Nem válaszol a Szombathelyi Önkormányzat kérdéseire a 600 milliós tartozást felhalmozó VasiVíz igazgatósága

Nagy Donát 2019-12-12 11:21:00
A tegnapi Felügyelőbizottsági ülés is elmaradt. Határozatképtelen volt a cég mai igazgatósági ülése.

A VasiVíz botrány ott kezdődött, hogy az új városvezetés visszahívta posztjáról Kohuth Viktort a társaság vezérigazgatóját, akinek végkielégítését 9 hónapban maximalizálták a képviselők. Erre Kohuth a soron következő igazgatósági közgyűlésen azt terjesztette be, hogy bérkiegészítésként bruttó 36 millió forintot tehessen el úgy, hogy jutalom címén 60 millió forintot ígyis úgyis kapna.

Ráadásul a VasiVíz jelenlegi állapotában 600 millió forintos hiánnyal küszködik.

A pénzt meg is szavazták, de később Kohuth a népharagot látva inkább lemondott az összegről.

Az új fejleményekről és a visszásságokról Horváth Attila, Szombathely alpolgármestere tájékoztatott minket:

A Vasivíz Zrt. a mai napra hívta össze a társaság közgyűlését. A társaság szabályai szerint a közgyűlésre előterjesztett javaslatokat az Igazgatóságnak előzetesen meg kell tárgyalnia és állást kell foglalnia. Az Igazgatóság 2019. november 22-én, illetve 2019. december 2-án is tárgyalta a Közgyűlés napirendi pontjait, a többi között a vezérigazgató munkaviszonyának megszüntetésével és az új vezérigazgató megválasztásával kapcsolatos kérdéseket. 

Az Igazgatóság működésével, az ott hozott döntések jogszerűségével kapcsolatban Szombathely Megyei Jogú Város Önkormányzata több alkalommal is aggályokat fogalmazott meg, amelyet az Önkormányzat a vezérigazgató, az Igazgatóság és a Felügyelőbizottság részére is eljuttatott. A feltett konkrét kérdésekre semmiféle válasz nem érkezett, a tegnapi napra összehívott felügyelőbizottsági ülés pedig elmaradt! Mindezek miatt Szombathely Megyei Jogú Város Önkormányzata a Vasivíz Zrt. mai közgyűlésén nem vett részt.

Önkormányzatunk bízik abban, hogy a megfogalmazott felvetésekre jogilag megalapozott választ kap, a Felügyelőbizottság és az Igazgatóság a törvényben előírt kötelezettségeit teljesíti a megismételt közgyűlés időpontjáig (2019. december 17-ig), amelyen a társaság felelős többségi tulajdonosaként, a működőképesség megőrzése érdekében részt fog venni.


Szombathely, 2019. december 12.


dr. Horváth Attila
Szombathely MJV alpolgármestere

Nemény András levele a Vasivíz igazgatóságához:

A szombathelyi önkormányzat nélkül a ma reggelre összehívott tulajdonosi taggyűlés határozatképtelen volt, így nem sikerült új vezérigazgatót sem kinevezni.

Szólj hozzá!

Lépj be az életmentők közé: a plazmaadás hálás feladata

Sokan tisztában vannak azzal, hogy a véradás nélkülözhetetlen a modern orvoslásban, viszont a plazmaadás jelentőségét kevesen ismerik.

Magyar Péter levelet kapott Mészáros Lőrinctől – vagy Várkonyi Andreától – miszerint a TV2 nem eladó

A leendő miniszterelnök szerint dehogynem, csak a milliárdosnak elfelejtettek szólni. Aki  ezzel a levéllel végre beismerte, hogy a csatorna az övé.

Nem áll le a szemétszállítás május 1-jén Győrben

Az ünnepnap a gyűjtést nem érinti, de a hulladékudvarok és az ügyfélszolgálat zárva tartanak.

A Fidesz-frakció tagja lesz a TISZA számára láthatatlan képviselő

Nagyon úgy néz ki, hogy Ágh Péter felveszi a mandátumát.

Pintér Bence visszaszerezte az adatbetekintés jogát Győrben – „Átvilágítjuk az önkormányzati cégeket”

Másfél év után újra ráláthat a városi cégek működésére a polgármester, de a kulcsjogkörök továbbra is a Fidesz kezében maradtak.

Országos sikertörténet Győrben - a szakképzés legtehetségesebb diákjai mutatták meg tudásukat, tehetségüket

A döntő ismét megmutatta, hogy ezekben a diákokban hatalmas potenciál rejlik.

A megállapodás szerint városi delegáltnak is kell lennie az SZKKA felügyelőbizottságában, de úgy delegált a cég új tagot, hogy a szombathelyi önkormányzat erről még csak nem is tárgyalt

Az állami 15 millió forintos mentőöv is kevésnek bizonyult, továbbra is végrehajtás van a helyi profi kézilabdát üzemeltető Kft-én. 

Természet ihlette árnyalatok uralják a burkolatok piacát

A külső tér kialakításakor a választott színek központi szerepet töltenek be.

Vámos Zoltán főispán szerint politikai támadás a kormányhivatali kamu foglalkoztatások ügye

Eljárásról sem nekem, sem a Hivatalnak nincs tudomása - írja a hivatal vezetője.

Kósa Lajos sem ül be a Parlamentbe

A Fidesz tisztújító kongresszusán sem indul egyetlen tisztségért sem.

Nem ment át a közgyűlésen a Móricz Zsigmond rakpartra tervezett monstrum épület terve

A győri látképet romboló társasház egyöntetű elutasítást kapott. 

Lannert Judit vezeti az oktatást – újabb minisztert nevezett meg Magyar Péter

A TISZA Párt elnöke szerint a gyermek- és oktatásügy élére egy több évtizedes tapasztalattal rendelkező szakember kerül.

A közgyűlés elfogadta a Győr+ és az önkormányzat vagyonkezelői szezrződésének módosítását

Változnak a plakát kihelyezési szabályok, és hamarosan kiderülhet az is, hogy pontosan mekkora bajban van a médiacég. 

Komoly összegben fogadnánk, hogy elhoztuk az összes győri programot a hétvégére

Autós nyílt nap, anyák napi készülődés, hangfürdő, egy csomó koncert és még rengeteg minden más. 

Kósa Roland: “Én azt gondolom hogy önök az igazuk bizonyítása érdekében megtévesztették a győrieket!”

Az alpolgármester szerint a Győr-Szol Zrt. trükközött az adatokkal az ominózus "Nokiás-dobozos" közgyűlésen. 

Vitézy Dávid és Kátai-Németh Vilmos is miniszter lett a TISZA-kormányban

A közlekedési és a szociális tárca vezetőit jelentette be Magyar Péter - délután az oktatásügy miniszterének személyére is fény derül. 

Nem oszlatta fel magát, tovább dolgozik a győri közgyűlés

Fekete Dávid a frakciójával szemben szavazott, Szeles Szabolcs inkább tartózkodott.