Müller: Kedden újabb védőoltás-szállítmány érkezik az országba

Bazsó Bálint 2021-01-04 11:52:00
A védelmi intézkedések elérték a céljukat, bizton állíthatjuk, hogy a megbetegedések terén csökkenő a tendencia - közölte a Müller Cecília az operatív törzs hétfői sajtótájékoztatóján.

A legfrissebb adatok ismertetése mellett (ezekről itt olvashat bővebben) közölte: az aktív fertőzöttek száma is 150 ezer alá csökkent, emellett a gyógyultak száma is "szépen emelkedik".

Hozzátette: új szakaszba lépett a védekezés, a védőoltások megérkezésével "nagy lehetőség áll előttünk."

Fontosnak nevezte, hogy a "felismerjük a védőoltások fontosságát", mert mint mondta: ezzel magunkat és a környezetünket is védjük, emellett csökken az egészségügyi dolgozók leterheltsége.

Emlékeztetett: 25 ponton zajlik a védőoltások beadása, továbbra is az egészségügyi, azon belül is a fekvőbeteg intézményekben dolgozókat oltják. Mint mondta: eddig körülbelül 12 ezer dolgozót oltottak be.

A mai napon azokba az intézményekbe is kiszállítják az oltóanyagot, ahonnan korábban jelentkeztek az oltásra, de még nem kapták meg azt, vagyis nem kell az oltópontig sem menniük - húzta alá.

Müller a többi egészségügyi dolgozót is arra biztatott, hogy jelentkezzen és foglaljanak időpontot.

"Az a cél, hogy minél rövidebb idő alatt, minél nagyobb arányban részesüljön a lakosság a védőoltásban"

Közölte: Holnap újabb oltóanyag-szállítmány érkezik, ez 39 ezer fő beoltására elegendő mennyiséget jelent.

György István, a Miniszterelnökség területi közigazgatásért felelős államtitkára közölte: az elmúlt hétvégén több mint 20 ezer óvodai és iskolai dolgozó tesztelését végezték el, ám mindössze 209 poizitív esetet regisztráltak. 

Értékelése szerint ez lényeges javulást jelent a korábbi adatokhoz képest, hiszen a fertőzöttségi szint mindösszes egy százalékos. 

Hozzátette: a fertőzötteknek 10 napos karanténba kell vonulniuk.

Szólj hozzá!

Terv szerint halad Győr egyik legforgalmasabb kereszteződésének rekonstrukciója a Vidéki Buszpályaudvarnál

Távhővezeték-csere és csőtörés is színesítette a Zrínyi-Hunyadi csomópont felújítását.

Básthy Béla: megnyugtató intézkedésekre van szükség Kőszegen is azbeszt-ügyben

A városban eddig 29 különböző helyen mutatták ki azbeszttel szennyezett kőzet jelenlétét, a történelmi kisváros idegenforgalma azóta jelentősen visszaesett, üresek a szálláshelyek, elmaradnak a vendégek.

Lemondott Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész - Magyar Péter szerint ezzel az Orbán-rendszer újabb bábjától szabadult meg az ország 

A távozó vezető döntését, az ügyészség függetlenségének megőrzésével indokolta, megbízatása augusztus 25-én szűnhet meg.

Orbán Viktor hazatért, gyorsan kinevezte Bóka Jánost frakcióvezetőnek, és ma már az is biztos, hogy a Fidesz új slágerszava az „önkény” lett

A volt miniszterelnök szerint Magyarországon diktatúra épül, miközben amerikai útját azzal magyarázta, hogy ha itthon marad, akkor sem tudott volna többet tenni.

A mészkőből készült fedkövek előnyei

Milyen anyagból készüljön kerítésének oszlopfedköve? A választék óriási, de a mészkő mindig is népszerű volt, köszönhetően természetességének és esztétikai vonzerejének.

Három mentőhelikopter érkezett a sárvári halálos baleset helyszínére

Egy kisteherautó és egy kisbusz frontálisan ütközött a 84-es számú főúton.

Nemény András: Megegyezésre törekszünk az Oladi Plató ügyében

A polgármester reagált a kivitelezőknek megengedett sűrűbb behajtás miatt érkezett panaszokra.

Suszter maradjon a kaptafánál? - a Republikon Intézet szerint nem csak jogászokból lehet államfő, legalábbis ezt mutatják az európai példák 

Az elemzés szerint a jogi diploma előnyt jelenthet, de sem az Európai Unióban, sem a magyar tapasztalatok alapján nem garanciája a sikeres köztársasági elnöki munkának.

Korrupcióról és közbizalomról beszélget Pintér Bence az Agora Körök rendezvényén ma este 7 órától

A győri polgármester lesz a szervezet következő nyilvános közéleti estjének vendége, szerdán, a Lima Pub & Hostelben.

Bemutatták a 3550 milliárd forintból megvalósuló Baross Gábor vasútfejlesztési programot, aminek keretében megújul a győri vasútállomás is

A város több jelentős vasúti beruházásban is érintett: akadálymentesítik az állomást, felújítják a peronokat, és gyorsabbá válhat a Budapest-Győr vasútvonal is.

Orbán Viktor fellázadt az ellen a rendszer ellen, amit tizenhat éven át saját maga épített fel

A volt miniszterelnök önkényuralmat, felszámolt jogállamot és megszüntetett politikai versenyt emleget, miközben regnálása alatt rendeleti kormányzás, médiatúlsúly, intézményfoglalás és a belső kör példátlan gazdagodása vált a rendszer alapjává.

Graffitiseket csíptek el Szombathelyen

Mindig elkapnak, amikor a falra íro....

Néher András: Ne a tisztességes emberek fizessék meg az építési hulladék leadásának árát!

A TISZA Párt országgyűlési képviselője a lakossági díjfizetés megszüntetését kezdeményezte az illetékes minisztériumnál.

A bűnügyi felügyelet szerepe a magyar büntetőeljárásban

A bűnügyi felügyelet kifejezés talán nem mond sokat mindenkinek, mégis fontos eleme a magyar büntetőeljárásnak.

Ritka pillanat a magyar politikában: a miniszterelnök elnézést kért és elismerte, hogy hibázott

Magyar Péter szerint az általa elkövetett kommunikációs bakik is hozzájárulhattak ahhoz, hogy Polgár Judit végül nem vállalta a köztársasági elnök-jelölést.

Lakossági fórumot tartanak Győrben, a Bisinger József sétány tervezett módosításáról

Július 23-án a Városházán ismertetik az övezeti paraméterek változtatására vonatkozó javaslatot.