Leváltották a győri kórház igazgatóját

Farkas Bazsi 2020-12-19 17:02:45
A szombathelyi intézményt továbbra is Nagy Lajos vezeti.

Kórházigazgatókat nevezett ki pénteken Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere. A klinikai központok, budapesti centrumkórházak és megyei kórházak vezetőinek megbízatása 2021. január elsejétől lesz hatályos.

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) az MTI-hez eljuttatott közleményében idézte a minisztert, aki a kinevezések átadása előtti beszédében hangsúlyozta: az egészségügyet minden részletében átszervezik, ami érinti az Emmit is. Létrejön az Országos Kórház Főigazgatóság, hogy a megyei kórházakat segítse, összetartsa, a szakmapolitikai döntéseket végrehajtsa, különös tekintettel a gazdasági és finanszírozási kérdésekre - tette hozzá.

Kásler Miklós kiemelte, a magyar egészségügy átalakítása előtt "meg kell oldani a négy legfontosabb feladatot": ki kell építeni az általános betegellátási rendet az alapellátástól a megyei kórházakig, biztosítani kell az öt legsúlyosabb népegészségügyi jelentőségű betegségcsoport ellátását és újra kell szervezni a magyar járványügyi rendszert. Negyedik feladatként azoknak az embereknek az ellátását hangsúlyozta, akik szociálisan és egészségügyileg is kiszolgáltatottak.

A miniszter leszögezte: "törvényes, átlátható és egyértelmű viszonyokat szeretnének kialakítani, melyekhez nélkülözhetetlen az állami és a magánegészségügy szétválasztása, hiszen mindkettőre szükség van, de rendezett viszonyok között".

Kásler Miklós beszédében az alapellátás átszervezését és az öt nemzeti program működését is nehéz feladatnak értékelte, mivel az állami és a magán ellátórendszer "szinte kibogozhatatlanul összefonódott".
"Ezen szeretnénk változtatni, és ehhez kerestünk megfelelő embereket. Arra kérem Önöket, Titeket, hogy ebben legyetek segítőim, és legyetek társaim" - szólt a résztvevőkhöz a miniszter.

Az Emmi közleménye szerint a klinikai központok közül a Pécsi Tudományi Egyetem, a szegedi Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ és a Debreceni Egyetem igazgatója, míg a budapesti centrumkórházak közül a Dél-Pesti Centrumkórház, a Dél-Budai Centrumkórház és a Szent Imre Egyetemi Oktatókórház vezetője vehette át kinevezését.

A győri Petz Aladár Megyei Oktató Kórházban dr. Tamás László János eddigi igazgatót Jávor László váltja.

Fotó: Széchenyi Egyetem

Szombathelyen továbbra is Nagy Lajos vezeti a Markusovszky Kórházat.

A többi intézmény vezetői a következőképpen alakultak:

  • Pécsi Tudományi Egyetem: Sebestyén Andor
  • szegedi Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ: Lengyel Csaba Attila
  • Debreceni Egyetem: Szabó Zoltán
  • Dél-Pesti Centrumkórház: Vályi-Nagy István Tibor,
  • Dél-Budai Centrumkórház, Szent Imre Egyetemi Oktatókórház: Prof. Bedros J. Róbert
  • Kecskeméti Bács-Kiskun Megyei Kórház, a Szegedi Orvostudományi Egyetem Általános Orvostudományi Kar Oktató Kórháza: Svébis Mihály,
  • gyulai Békés Megyei Központi Kórház: Becsei László Richárd,
  • miskolci Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórház: Révész János,
  • veszprémi Csolnoky Ferenc Kórház: Töreki-Vörös Ibolya,
  • székesfehérvári Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház: Bucsi László Imre,
  • szolnoki Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Hetényi Géza Kórház-Rendelőintézet: Piroska Miklós,
  • egri Markhot Ferenc Oktatókórház és Rendelőintézet: Vácity József,
  • kistarcsai Pest Megyei Flór Ferenc Kórház: Trombitás Zoltán Károly,
  • kaposvári Somogy Megyei Kaposi Mór Oktató Kórház: Moizs Mariann,
  • nyíregyházi Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórház: Szondi Zita,
  • tatabányai Szent Borbála Kórház: Kanász Gábor Imre,
  • salgótarjáni Szent Lázár Megyei Kórház: Szabó Géza,
  • szekszárdi Tolna Megyei Balassa János Kórház: Németh Csaba,
  • nagykanizsai Kanizsai Dorottya Kórház: Brünner Szilveszter,
  • hódmezővásárhelyi Csongrád-Csanád Megyei Egészségügyi Ellátó Központ: Kallai Árpád Norbert,
  • dunaújvárosi Szent Panteleon Kórház-Rendelőintézet: Mészáros Lajos,
  • Soproni Erzsébet Oktató Kórház és Rehabilitációs Intézet: Molnár Sándor.


 

Szólj hozzá!

Hullik a márvány a homlokzatról, körbe kell kordonozni a győri színházat

Pintér Bence polgármester szerint mostohagyerek volt eddig az épület.

Saját autó nélkül fejezte be politikai karrierjét Hende Csaba

Viszont szombathelyi, budapesti, és balatoni ingatlannal is büszkélkedhet.

Felülvizsgálják a szombathelyi Bartók Béla körúti hidat

Ráfér az átvizsgálás az 1969-ben épült hídra.

Egy 5 éves óvodást fenyegetett meg egy férfi Körmenden

Azt mondta neki, hogy a családjával együtt fellógatja.

A 41.Vasi Vasember triatlonversenyt rendezik szombaton Szombathelyen

59 váltó és 414 egyéni induló áll rajthoz.

Letartóztatásba került a szombathelyi Paragvári utcai késelő

„Gyere ki! Megöllek!”, „Megölök mindenkit!” - ezt kiabálta a támadó.

További félmilliárdos csontvázak esnek ki a győri önkormányzati cégek szekrényeiből

A Győr+ mínusz 210 milliója mellett, a Győr Projekt 600 millió forintos adósságot halmozott fel, míg a Győr-Szol napok alatt 600 millió forintos mínuszba tette a folyószámla-hitelkeretét.

Bezár a répcelaki sajtgyár

A vállalat azt ígéri, nem kell búcsúznunk a Medve sajttól.

40-es sebességkorlátozást vezettek be a szombathelyi Öntő utcában

Megtiltották a parkolást a Váci Mihály utca egy szakaszán, és egyirányúsították a Garai János utcát.