Elvitelre 3 óra után is lehet ételt kérni az éttermekben a kormányrendelet szerint

Nagy Donát 2020-03-16 19:26:00
Az élelmiszerboltok és patikák ugyanúgy nyitva lehetnek, mint korábban. A kormány nyomatékosan kéri az időseket, maradjanak otthon.

Az Ugytudjuk is beszámolt róla, hogy Orbán Viktor reggel bejelentette:

  • Magyarország határait lezárják,
  • ma éjféltől a rendezvényeket is betiltják,
  • a szórakozóhelyeket, mozikat bezárják,
  • a kávézók és az éttermek, a boltok csak délután háromig lesznek nyitva, kivéve a patikák és az élelmiszerboltok

Az éttermekkel kapcsolatos intézkedés egész pontosan így hangzik:

  • A kereskedelmi tevékenységek végzésének feltételeiről szóló kormányrendelet szerinti vendéglátó üzletben (a továbbiakban: vendéglátó üzlet) 15.00 óra után 06.00 óráig az ott foglalkoztatottak kivételével – a (2) bekezdésben meghatározott kivétellel – tilos tartózkodni.
  • A vendéglátó üzletben 15.00 óra után 06.00 óráig az élelmiszer elvitelre történő megrendelése és átvétele, valamint a vételár megfizetése céljából és időtartamára korlátozódóan megengedett a tartózkodás.

Most megjelent Magyar Közlönyben azt is írják:

A 70. életévüket betöltött személyeket a kormány jogszabályban kéri, hogy lakóhelyüket vagy tartózkodási helyüket ne hagyják el. Ha pedig – áll a rendeletben – az idős emberek ezt vállalják, és erről tájékoztatják az önkormányzatokat, akkor az ellátásáról való gondoskodás a települési önkormányzat polgármesterének feladata.

Erről egyébként Nemény András (Éljen Szombathely) polgármester szintén beszámolt délután:

A szociálisan rászoruló 65 év feletti szombathelyi nyugdíjasok a 94/505-281-es telefonszámon jelezhetik étkeztetéssel, vagy egyéb szociális ellátással, segítséggel kapcsolatos igényeiket.

Azok a 65 év feletti szombathelyiek, akik hozzátartozójuk, ismerősük stb. segítségével a gyógyszerek kiváltását nem tudják megoldani, Szombathely Megyei Jogú Város Önkormányzata megszervezi a gyógyszerek kiváltását! Ebben az esetben munkanapokon (8.00 és 12.00 óra között) a következő számot kell hívni: 94/505-429, ugyanezen a telefonszámon lehet jelentkezni abban az esetben, amennyiben valakinek a bevásárlás elintézésével kapcsolatban lenne szüksége segítségre.

Szólj hozzá!

Elkészültek az M86-os, és M87-es utak kiviteli tervei

A tervek bemutatása az érintett településeken tavaly már elkezdődött.

Szeles Szabolcs 140 karakterben írta le a SEMMIT

Egyeztettünk, folytatódik - ezt üzente a győri politikus.

Elegancia és megbízhatóság: miért válassz modern betonkerítést?

Mekkora szerepet játszik számodra a kerítés otthonod körül?

Csillapítani vagy nem csillapítani: mit érdemes tudni a lázról?

A láz csillapításával kapcsolatban olykor egymással homlokegyenest eltérő tippeket, tanácsokat kaphatunk, olvashatunk. Ebben a zavaros helyzetben nehéz kibogozni, melyiket is érdemes követni.

30 millió forintért szeretne szökőkutat építeni a körmendi Fő térre a polgármester

A testületi többséget adó Változást a Városért szerint fontosabb lenne utakra és járdákra költeni a város pénzét.

Kicsi nagyköveteket köszöntöttek a Győri Városházán

Fiatal tehetségek vehettek át elismerést. 

Ingyen odaadták, most hazugságok mennek rajta - Kósa Roland a Győr+-nak ajándékozott városi hirdetési felületekről

Az alpolgármester szerint a győriek így komoly bevételtől esnek el, ráadásul a szerződést 10 évig felbontani sem lehet. 

Egy soproni munkásszállón szúrta le élettársát egy fiatal nő

A sértett életveszélyes sérülést szenvedett, az elkövetőt letartóztatták. 

A Závecz Research 10% előnyt mért a TISZA Pártnak a Fidesszel szemben

Majd’ 3 millió emberre teszik az ellenzéki párt támogatói bázisát - de erősödött a kormányoldal is.

15–20 darab MRI gépet jelentett volna az egészségügynek, ha a Nemzeti Konzultáció költségét az egészségügyre fordítja a kormány

Esetleg több mint 4 ezer csípő-, vagy térdprotézis-műtétet, amivel gyakorlatilag egy teljes évnyi csípő- és térdprotézis várólista eltűnt volna.

Kiállítások és aktuális programok a győri Rómer Múzeumban

Időszaki tárlatok, állandó gyűjtemények és vezetett foglalkozások várják az érdeklődőket.

Szolnokon folytatja Szymon Wójcik

A lengyel kosaras a Falcónál kezdte az idényt.

Eladó a szombathelyi Maci Húsbolt épülete

270 millió forintért kínálják.

Sajtóértesülések szerint az MSZP sem indul el az áprilisi választáson

Elfogytak. Nincsenek aktivisták, akikkel a kampányt végig tudnák csinálni.

Szombathelyen is előkerült a nagy fehér tábla

Vámos Zoltán rá is írt 12 darab nullát.

Miért válassz alakformáló fehérneműt?

A mai világban, ahol az önbizalom és a test elfogadása egyre fontosabbá válik, a testformálás iránti igény is megmaradt.

Pótolja a sárga kukák ürítését a héten a GYHG

A jeges utak miatt kimaradt szelektív szállításokat kedden és szerdán hozzák be több településen.