254 millió forintot költ el a magyar kormány a Szombathely - Balogunyom kerékpárútra, miközben hamarosan teljesen új nyomvonalon épül meg az M86-os ezen szakasza

Varga Mátyás Farkas Bazsi 2020-05-11 11:59:00
Addig is 3 kilométeren haladhatnak majd biztonságban a biciklisek.

A februári közgyűlésen jelentette be Nemény András (Éljen Szombathely!) Szombathely polgármestere, hogy sikeres volt a város pályázata, a Pénzügyminisztérium 254 millió forintot biztosít a Balogunyommal összekötést biztosító kerékpárút megépítésére. 

Régi kérése volt ez a balogunyomi és kisunyomi lakosoknak, ugyanis kerékpárút nélkül a forgalmas 86-os úton voltak kénytelenek tekerni. Közel 1600-an laknak a két településen, dehogy napi szinten hányan használják a főutat kerékpáron ülve, arról nem találtunk adatot.

Tarsoly Alfonzt (független), Balogunyom polgármestere most arról számolt be az Ugytudjuk.hu-nak, hogy napokon belül kézhez kaphatja az épülő kerékpárút támogatói okiratát, aminek szignózása után meg is kezdődhet az építés. Hogy mikorra várható az út elkészülése, arról a falu első embere nem tudott információt mondani.

Örülhetnek tehát a környék kerékpárosai, hiszen hamarosan biztonságosan közlekedhetnek.

Érdekes adalék azonban, hogy tavaly januárban közzétette a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. az M86-os út folytatásának terveit. 

A rajzon jól látszik, hogy a tervek szerint az M86-os erre terjeszkedő szakasza kihagyja Balogunyomot, Kisunyumot és Egyházasrádócot is, az épülő út, a már meglévő, a köznyelvben csak a körmendi egyenesnek hívott, 2x2 sávos útszakaszra csatlakozik rá. Igaz, a NIF egyelőre nem nyilatkozott arról, hogy mikorra is valósulhat meg a fejlesztés, ám az szinte biztos, hogy ha elkészül, akkor nagyban fogja tehermentesíteni a mostani 86-os főutat.

A kérdés csak az, hogy tulajdonképpen mennyi időre is ruházik be az állam a kerékpárútra úgy, hogy tudja, hamarosan egy sokkal csekélyebb forgalmat bonyolít majd a mostani közlekedési ütőér.

Te mit gondolsz erről? Szavazzuk meg!

Szavazás

Neked, mennyire jön be a válogatott új indulója?

Szólj hozzá!

Az Országgyűlés elfogadta a hatósági üzemanyagár megszüntetéséről szóló törvényt

Ugyanakkor rendkívüli helyzetben a kormány később ismét beavatkozhat a piaci árakba.

Lézeres szemműtét kockázatok és mellékhatások: mire számíthatsz a felépülési idő alatt?

Egyre többen döntenek a lézeres szemműtét mellett, hiszen a modern technológiáknak köszönhetően a beavatkozások gyorsak, biztonságosak és rendkívül hatékonyak.

Az időtálló cseréptető: klasszikus megoldás modern igényekre

A cseréptetőt évtizedek óta az egyik legismertebb opcióként tartják számon, és ennek megvannak a jó okai.

Csak kapkodjuk a fejünket: teljesen átalakítja a közmédiát az Országgyűlés - nem meglepő módon a Fidesz-KDNP nem támogatta a törvénycsomagot

Új intézmények jönnek létre, önálló lesz az MTI, megszűnik az MTVA jelenlegi formája, és új felügyeleti rendszert kap a közszolgálati média.

Újra kihallgatták Pintér Bencét a feljelentett Győr+ ügyében, ezúttal a városházán

Folytatódik a nyomozás a csődbe ment médiavállalat szerződései miatt indított büntetőeljárásban, a polgármestert ismét tanúként hallgatták meg.

76 millió forinttal lépett meg egy nő, aki azért vette fel a pénz, hogy egy kőszegi és egy szombathelyi házat megszerezzen

Bár engesztelésül végül a saját háza tulajdonjogát ruházta át a sértettre, így is bíróság elé kell állnia.

Két napra lezárják a héten Győrben, a Révfalusi híd kerékpárútját 

Dilatációs elemek cseréje miatt június 23-án és 24-én nem használhatják a bringások a Kossuth-híd kerékpársávját.

A kínai agyagkatonáktól az ukrán gyerekrajzokig – különleges kiállítások várják a látogatókat Győrben a Rómer Múzeum

Tárlatvezetések, nemzetközi jelentőségű kiállítások és kortárs művészeti tárlatok közül válogathatnak a látogatók.

Nyomoz a rendőrség a Győr+ ügyében

Tömeges fiktív foglalkoztatásra gyanakodnak. Volt, amikor 93 alkalmazott volt a cégnél.

Vannak dolgok amik nem változnak: rongyoknak nevezte a szivárványos zászlókat Novák Előd, aki szerint a másság gyógyítani való deviancia 

Az LMBTQ-közösséget sértő kijelentésekkel és a Pride betiltásának követelésével jelentkezett a Mi Hazánk alelnöke.

„A hatalmat a magyar néptől csak kölcsönkapjuk, nem örökbe” - legfeljebb 12 évig lehetnek hivatalban az országgyűlési képviselők Magyar Péter javaslata szerint

Az új szabály célja, hogy a jövőben ne alakulhasson ki ismét olyan politikai hatalmi rendszer, mint amilyet a TISZA Párt szerint az elmúlt évtizedekben kiépítettek.

A nemrég a mentőszolgálattól menesztett Győrfi Pál lesz a szombathelyi MCC vendége

Nézzünk a jövőbe! Egészség 2.0 címmel tartanak beszélgetést a volt Takáts-házban.

Július első hétvégéjén ismét a gyerekeké lesz a város - idén 19. alkalommal rendezik meg a Győrkőc Fesztivált

A rendezvény mára az ország egyik legnagyobb összművészeti gyermekfesztiváljává nőtte ki magát.

Innovatív megoldások az építészetben

Az építőipar és a digitális technológiák találkozása az utóbbi években új lehetőségeket nyitott meg a szakemberek számára.

Borneói kormányzati delegáció járt Győrben

Sarawak miniszterelnök-helyettese vezetésével érkezett 27 fős küldöttség a városba, hogy a térségfejlesztés és a nemzetközi együttműködések tapasztalatait tanulmányozza.