Marad az ingázók korlátozása a határon, a kormány nem tervez könnyíteni a munkába járók helyzetén

ugytudjuk.hu 2020-12-23 16:59:00
Ungár Péter érdeklődött a kormánynál, lehetne-e valamit változtatni. Nem lehet.

Ungár Péter, az LMP Vas megyei országgyűlési képviselője Dr. Palkovics László innovációért és technológiáért felelős minisztert kérdezte meg arról, hogy a munkájuktól eleső ingázók számíthatnak-e segítségre a kormánytól.

Tisztelt Miniszter Úr!

Az előző "Figyelembe veszik az ingázók helyzetét?" című írásbeli kérdésemre adott válaszában nem tért ki a külföldi munkavállalók anyagi helyzetére. Akik ingáztak és a járványhelyzet miatti határlezárásokból kifolyólag elvesztették jövedelmüket, azoknak most veszélybe került a megélhetése. Ez a helyzet idővel csak romlani fog és egyre több család mindennapi életét nehezíti meg a bevételkiesés.

Ezzel kapcsolatban tisztelettel kérdezem:

  1. Terveznek-e az ingázók szempontját megvizsgálva módosítani a korlátozásokon, hogy ne romoljon tovább az anyagi helyzetük?
  2. Ha nem tervezik ezen korlátozások módosítását, akkor milyen gazdasági segítséget fognak nyújtani a bevétel nélkül maradt ingázók számára?

A kérdésre Schanda Tamás János, Innovációs és Technológiai Minisztérium államtitkára adott választ.

A válasz röviden: amúgy is történelmi mértékű segítséget nyújtunk, bezzeg a baloldal!

A válasz hosszabban:

Tájékoztatom, hogy a vonatkozó szabályozás továbbra is lehetőséget biztosít az ingázó magyar állampolgárok számára, hogy a határtól számított 30 km-es körzetben munkát vállaljanak.

A baloldallal szemben a nemzeti kormány mindent megtesz a munkahelyek megőrzése, a családok jövedelembiztonságának megteremtése érdekében.

A történelmi mértékű Gazdaságvédelmi Akcióterv intézkedéseinek köszönhetően mintegy egy millió magyar részesülhet munkaerőpiaci vagy képzési támogatásban.

Jelenleg is zajlik a 25 év alatti, valamint az alacsony iskolao végzettségű nyilvántartott álláskeresők elhelyezkedését segítő program. Az Ágazati Bértámogatási Program pedig a járvány által leginkább sújtott ágazatokban dolgozó munkavállalók foglalkoztatásának fenntartását szolgálja. A támogatás eddig 50 ezer munkavállaló munkahelyének megtartásához járult hozzá.

Ungár Péter résztulajdonos az Ugytudjuk.hu-t kiadó gazdasági társaságban.

Szólj hozzá!

Új szintre emelkedik a kisautók tuningja

Képzelje el, hogy egy ikonikus kisautó formavilágát tapasztalt német tuningmesterek keze formálja még különlegesebbé. Az autótuning világa mindig a kreativitás és a technológia együttműködéséről szól, mely a mindennapi közlekedést teszi különlegessé.

Holttestet találtak Győrben az Ifjúság körúton 

Nem merült fel bűncselekmény gyanúja.

Orbán Viktor amerikai védőpajzsa nem is annyira fényes, mint, ahogy próbálják beállítani

Igazából egy swap-megállapodásról szól a kormány amerikai garanciája.

Festési eszközök: melyik a legjobb választás?

Az otthoni felújítás során fontos, hogy a megfelelő festési eszközök mellett dönts.

Okorn kihagyta a szűkített keretből Váradit

Szombathelyen kezd a magyar férfi kosárlabda-válogatott.

Orbán Viktor szerint ha ő nincs, akkor „rezsicsökkentés nuku”

A miniszterelnök a Kossuth rádióban faragta tovább a saját szobrát. 

Az aglaonema: a beltéri trópusok színpompás lakója

Az aglaonema, más néven rákvirág, a szobanövények közt egy igazán figyelemre méltó darab.

Orbán Viktor engedélyt adott a „firkás” minták felhasználására

Megnyugodhat mindenki, jó fej volt a miniszterelnök. 

Gulyás Gergely a Kormányinfón: megerősíti a kormány a gyermekvédelmet

A miniszter szerint megduplázzák a nevelőszülők járandóságát, új csecsemőotthon épül, és kétszáz gyámügyi állás jön létre.

Orbán firkálmánya letarolta a netet – de hiába, pólóra nem kerülhet

Jogvédett alkotásnak számít a miniszterelnök rajza, a gyártók sorra utasítják el a megrendeléseket.

Továbbra is erősek a külföldi vevők a magyar lakáspiacon – tavaly 309 milliárd forintért vásároltak ingatlanokat

A legtöbb vevő Németországból érkezett, de sok a kínai és a vietnámi érdeklődő is. 

Megállás nélkül dolgoznak - nagy erőkkel gyűjti a lehullott lombot a Győr-Szol

A város több pontján egyszerre zajlik a takarítás, a szolgáltató a lakosság türelmét kéri.

Buborékok bűvöletében: a légpárnás fólia varázsa

Valószínűleg már te is találkoztál a mindennapok során az apró, légbuborékokkal teli fóliával, amelynek pukkanása szinte lezser kikapcsolódást nyújt.

Elkapták a rendőrök a kőszegi becsületkasszák kifosztóit

Két borsodi fiatal nem tisztelte a kisváros hagyományait.

Aláírták - Magyarországon, Kőszegen jön létre az ENSZ Egyetem új oktató- és kutatóintézete

A volt Keleti blokkban elsőként létesülő ENSZ Egyetemi Intézet egyedülálló tudományos központként fog működni.