Kőkemény verekedés Vasváron: egy férfi törött üvegnyakkal vágta el vitapartnere kezét, amiből ömlött a vér

Vágvölgyi Bálint 2019-11-26 13:55:00
Vádat emeltek ellenük.

A Szombathelyi Járási Ügyészség maradandó fogyatékosságot okozó testi sértés bűntette és garázdaság vétsége miatt emelt vádat két férfival szemben, akik 2019 márciusában addig verekedtek, amíg vér nem folyt.

A vád szerint a vádlottak 2019 márciusában keveredtek ittasan szóváltásba Vasváron, melynek során az idősebb férfi ököllel arcul ütötte a fiatalabb társát, amitől az elesett. Miután a férfi felállt, néhány perc elteltével rátámadt az őt megütő vádlottra, dulakodtak, és többször megütötték egymást.

Ekkor még sikerült őket szétválasztani a helyszínen lévőknek. Azonban a fiatalabb férfi nem hagyta annyiban a dolgot, hanem egy székkel a kezében ismét rátámadt az idősebb társára, és azzal kezdte ütni, majd különböző tárgyakkal – asztallal, székkel – dobálta. Később pedig egy törött üvegnyakkal próbálta megütni az idősebb férfit, amit addig folytatott, amíg el nem találta a jobb kezét, és abból spriccelve ömlött a vér.

A bántalmazás következtében a fiatalabb férfi 8 napon belül gyógyuló sérülést, míg az idősebb 8 napon túl gyógyuló kézsérülést szenvedett, mely sérülése maradandó fogyatékosságot okozott.

A Szombathelyi Járási Ügyészség az idősebb férfit garázdaság vétségével, és könnyű testi sértés vétségével, míg a fiatalabbat maradandó fogyatékosságot okozó súlyos testi sértés bűntettével vádolja.

A vádlottak büntetőjogi felelősségéről a Szombathelyi Járásbíróság fog dönteni.

Szólj hozzá!

Lélegezz tudatosan!

Elgondolkodtál már azon, hogy figyelsz-e a légzésedre egy kimerítő edzés közben?

Bő egy év telt el és még mindig folyik a nyomozás a csepregi önkormányzatnál felmerült sikkasztás ügyében

Információink szerint ez eljárást egyszer már megszüntették, majd nemrég újranyitották. Ezt azonban sem a rendőrség, sem az ügyészség nem erősítette meg.

Fideszes delegálttal töltötték fel Sárváron az egyik megüresedett bizottsági helyet

Továbbra sem tükrözi a választási eredményt a bizottsági helyek elosztása.

Megrongálta a csatornát egy figyelmetlen sofőr Győrben

A rendőrség a lakosság segítségét kéri. 

Államosítják a Haladás Sportkomplexumot

Lényegében eddig is az államé volt, de most kiiktatják az állami céget is.

Vereséggel tért vissza Európába az ETO FC

Nem jött össze a bravúr Jerevánban.

Elhalasztják a hétvégi Balaton-átúszást

Jöhet zivatar és szaharai por is.

Magyar konzulok segítik a szurkolókat a nemzetközi kupameccseken 

Cipruson és Örményországban is lesz magyar jelenlét.

Így ömlik a magyar pénz Ukrajnába

Most épp áram formájában.

Hogyan ápold tudatosan a hajadat egész évben?

Vajon mennyire befolyásolja a mindennapi megjelenésedet a hajad ápoltsága? Az évszakok változása új kihívások elé állítja a hajunkat, ezért fontos, hogy mindig a megfelelő megoldásokat válasszuk.

Ingyen vizet oszt a MÁV-csoport a hőség miatt

Harmadfokú riasztás van érvényben.

Elvesztették a világbajnoki döntőt a magyar pólós lányok

A görögök végig vezetve értek fel a csúcsra.

Breaking news: Győrben járt Fekete Dávid!

Vidéki körútját szakította meg a politikus.