Közeledtek az álláspontok az audis bértárgyaláson

Pintér Bence 2020-02-19 08:11:00
Az Audi új ajánlata picit elmozdult a szakszervezet javaslata felé, de azért nem sokat.

Átadta újabb béremelési javaslatát az Audi Hungária a szakszervezetnek, miután a dolgozók a legutóbbi ajánlatot nem fogadták el – derült ki az Audi Hungária Független Szakszervezet hírleveléből.

Az új ajánlat elmozdul a szakszervezet javaslata felé több ponton is,

viszont még mindig négy évre szól, miközben a szakszervezet csak két évre akart megállapodni. Emelkedett viszont a béremelés összege az új ajánlatban, az első két évre 35-35 ezer, a második két évre 40-40 ezer forinttal nőne a bér.

A mozgóbérből 2020-ban négy százalékot beépítene az új javaslat az alapbérbe, ezzel teljesülne a szakszervezet bérkövetelésének egyik pontja. Az egészségügyi szolgáltatásokra felhasználható évi 80 ezer forint kikerült a javaslatból, helyére évente 50 ezer forint szabadon felhasználható juttatás került, ami elmarad attól, hogy a szakszervezet két évre évente 200 ezer forint egyszeri juttatást kért. A lojalitásbónusz és a jubileumi jutalom érdemben nem változna az új javaslat szerint, és a választható béren kívüli juttatás összege is maradna annyi, amennyi volt.

Ez négy év alatt átlagosan 33,6 százalékos jövedelemnövekedést, az első évben 9,1 százalékos jövedelemnövekedést jelentene.

„A csütörtöki forduló során a tárgyaló felek közösen elemzik ki a munkáltatói ajánlatot. Ezt követően hétfőn az AHFSZ bizalmi értekezleten fogja megvitatni a vállalat újabb ajánlatát. Amennyiben a bizalmi értekezlet nem fogadná el a munkáltatói ajánlatot, úgy kedden a szakszervezetünk át fogja adni a következő bérkövetelési javaslatát” – írta a szakszervezet.

Szólj hozzá!

400 lakás építését kezdeményezték Győrben

2025 I-III. negyedévében 7490 új lakás épült, 14 százalékkal kevesebb, mint egy évvel korábban.

Közös megemlékezésre várják a szombathelyieket ma az 56-osok terén

Kozma Gábor, az Éhen Gyula Kör elnöke mond beszédet.

Az ELTE szombathelyi szuperszámítógépe segíti a digitális örökség kutatását

Bár a számítógép fizikailag az ELTE Savaria Egyetemi Központjában, Szombathelyen található, a kutatók és hallgatók az ország bármely pontjáról hozzáférhetnek.

Távozik a Győr+ Média vezérigazgatója

A médiacég közleményben tudatta, hogy Kolossváry Balázs visszatér a Blikkhez.

Győrben is megvehetik a lakók a legalább 15 éve bérelt önkormányzati lakásokat

Az Otthon Start Program segítségével, a piaci ár 90 százalékáért.

Itt a TISZA jelöltállítási menetrendje

November 17-én mutatják be a jelölt jelölteket.

Gyermekpornográfia miatt tizenkét év börtönt indítványozott az ügyészség egy győri férfi ellen

12 év alatti gyermekekről készült pornográf tartalmú felvétele is volt. 

Borkai Zsolt szerint aggályos, hogy az a cég vizsgálja felül a fürdő gépészeti állapotát, aki építette anno

A volt polgármester felháborodott majd kivonult. Végül megállapodás született egy munkacsoportról. 

Etikai kódexet javasol Magyar Péter – a TISZA Párt a tiszta választásért kezdeményez közös nyilatkozatot

A pártvezetők november 10-ig írhatják alá a tisztességes verseny minimumfeltételeit garantáló dokumentumot.

Ha nem Dézsi Csaba András rendeli meg, akkor olcsóbbak a Lebó-szobrok - mondta Pintér Bence

A Tihanyi Árpád emlékére emelt műalkotás kapcsán forrtak fel az indulatok a közgyűlésen. 

Borsi Róbert szerint az Ugytudjuk.hu egy propaganda média

Ezt abból szűrte le, hogy korábban megírtuk: a polgármester több eljárási hibát is vétett az Audi-szerződések kapcsán.

Megújul a győrújbaráti gyermektábor

Újabb fejlesztés indul a győri gyerekek kedvelt táborhelyén.

Őszi kulturális kavalkád a Rómer Múzeumban – festmények, megemlékezések és mézeskalács-illatok

Győr egyik legaktívabb kulturális intézménye az őszi időszakban is változatos programokkal várja a látogatókat az Esterházy-palotában és a város több pontján.

Rendbe tették a győri temetőket Mindenszentek és Halottak Napja előtt 

Virágok, kisbusz, hosszabb nyitvatartás várja a látogatókat.