajtott 

A vádirat szerint a baleset után nem állt meg, nem értesítette a hatóságokat, a megrongálódott jelzőberendezés pedig átmenetileg csökkentette a vasúti átjáró biztonságát.

Nagy nap lesz ma a parlamentben: a Vagyonvisszaszerzési hivatalról, és az ügynökaktákról szavaznak a képviselők, valamint elköszönhetünk a vármegyéktől és a főispánoktól is

Az Országgyűlés több jelentős törvényjavaslatról szavaz, miközben megkezdődik az állambiztonsági iratok teljes körű feltárásáról szóló előterjesztés vitája is.

Megújult a Magyar Ispita épülete Győrben - szeptemberben új kiállítással nyitja meg kapuit

Interreg-támogatással rekonstruálták a város egyik legjelentősebb műemlékét, amely a felújítás után korszerű kiállítóhelyként és kulturális központként várja majd a látogatókat.

Hétvégén módosul a vasúti menetrend a Budapest–Győr–Hegyeshalom vonalon

Karbantartási munkák miatt augusztus 1-jén és 2-án több járat a megszokottól eltérő menetrend szerint közlekedik.

Tárlatvezetések és különleges kiállítások várják a látogatókat a győri Rómer Múzeumban

A hét programjain az agyagkatonák titkai mellett kortárs képzőművészeti tárlatok is várják az érdeklődőket Győrben.

Kedden több órára elzárják a vizet Győrszentiván egy részén

Ivóvízhálózat-rekonstrukció miatt az Egysori út, a Lőtér út és a Kisvasúti utca környékén 8 és 14 óra között szünetel a szolgáltatás.

Halált okozó testi sértés miatt vettek őrizetbe egy férfit Szombathelyen

A férfi részletes beismerő vallomást tett a Szent Gellért utcában történtek miatt.

A tökéletes beltéri ajtó kiválasztása: stílus és funkció harmóniája

A belső tér kialakításában az ajtók alapvető szerepet játszanak.