Nem magyar állampolgárként mindenképpen haza kell jönnie? Mutatjuk a megoldást!

Nagy Donát 2020-09-03 10:58:00
Minden más ország piros besorolású, de alapos indokkal a rendőrség méltányossági eljárásban dönthet a beutazásról.

Magyarország a korábbi veszélyhelyzetet június 18-án szüntette meg, onnantól pedig hivatalosan egészségügyi válsághelyzet van, ami járványügyi készültséggel is jár.

A járványügyi készültség időszakára a külföldről érkező nem magyar állampolgárok Magyarország területére történő belépésére a járványügyi készültségi időszak utazási korlátozásairól szóló 341/2020. (VII. 12.) Korm. rendelet rendelkezései korlátozó szabályokat határoznak meg.

Itt korábban megkülönböztettek zöld, sárga, és piros országokat a "veszélyességük" alapján, ami mára okafogyottá volt, ugyanis most már minden ország piros a magyar kormány szerint.

Így Európában egyedüli országként lezártuk a határokat, a piros országokból (azaz bárhonnan) nem magyar állampolgár nem léphet hazánk területére.

Mármint általában, de jó okkal bizony megvan rá az esély, hogy beengednek Magyarországra.

Képünk illusztráció.

Fotó: Pixabay

Kinek jó a méltányossági eljárás?

Talán nem is olyan ritka eset, hogy a külföldre kiköltöző magyar állampolgár párja, gyermekei, egyéb szerzett rokonai nem magyar állampolgárok, de egy családi tragédia, temetés, öröklés, vagy más hasonló, halaszthatatlan ügy miatt kénytelenek Magyarországra jönni.

Fodrászhoz, fogorvoshoz vélhetően nem fognak átengedni a határon.

Hol lehet kitölteni?

A police.hu-ra felkerült egy új űrlap, amelynek pontos kitöltésével és a szükséges okmányok feltöltésével a határvédelmi szervek engedélyezik a beutazást.

Az ugyintezes.police.hu oldalon az „Államhatáron történő beutazáshoz méltányossági kérelem“ ablakra kell kattintani, majd ott megkeresni a "COVID-02 Méltányossági kérelem beutazáshoz" menüpontot.

A szükséges igazolásokat itt lehet feltölteni, de érdemes minden lehetséges rubrikát kitölteni, majd a végén elküldeni az egész pakkot egy gombnyomással.

Sőt, mindez angol nyelven is elérhető.

A kérelem pozitív elbírálása a beutazást engedélyezi, a karantén alól viszont nem mentesít.

Nem kell engedélyt kérni:

  • magyar állampolgárnak,
  • aki Magyarországon állandó tartózkodásra jogosult, és családtagjának, ha ezt a jogát okmánnyal igazolja,
  • aki rendelkezik az idegenrendészeti hatóság valamely jogcímén 90 napot meghaladó idejű tartózkodásra kiadott, érvényes, Magyarország területén való tartózkodásra jogosító engedélyével, és az erről szóló okmányt belépéskor bemutatja.

Szólj hozzá!

Átformált szemöldökök: a laminálás új trendje

Emlékszel arra az időre, amikor a laminálás csupán a dokumentumok megóvását szolgálta?

A mezőgazdasági naplóvezetés jelentősége és kihívásai

A mezőgazdasági gazdálkodás bonyolult és folyamatosan változó terepén a gazdálkodási napló vezetése szinte elkerülhetetlen tevékenység.

Hőségriadó – vizet oszt és párakapukat telepít a GYSEV

A vasúttársaság Szombathelyen, Zalaegerszegen és Sopronban az utascsarnokban elhelyezett szódaautomatákból biztosít hűtött vizet az utasok részére naponta 10 és 18 óra között.

Fitten időskorban is: így őrizhetjük meg egészségünket

Ahogy egyre több évet számítunk, elkerülhetetlenül felmerül a kérdés: hogyan maradhatunk fizikailag és mentálisan is frissek, hogy a későbbi életszakaszokat is aktívan tölthessük? Az egészség fogalma gyakran félreértett, hiszen nem pusztán a betegségek hiányáról van szó.

Többet internetezünk, de több pénzt is kell költünk rá mostantól – árat emelnek a mobilszolgáltatók

339 milliárd forintos bevételt termelt a távközlési szektor az év első negyedévében, miközben júliustól a Telekom és a Yettel, szeptembertől pedig a One is emeli a havidíjakat.

Új ipari parkot építene? Cserébe állítsa helyre a természetet!

Egy brit modell szerint a beruházásoknak nemcsak csökkenteniük kell a környezeti károkat, hanem mérhetően javítaniuk is kell a természet állapotát.

A hőség miatt módosul a kutyasétáltatás rendje a Győri Állatmenhelyen

Hétvégén csak a délelőtti órákban lehet sétálni a menhely kutyáival, a gondozók a négylábúak védelme érdekében kérik a szabályok betartását.

Fokozott katonai jelenlétre és hanghatásokra kell számítani Győrben a légvédelmi rakétaezred gyakorló terének környezetében

Vaklőszeres kiképzést tart a Magyar Honvédség a hétvégén, a környéken élők erősebb zajokra és katonai járművek mozgására számíthatnak.

Magyar Péter kezdeményezésére kikerült az ukrán csatlakozás gyorsítására utaló rész az EU-csúcs záródokumentumából

Az Európai Tanács ülésén négyórás vita után született meg az a nyilatkozat, amelyet valamennyi tagállam támogatni tudott.

A Győri Ítélőtábla öt év börtönre ítélte a férfit, aki meg akarta fojtani a segítségére siető ismerősét

Az elsőfokú, felfüggesztett büntetést túl enyhének találta az ügyészség, a másodfokú bíróság végrehajtandó szabadságvesztésre súlyosbította az ítéletet.

Mától ismét locsolni kezdték a kalcium-kloridot a szombathelyi azbeszttel szennyezett utakon

A Greenpeace azonban ma arról beszélt, hogy ez az ideiglenes megoldás újabb problémákat hozhat magával.

Ingyenes hétvégi programok Győrben: táncfesztivál, koncertek, városi séták és családi események

Június 19. és 21. között ismét színes programkínálat várja a győrieket, a legtöbb esemény ráadásul ingyenesen látogatható.

130 milliárd forintos elektromos beruházást indított el Győrben az Audi - az eseményen Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter is részt vett

Az Audi Hungaria megkezdte az új MEBeco elektromos hajtás sorozatgyártását, ami 260 munkahely megőrzését biztosítja.

Megérkeztek a cöliákia gyorstesztek Győrbe, indulhat az ingyenes gyermekszűrés

Összesen 1500 tesztet osztanak ki a gyermekorvosoknak, a vizsgálat a 6 évesek státuszvizsgálatához kapcsolódik.

A Győri Fellebbviteli Főügyészség elérte a büntetés súlyosítását az életveszélyes kutyatámadás ügyében

Az ítélőtábla helyt adott az ügyészi fellebbezésnek, és három évre emelte a próbaidő tartamát.

Megduplázódott az alpolgármesterek száma Győrben, így újraosztotta a hatásköröket és a feladatokat Pintér Bence

Az új munkamegosztás szerint Balog-Farkas Renáta többek között a városüzemeltetésért és a sportért, Kósa Roland pedig továbbra is a fejlesztésekért és a kultúráért felel.

Hatékony vízszigetelés a tetőn

Az otthonunk biztos és kényelmes menedék kell, hogy legyen, ahol gondtalanul tölthetjük mindennapjainkat.