ÉLŐ - A jövő héten, levélben kapják meg a szombathelyiek a város által vásárolt szájmaszkokat

Farkas Bazsi 2020-03-20 18:46:00
Egyelőre nem foglalkozott a városvezetés a Savaria Karnevál lefújásával.

Jelenleg is tart Nemény András (Éljen Szombathely), szombathelyi polgármester online fogadóórája. Ezen elsőként a sajtó által feltett kérdésekre válaszolt a város első embere.

Security Check Required

null

A válaszokból kiderült, hogy:

  • 700 ezer forint érkezett be eddig a koronavírus elleni harc szombathelyi bankszámlájára 
  • Piacot nem zárják be, mivel biztonságosabbnak tartják még mindig, mintha egy kisebb, zárt térben zsófolódna össze sok ember. 
  • A sport és a kultúra nagyon nagy károkat szenvedett. De, hogy hogyan lehet ezen segíteni, ezen egyelőre még gondolkodnak. Ha a kármentés kerül sorra, akkor első sorban a kis vállalkozókkal fognak foglalkozni, a nagyobb területek majd csak azután jönnek.
  • A Savaria Karnevál talán még nincs veszélyben. Augusztus végéig azonban senki nem lát el. Azzal még nem foglalkozott a városvezetés, hogy elhalasszák-e a rendzvényt.
  • Borítékban fogják kiküldeni a szombathelyieknek a megvásárolt maszkokat. Ezeket a jövő héten kapják meg a városlakók.
  • A városvezetés nem tudja felül bírálni a kormányt, így nem tudja jobban szigorítani a kijárást.
  • Egyeztetett a helyi nagy, és kis cégekkel a városvezetés. Nemény véleménye az, hogy sokakat nem érint a kormány járulékkedvezményes csomagja, ezekkel is foglalkozni kell. Elbocsátás nem lesz a gyárakban.
  • Nem szünteti meg a városvezetés a fizető parkolást a belvárosban. A segítők azonban egy kártyát kapnak, amivel ők, ingyen tudnak parkolni. A parkolási bevételre azonban szüksége lesz a városnak akkor, ha újra kell indítani a gazdaságot.

Szólj hozzá!

Mutatjuk, mi alapján vásárol mosógépet egy kényszeresen maximalista ember!

Steve Jobs neve ma már mindenki számára ismerősen cseng, akit ugyan nehezen kezelhetőnek tituláltak munkatársai, ám sikereit valószínűleg épp ennek köszönhette.

Töretlen siker - Már most betelt a Vasi Vasember nevezési listája

Csak a váltókra tudnak fogadni, mindössze 8 jelentkezést a szervezők.

Üvegszilánkokat találtak a Szentiváni homokozóban

Példás gyorsasággal lépett az ügyben a Győr-Szol.

Több, mint 15 millió forintot gyűjtöttek a kórháznak a győriek a Richter egészségnapon

2000-nél is több szűrővizsgálatot végeztek el a Dunakapu téren.

Teljes útlezárás van az M86-os autóúton

Felsővezeték rongálódott a szombathelyi szakaszon.

Bezárta a szobába a barátnőjét egy sárvári férfi

Késsel fenyegette, és ütlegelni is kezdte.

Helyt adott a bíróság a fővárosi önkormányzat azonnali jogvédelem iránti kérelmének

A bíróság elrendelte, hogy a Magyar Államkincstár fizessen meg a budapesti önkormányzatnak 10 milliárd 171 millió 449 ezer 24 forintot és annak május 29-től a teljesítés napjáig számított kamatát.

Mentális betegség a sorozatokban: 4 főhős, 4 kórkép

A sorozatok és a filmek világa gyakran tükrözi a valóságot, néha egészen meglepő hitelességgel.

Az őriszentpéteri Pajta kapta az idén az Év étterme díjat

A zsűri méltatásában emlékeztetett arra, hogy a családi vállalkozásként működő Pajta egyedi, "farm-to-table" koncepciójának köszönhetően vált országszerte elismertté.

Kamu adásvételi miatt főhet a feje egy vasi férfinak

Egy közlekedési szabálysértés megfizetése alól akart trükközve kibújni. 

Csütörtökön dől el, hogy ki lesz a Falco KC kosárlabda csapatának új ügyvezetője

Gráczer György ügyvezetői megbízatása június 30-val lejár.

A fideszes Antal Imrét zavarja ha civilek fát ültetnek Győrben

Borsi Róbert még kínverset is faragott 3 olajfa miatt.