Majdnem elrontotta a Fidesz azt a törvényt, amit direkt Győr új polgármesterére szabva írtak meg

Nagy Donát 2020-03-05 17:18:00
Elsőre elbénázták a Dézsi Csaba András miatt megalkotott jogszabályt.

Ahogy azt az Ugytudjukon is írtuk, törvényt módosít a Fidesz, hogy Dézsi Csaba András hivatalosan is lehessen egyszerre orvos és polgármester is.

Benyújtották a Lex Dézsit, Fekete Dávid is jól járhat vele

Pintér Bence Törvényt módosít a Fidesz: Dézsi Csaba András hamarosan hivatalosan is lehet egyszerre orvos és polgármester, Fekete Dávid pedig beülhet a Pannon-Víz vezetésébe is. Úton van a Lex Dézsi: a hvg.hu szerint ugyanis Gulyás Gergely, Böröcz László, Bajkai István és Nacsa Lőrinc ugyanis beadták a törvényjavaslatot az önkormányzati törvény módosításáról.

A törvényjavaslatot múlt kedden 35 perc alatt megtárgyalták, módosító indítvány sem képviselőktől, sem az illetékes bizottságtól nem érkezett. Az előterjesztők egyike, Böröcz László mégis kérte a törvényalkotási bizottság összehívását – szúrta ki a HVG.

Csütörtök délutánra kiderült: a négy benyújtó fideszes politikus éppen a lényeget felejtette el beleíratni a törvénybe,

azt, hogy az új előírás a mostani törvénymódosítás hatályba lépése előtt megválasztott polgármesterre is érvényes legyen.

Ugyanis ami az állampolgárnak előnyös, azt a jelenlegi törvények szerint szabad visszamenőleges hatállyal is szabályozni. Dézsi pedig ebből a szemszögből bizony állampolgár.

Ezt a hiányt pótolták most, jövő kedden pedig gyorsan meg is tudják szavazni a Lex Dézsiként elhíresült törvényt.

Szólj hozzá!

Számoljuk együtt a fülesbaglyokat!

Tavaly 1300 példányt számoltak össze megyénkben az önkéntesek. 

Az aHang szerint Rogán Antal minisztériuma jogsértő módon hallgat a legutóbbi nemzeti konzultáció milliárdos költségeiről

Miközben 10-ből 6 ember úgy gondolja, hogy a kormány simán csak politikai kampánycélra használta a felmérést.   

12%-kal vezet a TISZA a Fidesz előtt a biztos pártválasztók körében

A Medián januári mérése alapján 51%-on áll az ellenzéki kihívó.

Újabb 50 millió forintos támogatás kap a körmendi tanuszoda

A létesítmény fejlesztésére tavaly is ekkora összeget szánt a Honvédelmi Minisztérium.

200 ezer forint átlagosan a lakbér Győrben

Ezzel lakhatási szempontból szinte a legdrágább város.

Ónos eső bénítja Győrt - óvatosságra int a polgármester

Pintér Bence azt kéri, csak akkor induljunk útnak, ha feltétlenül muszáj.

Rendkívüli közgyűlést tart a RÁBA Nyrt. január végén

Alapszabály-módosításról, vezetőváltásról és saját részvények vásárlásáról is dönthetnek.

Orbán Viktor egy…

Komoly üzenet jelent meg a szombathelyi Árkádia Üzletközpont fényreklámján.

Elaludt vezetés közben egy ittas sofőr Szombathelyen

Előbb padkára hajtott, majd összetört egy parkoló autót.

Hóban, fagyban is dolgoznak a kukásautók Győrben

Zavartalan a hulladékszállítás, de egyes utcákban később érkezhetnek a járatok.

Balesetet okozó embercsempészt ellen emelt vádat a Győri Járási Ügyészség

A rendőrök elől menekült, végül fejtetőre rakta az autót amiben hét embert rejtegetett. 

Szombathely 700 millió forintot kap vissza a magyar államtól

Navracsics Tibor bejelentése szerint, működési támogatásként jár az összeg. 

Emberrablás Győrben: rendőrkézen az összes elkövető

Elfogták azt a férfit is, aki hónapokig bujkált a hatóságok elől - a brutális kényszerítésnek rendőri beavatkozás vetett véget.

Két új teherautó áll munkába a győri Hajléktalanokat Segítő Szolgálatnál

Összesen 28 millió forintért cserélték le a korábbi 18 és 10 éves kocsikat - szalagátvágás nem volt.

Ingyenes filmvetítés és beszélgetés Győrben az Alzheimer-kórról

Díjnyertes dokumentumfilm, majd közérthető, őszinte párbeszéd szakemberekkel.