Már a miniszterig vezetnek a szálak az szombathelyi iskolai ételmérgezéses ügyben

BZ 2018-10-02 17:24:00
A legfontosabb és legfrissebb tudnivalók a megbetegedésekkel kapcsolatban.

Írásbeli kérdést intézett Kövér László házelnökön keresztül az LMP-s Ungár Péter, az egészségügyért is felelős emberi erőforrások miniszteréhez, dr. Kásler Miklóshoz (aki egyébként Vas megye első díszpolgára).

"Mint az ÁNTSZ-t felügyelő minisztérium vezetője, kérem, szíveskedjen az alábbi kérdésekre válaszolni:


1. Mikor volt utoljára ÁNTSZ vizsgálat a szombathelyi iskolákban és oktatási intézményekben?
2. Amennyiben volt ilyen vizsgálat, milyen eredményeket állapítottak meg?
3. Volt-e más szakhatósági vizsgálat (vagy szakhatósági együttmüködés, különösen a NÉBIH szervezetével) Vas megyében, ami az iskolai étkezések minőségi ellátására irányult?
4. Milyen konkrét eredményeket hozott a megbetegedések miatt elrendelt vizsgálat?"

Hogy mikor kap rá választ, nem tudjuk, de nemrég képviselők kezdeményezték Kásler Miklós bizottsági meghallgatását is a magyar egészségügy katasztrofális helyzete miatt.

Ezek itt a legfontosabb és legfrissebb tudnivalók a megbetegedésekkel kapcsolatban:

Múlt csütörtökön hajnalban többszáz szombathelyi gyerek betegedett meg, súlyos hányásos, hasmenéses tüneteket produkálva.

Ami közös volt bennük: négy általános iskola diákjait érintette (Aranyhíd, Gothard, Nyitra, Reguly). Mind a négy iskola, a HunGast Orlay-konyhájáról kapja az ebédet. Az előző napi menü egyébként gyümölcsleves volt, tarhonyáshús cékla savanyúsággal.

Bár a HunGast közlése szerint saját hatáskörben zárták be a konyhát, legfrissebb információink szerint az ÁNTSZ záratta be. A lényegen nem változtat: a vizsgálat befejeztéig biztosan nem működhet a konyha, így a cég egy másik telephelyén készülnek az érintett iskolák ebédjei.

Egy gotthardos édesanyától tudjuk, hogy náluk a családban már olyanok is elkapták, akik nem is fogyasztottak a vélhetően a betegséget kezdetben elterjesztő ebédből.

A vizsgálatok jelenleg is tartanak, de még nem tudni, mi okozta a megbetegedéseket. A Nébih és az ÁNTSZ is rengeteg mintát vett, ezek laborvizsgálata jelenleg is tart.

Szólj hozzá!

Visszaeső árbevétellel és veszteséggel zárta az első negyedévet a győri Rába

Csökkentek az értékesítési számok a járműipari vállalatnál, ugyanakkor a vezetés szerint egy tudatos építkezés zajlik a cégnél.

Amit mindenki kipróbál, de senki sem magyarázza el igazán

A táplálékkiegészítők világa tele van olyan megoldásokkal, amelyek gyorsan népszerűvé válnak, mégis ritkán beszélünk róluk igazán érthetően.

Szombathelyre gurulnak a street food gasztronómia mesterei: a városi gyereknappal együtt jön a Food Truck Show

Ezen a hétvégén a nemzetközi ízeké lesz Szombathely főtere: május 29. és 31. között érkezik a magyarok kedvenc gasztro-karavánja, a Food Truck Show.

Fekete Dávid nem tudta, hogy Kecskés Cordula a Győr+-nál is dolgozott

Kohán Mátyás szerződéséről szerinte Dézsit kellene kérdezni - nagyjából ennyi jutott eszébe a csődbe ment médiavállalatról. 

Nyomoz a NAV az NKA 17 milliárdos támogatási csomagja miatt

A hatóság már korábban megkezdte a tanúkihallgatásokat.

Beszéljünk őszintén a szülés utáni testi változásokról!

Egy gyermek születése minden családban óriási mérföldkő, amely teljesen megváltoztatja a mindennapokat.

Újabb négy faház újult meg a Győrújbaráti Gyermektáborban

Több mint 43 millió forintos fejlesztéssel korszerűsítették a generációk kedvencének számító épületeket.

Pénteken a szombathelyi Fő téren ünneplik meg a Falco hetedik bajnoki címét

Hogy 6 vagy 7 óra lesz a kezdési időpont az egyelőre még nem dőlt el. - Frissítve!

Egész hétvégés gyereknapi programkavalkáddal készül a Győri Állatkert

Capybarák, pingvinek és elefántok várják a családokat, látványetetésekkel, simogatóval és különleges állatos élményekkel.

VIDEÓ - Rég nem látott feszültség a szombathelyi közgyűlésben - Nemény András polgármester megvonta a szót Czeglédy Csaba képviselőtől

Nemény szünetet rendelt el. A Nyugat-dunántúli Regionális Hulladékgazdálkodási Önkormányzati Társulás lobbantotta be a szikrát.

Itt a Zaporozsec és Mező Misi első közös dala

Tekerd fel a hangerőt, és hagyd, hogy az érzéseid áramoljanak.

Csillogó lampionokkal tér vissza a hajós felvonulás Győrbe

Jet-ski Európa-bajnoki futam, kacsaúsztatás és fényárban úszó hajók várják a látogatókat július 18-án a belváros folyóin.

Választási veresége után a „Védvonalat” építi Czunyiné Bertalan Judit

A körzetében korábban ritkán látott politikus szerint a Fidesz híveit meg kell védeni a „gyűlölethadjárattól”. 

Játékkonzolok háborúja: A következő generációs csata

Az új játékkonzolok megjelenése mindig magával ragadja a játékos közösséget, és a jelenlegi helyzet sem kivétel.

Újra pályázható az idősbarát lakásprogram Győrben

Akár 1 millió forintos támogatást is kaphatnak az idősek otthonaik biztonságosabbá tételére.

Hogyan tarthatók karban a padlótisztító gépek a megbízható működés érdekében?

Az ipari és szállodai területeken elengedhetetlen, hogy a padlótisztító gépek mindig optimális körülmények között üzemeljenek.

Maradhat a rezsicsökkentés, csak teljesen át kell alakítani

Az uniós ETS2-rendszer drágíthatja a fosszilis energiát, de évente akár 500 milliárd forintnyi támogatást is hozhat Magyarországnak.

Alig tucatnyian jelentek meg a kedd esti szombathelyi tüntetésen, ahol állatorvosi ügyelet üzemeltetését követelték

Nemény András polgármester a helyszínen mondta el, hogy Gajdos László miniszter látogatásakor is szóba került az ügyelet ügye, amit a tárcavezető üdvözölt.