Közel 10 ezer szombathelyi háztartásba vittek már szájmaszkot

Vágvölgyi Bálint 2020-03-25 16:18:00
Holnap folytatják.

Nemény András Szombathely polgármestere múlt héten jelentette be, hogy 100 ezer szájmaszkot rendelt a város lakóinak. Ebből 25 ezret kaptak az egészségügyben és szociális területen dolgozók, a fennmaradó 75 ezret pedig a mai naptól szállítják ki a családoknak, háztartásonként 2 darabot.

Ma Kelemen Krisztián városi képviselő (Éljen Szombathely!) a Facebook-oldalán számolt be róla, hogy elkezdték a szájmaszkok terjesztését és elég jól haladtak a munkával. Mint írja,

"A mai zord időjárás ellenére jól haladtunk a szájmaszkok postaládákba történő terjesztésével, mivel már négy választókörzetet sikerült leterjeszteni az önkormányzati képviselők koordinálása segítségével. Ez közel 10.000 háztartást jelent és minden háztartás 2 darab maszkot kapott. Ahogy a maszkok legyártása engedi, úgy tudjuk kivinni a borítékokat, melyben a maszkok mellett használati utasítás is található. Naponta kapjuk a Styltől az utánpótlást és a maszkok borítékolása folyamatosan zajlik a Városházán. Mindenki kiveszi a részét a munkából. A mai napon én a belváros terjesztését koordináltam, melyben 7 önkéntes és 4 polgárőr segített. Segítségükkel több, mint 3000 darab háztartásba juttattuk el a maszkokat. Nagyon köszönöm az önkéntesek és a Claudius Polgárőrség áldozatos munkáját! Holnap folytatjuk!"


Szólj hozzá!

Cser-Palkovics András Székesfehérvár fideszes polgármestere lett a Megyei Jogú Városok Szövetségének új elnöke

Nemény András társelnöknek választották. Pintér Bence pedig jelezte, Győr felfüggeszti tagságát a fideszes elnök megválaszása miatt.

A kínai agyagkatonáktól az ukrán gyerekrajzokig – izgalmas kiállítások várják a látogatókat Győrben a Rómer Múzeumban

Több helyszínen is különleges időszaki és állandó tárlatokkal készünekl a nyári hónapokra.

Több mint 170 millió forintért újítják fel a szombathelyi Arena Savaria parkettjét

Nagyrészt TAO támogatásból fedezik a költségeket, de a SZOVA is beszáll 30 millió forinttal.

A klímaváltozás már a magyar borospoharakban is érezhető

Az alföldi borászok szerint az egyre gyakoribb aszály és új kártevők már most átírják a szőlőtermesztés szabályait.

Megszüntetné a Szuverenitásvédelmi Hivatalt a TISZA Párt

A párt szerint a hivatal nem a szuverenitást védte, hanem politikai nyomásgyakorlásra szolgált.

Futás, csapatszellem és emlékezés – pénteken rendezik a XXIII. Győri Stafétát

Ötfős középiskolás csapatok mérik össze erejüket a Bem téren, miközben a verseny a nemzet hősei előtt is tiszteleg.

Hétvégén nyit a szombathelyi termálfürdő

DJ szórakoztatja a vendégeket a nyitónapon.

Japán és Győr jövőbeli együttműködéséről tárgyaltak a Városházán

Gazdasági, kulturális és oktatási fúziókról egyeztetett a városvezetés Japán magyarországi nagykövetével.

Augusztus 30-án tartják a sárvári időközi választást

Strompová Viktória parlamentbe kerülésével üresedett meg a 4-es számú egyéni választókerület képviselői széke.

Lakossági fórumon mutatják be a győri Bisinger sétány megújításának terveit

A 625 millió forintos uniós támogatásból megvalósuló beruházás a park teljes zöldfelületi rekonstrukcióját célozza.

Sárvár is bekapcsolódott a Futókörök Napja országos programba

Minden megtett kilométer a települések közös eredményét gyarapítja.

Megújult az Aranypart II - közösségi grillház, több árnyék és hosszabb strandszezon várja a győrieket

Új napvitorlák, rendezett partszakasz, készülő betonlépcső és hamarosan új szolgáltatások is érkeznek a város népszerű szabadstrandjára.

Új, élményalapú kapcsolatépítés kezdődik a vas-hegy környékén

2026-os programjaira várja jelentkezőit és közreműködőit a vas-hegy / eisenberg kezdeményezés.

Vasból is megárt a sok – június első hetében a hemokromatózisra hívják fel a figyelmet Győrben is

A korán felismert vastúlterhelődés jól kezelhető, mégis sokan élnek úgy a betegséggel, hogy nem is tudnak róla.

Gyermeknapon újra megnyitották - ismét látogatható a népszerű vizes játszótér Győrben

Megint várja a családokat a Bisinger sétány különleges vízi játszóparkja.